על ראש ההר או מתחת לפני הים: המקומות המושלמים לחגיגה בלתי נשכחת

בפסגת המצדה, באי בפארק הירקון או במצפה התת-ימי באילת - לא חייבים לחגוג אירוע חשוב בגן אירועים שגרתי ■ עם מעט דמיון, חברת הפקות והרבה מזומנים, כמעט כל מקום שתחשבו עליו יכול לארח אירוע חווייתי ■ הנה כמה הצעות לא שגרתיות וכמה דברים שכדאי להביא בחשבון

גליה ימיני
גליה ימיני

>> רוצים להתחתן, אבל קצתם בגני האירועים הסטנדרטיים? מחפשים מקום מיוחד לאירוע חשוב שיעניק לכם ולאורחים חוויה שתיזכר לזמן רב? מקומות מעניינים ואקזוטיים לאירועים לא חסרים, אבל צריך להביא בחשבון שבשל הלוגיסטיקה המורכבת, האירוע המיוחד עשוי להיות יקר יותר מבמקומות הקונבנציונליים.

אירועים מיוחדים שקל יותר להפיק כמו אירועים באתרים היסטוריים משוחזרים - חוות אלנבי בקיבוץ נצר סירני או טחנת הקמח בציפורי - מספקים חלק נכבד מהשירותים לטובת האירוע. לעומת זאת, אפשר לבחור שטח פתוח - יער בצפון, באזור ירושלים, או במדבר - ושם להפיק את האירוע מאפס.

אם רציתם להתחתן בגנים הלאומיים של מדינת ישראל כמו מבצר יחיעם או מבצר אנטיפטרוס - יהיה לכם קצת קשה כיום. מקומות אלה היו פתוחים לאירועים פרטיים עד לאחרונה, אבל בשל הליכים משפטיים בין רשות הגנים הלאומיים לבין מינהל מקרקעי ישראל, שטוען שהשימוש בקרקע לא נעשה לפי הייעוד הנכון - כמעט כל האירועים בגנים אלה מוקפאים, למעט כמה מקרים שקיבלו אישור מיוחד. קובי בר-יהודה, מעצב ומפיק אירועים, כבר הפיק כמה אירועים במקומות לא שגרתיים, בהם פסגת המצדה וכרם ענבים בשדה פתוח בזכרון יעקב. "חיפוש יעדים מיוחדים ואקזוטיים לעריכת אירוע, דורש שעות עבודה: כיתות רגליים ממקום למקום, נסיעות ועבודת תחקיר", הוא אומר. "חשוב גם להבין כי העלויות עשויות להגיע לסכומים הנעים סביב 300 אלף שקל ויותר", הוא מוסיף.

בר יהודה מציין כי כשרוצים להפיק אירוע במיקום בלתי שגרתי, צריך להביא בחשבון פרמטרים מנהלתיים: אישורים פורמליים מהרשויות לעריכת אירוע במקום הנדרש (גם אם מדובר במקום שנראה מבודד ותחת כיפת השמיים); קיום אירוע במקום שאינו מותאם מראש לאירועים מחייב גם לוגיסטיקה משמעותית של הבאת גנרטורים, הקמת אוהלי מטבח, שירותים ניידים, במות, תאורה, הגברה והכשרת דרכי גישה.

בבבחירת המקום צריכים להיכלל גם שיקולים כמו מזג האוויר, בטיחות ודרכי גישה נוחות. "צריך לברר פרטים בנוגע למזג האוויר בעונה המתוכננת לאירוע: בעונות הגשמים לא מומלץ לקיים חתונות במדבר, כאשר סכנת שיטפון מרחפת", מזהיר בר-יהודה. "חובה לנתח את משטר הרוחות במקום: במקומות מדבריים, השקיעה מבשרת על רוחות המפדרות אבק, הווה אומר אבק על כלי האוכל, על המטבח והרס האירוע כולו. חשוב גם לבחור מקום בעל דרכי גישה נוחות לכלי רכב פרטיים ולמיניבוסים. רצוי לבחור מקום עם כמה שיותר תשתיות קיימות וכך להפחית עלויות".

גם מפיק האירועים שי ווינדמן מפיק אירועי יוקרה במקומות יוצאי דופן, כמו מצדה, אתרי טבע וגגות בניינים. "אין ספק שאירוע במצדה לא מיועד לכל אחד, ויכול לעבור בקלות את רף ה-100 אלף דולר", הוא אומר. "מדובר בהפקה לוגיסטית מסובכת ויקרה, אבל זהו סמל יהודי רב משמעות, ואי אפשר לשכוח אירועים המתרחשים שם", הוא אומר. ווינדמן מסביר כי התקציב לאירוע כזה, למעשה, נקבע על ידי הלקוח ואין גבול למה שאפשר להוסיף לאירוע כדי להגשים את כל החלומות של המזמינים.

ואולם לא תמיד צריך לנסוע רחוק כדי להפיק אירוע ייחודי. ניר אדן וסמי סלימי מחברת ההפקות New Vision, שמתמחה בהפקת אירועים מיוחדים, הפיקו חתונה על אי בפארק הירקון ששטחו כ-750 מ"ר. המקום לא פעיל ביומיום, ונמצא בסמוך לגן הסלעים שמאחורי הלונה פארק. "האי הוחכר על ידי אנשי עסקים פרטיים מעיריית תל אביב", הם מספרים.

"האורחים הגיעו לחתונה על גבי סירה גדולה שעלות ההשכרה שלה היא כ-800 שקל לשעה, שצבענו וקישטנו אותה, שמנו מערכת הגברה וקראנו לה Love Boat, והיה לה רב-חובל בשם קפטן סטובינג. החתונה החלה בארבע אחר הצהריים ונמשכה עד שעות הקטנות של הבוקר".

אדן מציין כי עלות שכירת המקום היא כ-3,000 דולר אך אינה כוללת חשמל, תאורה, שירותים, קייטרינג או מטבח - צריך להפיק את הכל לבד. "המינימום של אירוע כזה לא יכול לרדת מ-300 אלף שקל בגלל שהשינוע של כל הציוד מייקר את האירוע מאוד. גם הספקים שבאים לראות את השטח מתמחרים את האירוע בצורה אחרת", אומר אדן. "קייטרינג שבא לשם צריך לבנות מטבח שדה, נקודת מים למטבח, חשמל, גנרטורים, מקררים ניידים, תנורים ניידים, וזה מאוד מייקר עלויות", הוא מוסיף.

אי בלב העיר אי באגם בפארק הירקון בתל אביב

גם במרכז העיר תל אביב אפשר למצוא מקומות מקוריים לאירועים. כדי להגיע לאי המבודד השוכן בלב נחל הירקון, בסמוך לגן הסלעים, חייבים להיעזר בסירה. במקום לא קיימות תשתיות בסיסיות לקיום אירוע וכל נושא הלוגיסטיקה הוא מאוד מורכב. כדי להתמודד עם הלוגיסטיקה דרוש מפיק ובחירת הספקים צריכה להיות בהתאם. חשוב גם לדעת כי על פי חוק ציבורי אסור להרעיש אחרי 23:00 ורחבת הריקודים ומערכות ההגברה חייבות לפנות לכיוון מערב.

תפוסה: עד 350 איש

עלויות: שכירת המקום תעלה כ-3,000 דולר. המחיר כולל שימוש במקום, שימוש חופשי בסירה המגיעה לאי ומתאימה ל-80 איש, וסירות קטנות המלוות את האירוע.

חופה מיניאטורית

מיני-ישראל, לטרון למה לבחור במקום אחד לאירוע אם אפשר לקבל במקום אחד מגוון אתרים? במיני-ישראל, הממוקם בלטרון, תוכלו לערוך טקס חופה על הר הצופים המיניאטורי, המוזמנים יצפו בטקס ממרגלות הר הבית והכותל. קבלת הפנים תתפרש בכל רחבי הפארק - כל דוכן מזון ימוקם ליד מודל מיניאטורי המותאם לסגנונו הקולינרי.

תפוסה: באולם הסגור עד 100 איש, תחת כיפת השמיים עד 2,000 מוזמנים

עלויות: 120-250 שקל לאורח, המחיר כולל כניסה, שכירות המקום, וארוחת ערב. המחיר משתנה לפי התפריט בקייטרינג. תוספת בר אלכוהולי עולה בין 35-45 שקל לאדם. אפשר לבחור את הקייטרינג של המקום, שלו גם חברת הפקה המטפלת בכל ענייני הלוגיסטיקה של האירוע.

חוגגים עם כרישים

המצפה התת-ימי באילת

חשבתם פעם שאפשר יהיה לקיים ארוע בתוך אקווריום? נשמע הזוי, אבל במצפה התת-ימי באילת מתקיימים ארועים אינטימיים בתוך אקווריום שונית ים סוף, כך שהאורחים מוקפים אקווריומים ענקיים מכל הכיוונים המכילים את עולם החי של הים. האורחים באירוע זוכים גם בסיור לילי בבריכות הכרישים. האירועים במקום נעשים בשעות הערב, לאחר שהפארק נסגר לקהל הרחב. תפוסה: 60 איש

עלויות: שכירת המקום תעלה 6,000-8,000 שקל, כולל תאורה, אבטחה וסיור לילי במצפה. בנוסף עלות הארוחה נעה בין 250-350 שקל לאורח.

אירוע עם היסטוריה

פסגת המצדה

מצדה הוא אתר מורשת וגן לאומי ששייך לרשות הטבע והגנים, שנתנה זיכיון לגוף עסקי להפעיל את הפעילות המסחרית שלו. מי שרוצה לעשות חופה קטנה בשעות הפתיחה של האתר, בין 8:00 ל-16:00 יכול לעשות זאת באופן חופשי, עם קומץ חברים, ללא אישור מראש, ופשוט לערוך טקס כשיש תיירים מסביב, כשהעלות היא 63-67 שקל לאדם לנסיעת רכבל הלוך ושוב. אבל אירוע עם מאות אורחים, כשהחופה על ההר, כרוך בעלויות גבוהות ולוגיסטיקה מורכבת, ודורש תיאום מראש.

תפוסה: עד 800 איש

עלויות: שכירת המקום תעלה כמה אלפי דולרים, המחיר משתנה בהתאם לסוג האירוע, מיקומו על ההר, ודרישות הזוג. אין במקום תשתית קבע לאירוע וצריך לדאוג לרהיטים, לתאורה ולהגברה ולהביאם ברכבל משא למקום. העלות הכוללת של האירוע יכולה להגיע למאות אלפי דולרים, ויש צורך במפיק אירועים.

חגיגה על שפת האגם האגם בגן הלאומי ירקון-אפק

בעוד שהאירועים במבצר אנטיפטרוס הופסקו לאור ההליכים המשפטיים בין רשות הגנים הלאומיים למינהל מקרקעי ישראל, יש בגן הלאומי אפק, שבין ראש העין לפתח תקוה, אגם מלאכותי שעל שפתו ניתן לערוך אירועים וחתונות. האירועים נעשים תחת כיפת השמיים, בחודשים מאי-אוקטובר, כך שאפשר לערוך אירוע בחיק הטבע, בלי לחשוש מפני פלישת אורחים לא קרואים.

תפוסה: 500-600 איש.

עלויות: שכירת המקום לעד 500 איש תעלה 16 אלף שקל, כולל מע"מ. המחיר כולל אספקת חשמל בלבד, אבל יש צורך להביא גנרטור גיבוי. את האירועים במקום עורכים באמצעות מפיק וצריך להקים הכל מאפס - אין שירותים, אבטחה, קייטרינג או ריהוט.

בר אקטיבי מתחת לגפן

הגפן - בלב הכרם, מזכרת בתיה

בכניסה למזכרת בתיה ממוקם כרם גפנים גדול שבו מתקיימים אירועים, בשטח פתוח טבעי, ללא תשתית לאירועים. הציוד מגיע מחברת הגפן אירועים, המפעילה את המקום. החברה אחראית לספק גנרטור, שירותים ניידים, כסאות, ברים, קייטרינג, אבטחה וכל השרותים הנלווים לצורך האירוע.

תפוסה: 300-1,000 איש, בין מאי לאוקטובר.

עלויות: 260-280 שקל לאדם, תלוי ביום. שכירת המקום כלולה במחיר המנה, וכולל גם שולחנות, כסאות, כלי הגשה, כלי אוכל, עיצוב, חופה, מזנונים, עיצוב שולחנות, חופה בסיסית בסגנון טבעי, תאורה מעוצבת, גנרטורים, סדרני חנייה, שירותים כימיים, אבטחה, ביטוח, במת ריקודים של 100 מ"ר. אנשי צוות ושירות מלצרים. המחיר אינו כולל הגברה, גשר תאורה, בר משקאות חריפים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה