נוסעי מחלקת עסקים בטיסת קונטיננטל מניו יורק: "עברנו מסכת של תלאות ואיומים בשדה התעופה"

לטענתם הטיסה יצאה באיחור של 15 שעות ואחת הדיילות אף איימה "להוריד בכוח" מהמטוס נוסעת שאספה כרטיסי ביקור של הנוסעים במטרה לעמוד בקשר לאחר הטיסה ■ בין הנוסעים: גד זאבי, אוריאל רייכמן ועו"ד ליעד וטשטיין

זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ
זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ

נוסעי מחלקת עסקים בחברת קונטיננטל איירליינס מתלוננים כי "הושפלו" ועברו מסכת של "תלאות ואיומים" בטיסת החברה מארה"ב לישראל. לטענתם הטיסה נדחתה ויצאה באיחור של 15 שעות לישראל. הנוסעים הגישו תלונה רשמית למנהל חברת התעופה האמריקאית בישראל, אבי פרידמן, וכן למוקד התלונות של עמותת אמון הציבור.

מבדיקת TheMarker עולה כי בין נוסעי מחלקת העסקים בטיסה היו מנהלי חברות ואנשי עסקים, בהם גד זאבי, פרופ' אוריאל רייכמן, פרופ' איתמר רבינוביץ', היהלומן יריב הר, סמנכ"לית שירות לקוחות בחברת התוכנה אקסליבריס, ענת קופר, עו"ד ליעד וטשטיין, ממשרד ד"ר שלמה כהן ושות', עמיתתו אמירה מנגלוס ואנשי ההיי-טק גיל סבר ורפאל סנקר.

"טסנו לתל אביב במחלקת העסקים בטיסת קונטיננטל CO 90 מניוארק. הטיסה היתה אמורה להמריא ביום חמישי בשעה 22:40 ולנחות בנתב"ג ביום שישי 20 בנובמבר בשעה 16:05. לאחר מסכת של תלאות והשפלות המריאה הטיסה לתל אביב באיחור של כ - 15 שעות. הטיסה יצאה ביום שישי בשעה 14:00 לערך ונחתה ב21 בנובמבר, בשבת בשעה 7:00 בבוקר", נכתב בתלונה שכתבו וטשטיין ומנגלוס למנכ"ל קונטיננל איירליינס בישראל.

בתלונה שהגישו שניים מהנוסעים, וטשטיין ומנגלוס, נכתב: "הגענו לשדה התעופה ביום ה' 19 בנובמבר ביום חמישי סמוך לשעה 18:00. כאשר ביצענו את הרישום לטיסה (צ'ק אין), איש לא טרח לעדכן אותנו שהטיסה נדחתה. רק כאשר ביקשנו לוודא בטרקלין העסקים כי הטיסה ממריאה במועד, התברר לנו כי הטיסה נדחתה לשעה 2:00 לפנות בוקר. נמסר לנו שהסיבה לדחייה היא שהמטוס המיועד להמריא לתל אביב טרם הגיע מבייג'ין. הובהר לנו כי הטיסה מבייג'ין מצוייה בדרכה לשדה התעופה בניוארק וכי הטיסה תצא לדרך במועד הנדחה. ואולם, בסמוך לשעה 23:00 נמסר לנו כי הטיסה בוטלה וכי תמריא רק למחרת בשעה 11:00 בבוקר", נכתב בתלונה.

לאחר המתנה של כשעתיים, חולקו לנוסעים שוברי לינה במלון דרכים בניוארק. "בשעה 2:00 לפנות בוקר הגענו למלון רעבים, ללא בגדים להחלפה וללא ציוד היגייני מינימלי. גם הטיסה שבמועד הנדחה החדש לא המריאה בזמן. בסופו של דבר המריאה הטיסה באיחור של כ-15 שעות, ביום ו', בשעה 14:00 לערך. כך, בסופו של דבר הגענו לישראל מותשים לאחר מסע תלאות שנמשך כמעט שתי יממות".

על פי המתלוננים, נציגי חברת התעופה, לא טרחה לעדכן את הנוסעים על השינויים, עפ"י נוסח התלונה, "במהלך השהות הממושכת בטרקלין העסקים בהמתנה מורטת עצבים לעדכונים בדבר הטיסה, לא טרח לשוחח עימנו נציג בכיר כלשהו של חברת התעופה. בקשותינו, ובקשות של נוסעים רבים נוספים, לשוחח עם נציג בכיר של החברה שיסביר מדוע בוטלה הטיסה נענו בזלזול וגסות רוח. "ובשלב כלשהו, אף איימו הפקידים של חברת קונטיננטל כי יורידו מהטיסה נוסעים שדרשו לקבל מידע מדויק מגורם מוסמך בחברה". לטענתם, דיילת במטוס אף איימה "להוריד בכוח" מהמטוס נוסעת שאספה כרטיסי ביקור של הנוסעים במטרה לעמוד בקשר לאחר הטיסה.

"לאחר שעלינו סוף סוף על הטיסה, ולבקשת הנוסעים במחלקת העסקים שביקשו לעמוד בקשר לאחר הטיסה, אספה אחת הנוסעות כרטיסי ביקור מהנוסעים. למרבה התדהמה, הדיילת הראשית הודיעה לנוסעת, כי מדובר ב'אקט של המרדה' ואיימה להוריד אותה בכח מהטיסה אם תאסוף את פרטי הנוסעים. למרות החוויה הטראומטית והיחס המחפיר, הקפידו הנוסעים במחלקת העסקים לנהוג בנימוס ובאיפוק".

בדיעבד התברר, לטענת המתלוננים, כי קונטיננטל ידעה מלכתחילה כי הטיסה לא תמריא במועד המתוכנן וגם לא תמריא במועד הנדחה. "כפי שנמסר לנו על ידי צוות החברה בטרקלין העסקים, בשל החלפת מושבים במטוסי קונטיננטל, מעת לעת חסרים לחברה מטוסים והיא נאלצת לבטל טיסות באופן יזום".

"מסיבות השמורות עמכם, העדפתם להציג בפנינו מצגי שווא ולתקוע אותנו בשדה התעופה במשך קרוב ליממה. למותר לציין כי איש לא טרח להתנצל בפנינו על מסכת הטרטורים וההשפלות", נכתב בתלונה. במכתבם דורשים המתלוננים מחברת התעופה כי תשלם לכל אחד משני החתומים פיצוי כספי בסך 20 אלף דולר אף שחילקה לנוסעי מחלקת העסקים שוברים של 500 דולר לכל אחד, למימוש ברכישת כרטיסי טיסה בקונטיננטל.

מחברת קונטיננטל איירלנס בישראל נמסר בתגובה: "קונטיננטל איירליינס מתנצלת על האי נוחות שנגרמה בעקבות מקרה יוצא דופן זה. אנו מודעים לתלונה זו ובוחנים אותה כעת לעומקה".

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?