גליל מדיקל חתמה על הסכם מיזוג עם אנדוקר האמריקאית

עם השלמת הגיוס תגייס אנדוקר כ-16 מיליון דולר בהנפקה פרטית

פז וייסמן
פז וייסמן

גליל מדיקל, המוחזקת על אלרון ועל ידי RDC, תמוזג במלואה אל אנדוקר (Nasdaq: ENDO). לדברי גורמים בחברה, מטרת המיזוג היא שילוב יתרונות שתי החברות בפיתוח ובמכירה של מוצרים לניתוחים בפולשנות מזערית באמצעות הקפאה. נשיא ומנכ"ל גליל מדיקל, מרטי אמרסון, יוביל את החברה הממוזגת. השלמת המיזוג צפויה עד סוף רבעון ראשון 2009.

המיזוג מתבצע על רקע המצב הכלכלי של שתי החברות, שכן שתיהן אינן רווחיות, אף על פי שיש להן למכירות. לדברי קארן שריד, מנכ"לית גליל מדיקל ישראל וסמנכ"לית תפעול של החברה הגלובלית, סיימה גליל את שנת 2007 עם מכירות בגובה של 26 מיליון דולר. לדברי שריד, המיזוג יצור חברה אחת הגדולה מסכום שתי החברות המרכיבות אותה. "המיזוג יתבצע בין שתי חברות השקולות בגודלן ובהיקף עסקיהן. כמו כן, הטכנולוגיות של גליל מדיקל ואנדוקייר הינן משלימות זו לזו, ואף נוכחותן של החברות בשוק העולמי משלימה: בעוד אנדוקייר הינה מובילת שוק בארה"ב, לגליל מדיקל נוכחות חזקה יותר באירופה ובאסיה", הוסיפה.

עוד לדבריה של שריד, "הסינרגיה הנובעת מהמיזוג בין שתי מובילות השוק תבוא לידי ביטוי בכל אחד מן השווקים בו פועלות החברות כיום. בשוק האורולוגיה, השוק העיקרי עבור שתי החברות, יבלוט יתרון הגודל של החברה המאוחדת על רקע המיזוג, ויסייע כאמור במיצוי מלוא הפוטנציאל העסקי הטמון באיחוד בסיסי הלקוחות הקיימים, וייעול מערך השיווק והמכירות. בשוק המשני של גליל מדיקל, טיפולים מונחי-הדמיה (Image-Guided Therapy) על ידי רדיולוגים פולשניים, תואץ חדירתה של החברה המאוחדת לשוק זה בעזרת הניסיון הקליני והשיווקי אשר נצבר זה מכבר על ידי אנדוקייר, בשילוב עם היתרון הטכנולוגי שמציעה גליל מדיקל, המאפשר טיפולים בכל פלטפורמות ההדמיה הקיימות בשוק".

העסקה תתבצע בהסכם החלפת מניות. לאחר העסקה, אלרון ו-RDC יחזיקו ביחד כ-7.7 אחוז מהון המניות של החברה הממוזגת. בעקבות המיזוג תיווצר חברה חדשה, אשר הכנסותיה המאוחדות במהלך 12 החודשים שהסתיימו ביום ה-30 בספטמבר 2008, הסתכמו ב-55.7 מיליון דולר, והרווח הגולמי הוא 39.1 מיליון דולר. בין משקיעי גליל מדיקל ישנן החברות אלרון ו-RBC הישראליות, ושלושה משקיעים אמריקאים נוספים: Thomas McNerney & Partners, The Vertical Group, Investor Growth Capital. המשקיעים הישראלים מחזיקים קרוב ל-50% ממניות החברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה