רוצים לקבל הנחה מחברות הסלולר? תתמקחו!

ארבעה לקוחות מאושרים הצליחו לקבל הנחות משמעותיות מחברות הסלולר שלהם, לאחר ש-TheMarker ואתר "כמה זה" התמקחו בשבילם ביעילות ובנחישות; המסקנה: הניידות משפרת את כוח המיקוח שלכם; מומלץ לנסות בבית

בר חיון
בר חיון

הבשורה הגדולה של הניידות כבר כאן: הכוח עבר לצרכן. בדיקת TheMarker ואתר "כמה זה?" מגלה כי התמקחות נבונה עם חברת הסלולר שבה אתם מנויים כיום, עשויה לחסוך לכם עשרות עד מאות שקלים בחודש - גם מבלי להתנייד למתחרה.

פלאפון: אחד מתוך שניים

ההתמקחות הראשונה שביצענו עבור אבי - לקוח פרטי ברשת פלאפון שהחשבון החודשי הממוצע שלו הוא 135 שקל בממוצע בלבד - היא דוגמה לכך שלא כל התמקחות עוזרת. ההצעות הראשוניות שהציעה לנו גילי ממחלקת שימור לקוחות לא רק שלא היטיבו עם המנוי, אלא שכלל לא השתלמו לפי דפוסי השימוש שלו. גם אחרי שהתעקשנו לקבל הצעות משתלמות יותר, גילי חזרה אלינו עם הבשורה: אין דרך להוזיל עלויות.

מבדיקת המבצעים הרגילים באתר פלאפון, הצדק אכן עם גילי: אין דרך להוזיל עלויות לדפוס השימוש של אבי. עם זאת, מסלולים משתלמים יותר לא הוצעו כלל. נראה כי על לקוחות שחשבונם החודשי נמוך מהממוצע וקנס היציאה שלהם גבוה (1,050 שקל במקרה של אבי) - לא באמת משתלם להילחם.

ההתמקחות השניה שביצענו עבור יניב, לקוח פרטי, הניבה תוצאות טובות הרבה יותר: למרות שיניב צרכן מודע, הנמצא במסלול מועדף ונרשם להטבות באינטרנט המקנות לו זמן אוויר חינם, ההתמקחות הצליחה לחסוך לו לא מעט כסף.

גם כאן ניסו בתחילה להציע לנו מסלולים וחבילות דקות שלא היטיבו עם דפוס השימוש של יניב. אבל כשהועברנו לשימור הלקוחות ולאחר הפעלת עוד לחץ קטן ("אם זאת ההצעה הסופית, אנחנו בוחרים להתנייד") והמתנה ארוכה על הקו (10 דקות!) חזרה אלינו הנציגה ויקטוריה עם הצעה טובה.

החיסכון שהושג: 104 שקל בחודש

אורנג’: בלי בלבולי מוח

משוחררת מקנס הפרת התחייבות ועם מכשיר שניתן להשתמש בו גם אצל סלקום המתחרה, עמדת המיקוח של עינב, לקוחה פרטית באורנג', היתה לא רעה בכלל, בייחוד כשלוקחים בחשבון שהיא מדברת כ-1,500 דקות בחודש ושולחת כ-2,000 הודעות SMS. למעשה, חשבונה החודשי של עינב הוא פי 3.5 מהממוצע באורנג' - כ-560 שקל.

אולי היו אלה דפוסי השימוש הכבדים של עינב שגרמו לכך שאורנג' היו היחידים שלא בילבלו לנו את המוח עם אינספור הצעות שלא התאימו לדפוסי השימוש של הלקוחה. נציגת השירות הבטיחה שמנהלת מחלקת קשרי לקוחות בשם מלי תחזור אלינו תוך 48 שעות, וכך היה.

מלי הציעה חבילת דקות המתאימה יותר לדפוסי השימוש של הלקוחה והסכימה גם לוותר על דמי המנוי החודשיים.

החיסכון שהושג: 68 שקל בחודש

סלקום: הגענו לשלב ג’!

משפחת לוי בת חמש הנפשות היא לקוחה נאמנה של סלקום כבר יותר מעשור. בשלוש השנים האחרונות היתה המשפחה מחויבת לחברה עם מסלול תעריפים משפחתי, אך מעבר ל-9 האגורות ששילמו עבור שיחות בינם לבין עצמם, התעריפים ששילמו בשיחות אחרות לא היו אטרקטיוויים במיוחד. במקרה הקיצוני, אם המשפחה שילמה תעריף שנשמע דמיוני בשוק של היום: 1.2 שקלים לדקה בשיחות מחוץ לרשת ו-70 אגורות לדקה בתוך הרשת.

התחייבות המשפחה הסתיימה לפני שלושה חודשים והם רק חיכו לניידות המספרים. התקשרנו עבורם לסלקום ואיימנו במעבר למתחרה. בסלקום אמנם לא היו מעוניינים לאבד חמישה מנויים במכה אחת, אבל הדרך לחיסכון לא היתה קלה.

תחילה נציג השירות הציג בפנינו את התוכניות המשווקות ביותר כעת בסלקום. הבהרנו לו שכלקוחות ותיקים אנו מצפים שיתאמץ מעט יותר. אבל גם ההצעה החדשה שבאה בעקבות זאת עדיין לא השתלמה לעומת התעריף שהציעו לנו בפלאפון. הבענו חוסר שביעות רצון והועברנו אחר כבוד למערך קשרי לקוחות. שם נמסר לנו שנציג יגיע אלינו הביתה להציע מסלולים טובים יותר. התעקשנו לקבל את ההצעה בטלפון ובסופו של דבר (וזה לא היה קל), נאמר לנו שמדובר במסלול בתעריף 37 אגורות לדקה ושלושה מספרים ב-9 אגורות לדקה.

יוסי, הנציג שהגיע לביתנו שוב ניסה למכור לנו את המסלולים הרגילים. רק אחרי שהבהרנו לו שכבר הציעו לנו 37 אגורות לדקה, הוא אמר, כממתיק סוד, שזהו מסלול השייך למה שמכונה בחברה "שלב ג'" בהתמקחויות, אבל הוא לא יכול לאשר אותו, אלא דרך המוסמכים לכך בסלקום. בשיחת טלפון למחלקת קשרי לקוחות אושר ליוסי לכבד את משפחת לוי במבצע המשתלם, ואנחנו רק נותרנו עם התהייה האם להתמקחות יש גם שלב ד'?

החיסכון שהושג: כ-178 שקל בממוצע בחודש לכל אחד מבני המשפחה

מירס: תוסיפו גם דיבורית

גם במירס, כשהתקשרנו בשם ליאת, לקוחה פרטית, העבירו אותנו באופן אוטומטי למחלקת קשרי לקוחות. ליאת נהנית כיום ממסלול שוטרים עם תעריפים מוזלים. נציגת השירות "הזהירה" אותנו שאם נתנייד לחברה מתחרה, נאלץ לשלם את יתרת ההטבה עבור המסלול המיוחד וגם את יתרת החוב על המכשיר, שבו לא ניתן להשתמש אצל המתחרות.

הבהרנו לנציגת השירות כי קנס של כמה מאות שקלים לא מפחיד אותנו ולא ימנע מאיתנו לעבור לחברה מתחרה אם נקבל אצלה תעריפים טובים יותר. נציגת השירות פרשה להתייעצות, שבה אלינו כעבור מספר דקות והציעה 50 דקות חינם בחודש לכל הרשתות במשך ארבעה חודשים. אנחנו דרשנו בנוסף דיבורית חינם לרכב - הטבה שניתנה לליאת כשהצטרפה לחברה, אך לא מומשה ובינתיים פג תוקפה. נענינו בחיוב.

החיסכון שהושג: 19.50 שקל בחודש לארבעה חודשים + התקנת דיבורית לכלי רכב בחינם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?