המדריך המלא להנחות למופעי החג: איך לבלות עם הילדים מבלי לחורר את הכיס?

החגים עמוסים בטקסים שמסבים לילדים הנאה רבה אך מחייבים את ההורים - ואז קשה לדבר על הנאה; למשל בכל הקשור להצגות חנוכה; כשבועיים לפני תחילת החג מתחיל המרוץ המפרך המכונה "חפש את ההנחה" ו"היכן מבלים בחינם", שאמנם יעזור להורים לחסוך, אבל ידרוש מהם גם לא מעט מאמץ

תמר טרוים
תמר טרוים

החגים עמוסים בטקסים שמסבים לילדים הנאה רבה. הבעיה היא שלפעמים הריטואלים מחייבים דווקא את ההורים - ואז קשה לדבר על הנאה; למשל בכל הקשור להצגות חנוכה. כשבועיים לפני תחילת החג מתחיל המרוץ המפרך המכונה "חפש את ההנחה", שאמנם יעזור להורים להפחית את מחירו של כרטיס למופע חג, אבל ידרוש מהם גם לא מעט מאמץ.

מהסקר עולה כי הציבור הישראלי מנצל את ההנחות המוצעות, ורק 5%-15% מרוכשי הכרטיסים קונים אותם במחיר מלא. 50%-60% מהרוכשים משתמשים בהנחות הניתנות לוועדי עובדים, והיתר נהנים מהנחות אחרות.

לפיכך, ההמלצה הראשונה היא לחפש את ההנחות המגיעות לכם מתוקף חברותכם בוועד העובדים. אם אינכם חברים בוועד, האפשרות הטובה ביותר, היא לשלוף כרטיס ישראכרט - שבדרך כלל יקנה לכם הנחה נאה. ומה יעשה מי שאינו מחזיק בכרטיס כזה? כדי לקצר הליכים ולהקל על המאמצים, מוגש לכם מדריך ההנחות המלא למופעי החג.

1. פסטיגל על הזמן

הפסטיגל, בבימויו של חנוך רוזן, שואב את השראתו השנה מז'אנר סרטי המסע בזמן והמדע הבדיוני, כמו "בחזרה לעתיד", "סטארגייט", ו"מטריקס". בנוסף, ישירו כוכבי הפסטיגל מחרוזת שירים לכבוד חגיגות ה-60 למדינה. בין המשתתפים: הראל סקעת, מירי מסיקה, מאיה בוסקילה, יובל המבולבל, עדי הימלבלוי, מירב פלדמן, תום אבני, רינת גבאי, אמיר פיי גוטמן, דנה פרידר ויוסי טולדו.

איפה: חיפה, תל אביב, ירושלים ואשקלון

מחיר מלא: 179 שקל

הנחות ומבצעים: ישראכרט: 39 שקל + 250 כוכבים; מבצע של מאפיות אנג'ל: כרטיס ב-74 שקל, אם מביאים שתי אריזות מסדרה מיוחדת של לחמניות ("הלחמניה הכי רכה בהפסקה" ו"הלחמניה המלאה הכי בריאה בהפסקה"), שעליהן לוגו הפסטיגל; לקוחות HOT: כרטיס ב-69 שקל; אגד: כל המציג כרטיסייה או חופשי חודשי בתוקף יקבל כרטיס נוסף במתנה בעת רכישת כרטיס; דומינו'ס פיצה: לרגל פתיחתו המחודשת של הסניף ברמת גן, כל הרוכש ארוחה משפחתית בסניף זה, הכוללת פיצה משפחתית עם שתי תוספות, לחם שום, בקבוק שתייה של 1.5 ליטר וקינוח - יקבל כרטיס חינם; ועדי עובדים: 40-70 שקל לכרטיס.

פסטיבל שירי ילדים נוסף, ילד פלא 2007, יתקיים בבית יד לבנים באשדור. מחיר הכרטיס: 60 שקל

2. בגדי המלך החדשים

הצגה המבוססת על הסיפור הקלאסי של הנס כריסטיאן אנדרסן. משתתפים: זאב רווח, צחי נוי וסופי צדקה.

איפה: תיאטרון הצפון בקריית חיים, תל אביב, אשקלון וראשון לציון

מחיר מלא: 109 שקל

הנחות ומבצעים: ישרכארט: 39 שקל + 280 כוכבים

3. מסביב לעולם ב-80 יום

מחזמר המבוסס על הספר מאת ז'ול וורן; יועבר באמצעות טכנולוגיית הולוגרמה מתקדמת, המאפשרת לחוות סיבוב מסביב לעולם. משתתפים: אלי יצפאן, ליאור אשכנזי, הדס מורנו, מייקל לואיס ודוד קיגלר.

איפה: היכל נוקיה בתל אביב (18 הצגות בלבד, החל ב-9 בדצמבר ועד 12 בדצמבר)

מחיר מלא: 169 שקל

הנחות ומבצעים: ישרכארט:45 שקל+ 250 כוכבים

4. נרניה

מסע הרפתקאות לממלכת השלג, לפי הסיפור המוכר בעל אותו השם. משתתפים: הנרי דוד, אושרי כהן ואניה בוקשטיין.

איפה: תל אביב, חיפה וירושלים

מחיר מלא: 169 שקל

הנחות ומבצעים: ישראכרט: כרטיס ב-45 שקל + 250 כוכבים; הום סנטר: כרטיס שני במתנה, בקנייה בסכום של 149.99 שקל ומעלה - מותנה ברכישת הכרטיס הראשון במחיר מלא; בזק: כרטיס ב-99 שקל ללקוחות בזק, בהצגת שובר הטבה; ועדי עובדים: 40-60 שקל לכרטיס

5. אלאדין - המחזמר

כוכבי תוכנית הטלוויזיה "רוקדים עם כוכבים" משתתפים במחזמר אודות אלאדין, הנסיכה יסמין וג'יני, שיכולה להגשים כל משאלה. משתתפים: חנה לסלאו, רודריגו גונזלס, אילנית לוי, שימרית ששון, איתי לוי, שמעון ג'ינר, לירון ליעדי ורקדניות הסטודיו של רויטל זבולונוב.

איפה: אשקלון, פתח תקווה, ראשון לציון, קיבוץ כפר בלום וירושלים

מחיר מלא: 99 שקל

הנחות ומבצעים: ישראכרט: 49 שקל + 160 כוכבים; ועדי עובדים: 45 שקל לכרטיס.

6. דירה להשכיר

עיבוד מוסיקלי לסיפורה של לאה גולדברג על יחסי שכנות טובה, עזרה לזולת וחברות אמת. דייריו של מגדל בן חמש קומות מבקשים למצוא דייר חדש במקום מר עכבר שעזב. משתתפים: גילה אלמגור (מספרת הסיפור), נטע הבר, ירון מנשה, יעל ארצי, רונית בקרמן, מילי רביד ואלינור אברג'ל.

איפה: תיאטרון היהלום ברמת גן

מחיר מלא: 110 שקל

הנחות ומבצעים: בזק: כרטיס ב-65 שקל ללקוחות בזק, בהצגת שובר הטבה; אתר www.mykid.co.il: 85 שקל למזמינים באתר.

7. טולי בילבולי בממלכת המוסיקה

דנה דבורין חוזרת לדמותה הצבעונית של טולי בלבולי ויוצאת למסע בעולם הצלילים, במחזמר חדש ורב משתתפים. ביחד עם לגאטו וסטקאטו, היא יוצאת לחפש את מפתח סול האבוד.

איפה: היכל התרבות בכפר סבא, תל אביב, ותיאטרון הצפון בקרית חיים

מחיר מלא: 95 שקל

הנחות ומבצעים: ישראכרט: 30 שקל + 210 כוכבים

8. טררם קידס בחצר ההפתעות

מחזמר קצבי. העלילה מתרחשת במגרש גרוטאות צבעוני ומלא הפתעות, שבו מבלה חבורת בנים את זמנה הפנוי בשירה, נגינה וריקוד. למגרש מגיעה ילדה, המבקשת להצטרף לחבורה. העלילה מסתבכת כשלמגרש מגיע גם ענק מפחיד ומוזר, שממנו בורחים כל הבנים. במופע יתארח חנוך רוזן.

איפה: תל אביב ותיאטרון הצפון בקריית חיים

מחיר מלא: 95 שקל

הנחות ומבצעים: ישראכרט: 30 שקל + 210 כוכבים; סלקום: שני כרטיסים ב-100 שקל ללקוחות סלקום

9. פנטזי קידס

הצגה של התיאטרון השחור הבינלאומי של ליאור כלפון מזמינה את הקהל להיכנס לעולמו של יוני דמיוני. את דמותו משחק כלפון, שלוקח את הקהל למסע אל נסיכת החלומות. במסעו הוא מתמודד עם מחשבות ופחדים ומגשים פנטזיות. המופע מתנהל בחושך, והצופה רואה רק את החפצים והדמויות הזרחניים.

איפה: ראשון לציון, חיפה, נס ציונה, חולון, תל אביב, הרצליה ואשקלון

מחיר מלא: 129 שקל

הנחות ומבצעים: ישראכרט: 49 שקל + 190 כוכבים; ועדי עובדים: כרטיס ב-99 שקל

10. אדרבא של מיומנה

מופע המשלב הומור ותנועה, קצב ומוסיקה - לכל המשפחה.

איפה: ראשון לציון, ירושלים, קיבוץ כפר בלום, נס ציונה, אשקלון, חיפה ותל אביב

מחיר מלא: 109 שקל

הנחות ומבצעים: ישראכרט: 49 שקל + 210 כוכבים; ועדי עובדים: 55 שקל לכרטיס

11. שקטק - קצב בתנועה

מופע מולטימדיה המשלב מוסיקה חיה, תנועה, קצב, קטעי וידיאו ואנימציה, הומור ואנרגיה. לכבוד חנוכה, הושם דגש על יצירת הקשרים בין המופע לחג. הקהל יופעל במהלך המופע, וחלק משירי חנוכה יזכו לעיבוד מלא קצב ואנרגיה.

איפה: תיאטרון חולון, הרצליה וקיבוץ כפר בלום

מחיר מלא: 139 שקל

הנחות ומבצעים: ישראכרט: 29 שקל + 280 כוכבים

הידעתם?

המחיר הממוצע של כרטיסים למופעי החג גבוה ב-35% ממחירם הממוצע של כרטיסים להצגות ילדים במשך השנה

שימו לב!

רק 5%-15% מרוכשי הכרטיסים משלמים מחיר מלא; 50%-60% משתמשים בהנחות לוועדי עובדים והיתר נהנים מהנחות אחרות.

אפשר גם בחינם

קניון הזהב בראשון לציון: הפנינג "הכבשה שושנה" ייערך בתאריכים 9 בדצמבר עד 11 בדצמבר, משעה 12.00 ואילך. מתחמי פעילות יכללו סדנת קישוטי משקפיים, סדנת צביעה ומשחקייה. במסגרת הפעילויות, יוכלו הילדים לזכות בפרסים, כמו קלטות וכרטיסים למופע.

קניון רמת אביב בתל אביב: ייערכו הצגות לילדים, המלוות בכיבוד, במחיר של 25 שקל לכרטיס. בין ההצגות: "אור לי ושמח" (5 בדצמבר) ו"נס גדול היה פה" (10 בדצמבר). בנוסף, יתקיימו סדנאות יצירה, מתחם צילום עם הבובה נאדי והדלקת נרות חנוכה בכל יום בשעה 17.30 בקומת הכניסה; פעילות זו אינה כרוכה בתשלום.

בתאריכים 6-14 בדצמבר (לא כולל יום שבת) יתקיים במקום גם פסטיבל הזהב. הפסטיבל ייערך בשעות 10:00-20:00 בקומה השנייה ויחשוף את הסודות שמאחורי הזהב. במקום יהיה מתחם הדרכה מיוחד שיסביר את תהליכי הייצור של תכשיטי זהב וכן מתחם יצירה לילדים, שבו יוכלו להכין תכשיטים. הפעילות תתבצע ללא תשלום.

קניון רננים ברעננה: בכל יום בשעה 17:30 תתקיים פעילות לכבוד חנוכה, ללא תשלום, ובסיומה - הדלקת נרות וחלוקת סופגניות. בין הפעילויות: הכנת משקפות, הכנת קופסאות ובובות סוד; פתרון תעלומה לבלשים צעירים ומופע הקרקס האפריקאי.

קניון סי מול באשדוד: פסטיבל הקסמים יימשך שלושה ימים, בין 9 בדצמבר ל-11 בצדמבר, בשעה 17:30. בין השאר יועלו המופעים ממלכת הקסמים של במבינו, Live Magic בביצוע הקוסם חזי דין וקסמים ללא הפסקה עם איתן הקוסם. בנוסף, בעת הדלקת נר ראשון של חנוכה (4 בדצמבר), יחולקו בקניון סופגניות לכל הילדים ותוצג הצגה על חנוכה.

קניון סביונים ביהוד: במקום ייערך פסטיבל הבלון, שבמסגרתו ייערכו מדי יום סדנאות יצירה. בנוסף, בכל יום בשעה 17:30 יועלה מופע מתחלף. בין המופעים: בלונים בלונה פארק, חמישה בלונים יצאו לדרך בכיכובה של יעל פדר מערוץ הופ קטנטנים ובלון שואו.

מרכז ויצמן בתל אביב: בכל יום בשעה 17:00, מלבד יום שישי, יתקיימו הצגת ילדים או שעת סיפור. בשעה 17:45 תיערך הדלקת נרות עם בית חב"ד, ויחולקו סופגניות.

דיזינגוף סנטר בתל אביב: הפנינג הארי פוטר יתקיים בחנות צומת ספרים, לרגל השקת הספר השביעי בעברית בסדרה, ב-5 בדצמבר ב-18:00 בערב. 100 הלקוחות הראשונים שירכשו את הספר בסניפי צומת ספרים בדיזנגוף סנטר ביום ההשקה, ייהנו גם מהופעה של אומן החושים נמרוד הראל, שתבוצע במיוחד בעבורם. בנוסף, תיערך במקום תחרות כפילי הארי פוטר, בהנחייתה של השחקנית מיכל גבריאלוב. הזוכה בפרס הראשון יזכה בשובר מתנה לקניות בסך 1,000 שקל בחנויות דיזנגוף סנטר. מתחם החגיגות יעוצב ברוח הספר וכיבוד קל ומשקאות יחולקו לאורחים.

בנוסף, בכל יום ייערכו סדנאות יצירה ומופעים בדיזנגוף סנטר. בין הסדנאות: מתחם של הולוגרמות ואורות וסדנת יצירה להכנת נרות חנוכה. ב-12 בדצמבר ייערך משחק חפש את המטמון וכן הגרלה שבה יוגרל פרס של 700 שקל לקניות בסנטר. כל הפעילויות יהיו חינם.

קניון שבעת הכוכבים בהרצליה: במקום יתקיים פסטיבל הסביבון - חגיגה לילדים הכוללת מופעים וסדנאות יצירה שמתחלפים מדי יום. המבקרים יוזמנו להביא עמם ממתקים, שייתרמו לילדי עמותת "קו לחיים". הכניסה לכל הפעילויות תהיה בחינם. בנוסף, ב-5 בדצמבר בשעה 17:00 יתקיים בקניון אירוע לכבוד השקת הספר "הארי פוטר ואוצרות המוות", בתרגום לעברית. שעה לאחר תחילת המופע תחל מכירת הספר בחנות סטימצקי בקניון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?