ואלה הזוכים: הקניונים שניצחו בהגרלה הלילה - ויוכלו להיפתח מהיום

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קניון שבעת הכוכבים הרצליה
קניון שבעת הכוכבים בהרצליהצילום: עופר וקנין

השיטה המוזרה שלפיה החליטה הממשלה איך ייפתחו הקניונים: בהגרלה שנערכה הלילה נבחרו להשתתף בפיילוט 9 קניונים - באזור ירושלים והדרום: ביג פאשן בית שמש, סנטר 1 ירושלים, קניון ערד; באזור תל אביב והמרכז: אם הדרך, שבעת הכוכבים, קניון שרונים; באזור הצפון וחיפה: לב המפרץ, ארנה נהריה, קניון מבנה נוף הגליל. ממשרד האוצר נמסר כי "קניונים אלה יוכלו להיפתח מיידית, בכפוף לעמידה בתקנות שאושרו על ידי הממשלה אמש".

9 הקניונים שנקבעו בהגרלה יצטרפו לפיילוט ב-6 קניונים השייכים לקבוצת עזריאלי (חיפה, איילון וירושלים) ולקבוצת מליסרון (קריון, פתח תקווה ובאר שבע).

לאחר תקופת הפיילוט, בהתאם לתוצאותיו יחליט הקבינט מתי ובאיזה אופן יפעלו כלל הקניונים ברחבי הארץ.

הכללים לפתיחת הקניונים:
1. חובת מינוי סדרנים שתפקידם להעיר לאנשים וליידע אותם בנוגע להוראות התקנות, וכן לנהל רישום של הפרות לצרכי בקרה.
2. חובה לנהל רישום ממוחשב בקניון, וככל שאפשר – גם במוזיאון ובשוק  - של מספר השוהים במקום (ללא פרטים מזהים) לצרכי וויסות.
3. חובה למנוע התקהלויות ובפרט בתורים בכניסה למקום ובסמוך לכניסה לחנויות.
4. חובה ליידע את העובדים ובעלי החנויות ולהדריכם בהוראות התקנות.
5. התפוסה המותרת תהיה ביחס של אדם ל-7 מ"ר. 
6. התפוסה המותרת בחנויות שבתוך הקניון – לגבי חנויות שעד היום פעלו ("חנויות חיוניות") יפעלו עם אותו מספר שוהים, וחנויות שאינן חנויות חיוניות, יפעלו עם מספר דומה לאלו של "חנויות רחוב" – ביחס של אדם ל 7 מטרים רבועים, וסך הכל עד 10 אנשים. 
7. הקנס על הפרה של התפוסה המותרת על ידי המחזיק או המפעיל של הקניון תהיה 5,000 שקל (במקום 2,500 שקל כפי שחל על מקום ציבורי ועסקי אחר) – נוכח העובדה שמדובר בעסק גדול, שמחזור הרווחים שלו גדול.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker