ישראייר חוסמת את האפשרות לקנות כרטיסי טיסה - ומאשימה את הממשלה

לטענתה החברה, ההחלטה על אי מכירת כרטיסים למבקשים לצאת בימי הסגר תעלה לחברה כ-10 מליון שקל וכי בכוונתה לתבוע את הנזקים

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתב"ג, בשבוע שעבר
הדר קנה
הדר קנה

חברת התעופה ישראיר הודיעה היום (א') כי סגרה את הטיסות בזמן הסגר במערכת ההזמנות בכדי למנוע מלקוחות לרכוש כרטיסים ולהתקל בחסמים בכניסה לנתב"ג.

לטענתה, ההחלטה על אי מכירת כרטיסים למבקשים לצאת בימי הסגר תעלה לחברה כ-10 מליון שקל וכי בכוונתה לתבוע את הנזקים מהממשלה. עוד הודיעה כי תמשיך להאבק למען שינוי ההחלטה מייד לאחר יום הכיפורים.

על פי מתווה שהציגה לקראת יום כיפור שרת התחבורה מירי רגב, מי שרכשו כרטיסי טיסה לפני החמרת הגבלות הסגר - כלומר עד השעה 14:00 ביום שישי האחרון - יוכלו לצאת מישראל. בנוסף, כניסתם של ישראלים תותר ללא הגבלה, בהתאם לכללים של מדינות ירוקות ואדומות. כלומר, עם החזרה לארץ יידרשו החוזרים ממדינה אדומה להיכנס ל-14 ימי בידוד; החוזרים ממדינה ירוקה - לפי כללי הסגר.

על פי תקנות להתמודדות עם נגיף הקורונה, במתווה שקבעה הממשלה, לרכישת כרטיסי נסיעה לחו"ל נוסעים אשר רכשו כרטיס טיסה לפני מועד כניסת הסגר לתוקף רשאים לצאת לחו"ל. בהגעה לשדה התעופה יש להציג אסמכתא למועד רכישת הכרטיס, כרטיס טיסה תקף ובדיקת קורונה שלילית לפי דרישות מדינת היעד. 

מטוס של חברת ישראיירצילום: מוני שפיר

במקרים של צורך הומניטרי דחוף או צורך אישי מיוחד, הוסמך מנכ"ל משרד התחבורה לדון, לאשר או לדחות בקשה חריגה ליציאה לחו"ל של מי שרכש כרטיס לאחר המועד הנ"ל. אם הבקשה תאושר, יש להציג את מכתב האישור בכניסה לנתב"ג.

עקב סגירת השמיים במהלך יום כיפור, ניתן להגיש בקשות עד יום היום, שעה לפני כניסת החג, ושוב מיום שלישי בבוקר.

לפני כן, כשגורל הטיסות לא היה ברור, איימה חברת התעופה ישראייר כי תשקול לעתור לבג"ץ נגד התקנות האוסרות על יציאות ישראלים מהארץ בטיסות למדינות ירוקות בתקופת הסגר. בחברה טענו כי החלטה כזאת תפגע קשות בחברות התעופה ובתושבי ישראל, ובמיוחד במי שכבר רכשו כרטיסי טיסה ושירותי קרקע למדינות ירוקות, על פי המתווה שאושר בממשלה באחרונה. 

נוסעים רבים שביקשו לטוס לחו"ל בתקופה הקרובה, ובעיקר במהלך הסגר, נתקלים בחוסר ודאות ובבעיות שונות שהופכות את הטיסה לכמעט בלתי-אפשרית: החל בזמינות נמוכה של בדיקות קורונה בבתי חולים בימי שישי, דרך מחירי ביטוחי הנסיעות שהוכפלו, ועד הנחיות משתנות בנוגע לכניסת ישראלים למדינות היעד ומדינות ירוקות שהופכות אדומות.

נתב"ג, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

בשל כך, ועל פי הערכות של סוכני נסיעות, במהלך החג יצאו לחו"ל כ-10% בלבד ממספר הישראלים שטסו בחגי תשרי בשנה שעברה, שבהם עברו בנתב"ג כ-108 אלף נוסעים ב-710 טיסות בינלאומיות, כשהיעדים המובילים היו טורקיה, יוון, איטליה, ארה"ב ורוסיה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker