שמים שמ"ק על הממשלה: הרשתות יצטרפו למרד העסקים הקטנים נגד מתווה הסגר

הפרויקט נועד "להגחיך את החלטת הממשלה לאפשר משלוחים אך לא לאפשר טייק-אווי"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רונן נימני
רונן נמניצילום: עופר וקנין

הרשתות מצטרפות למרד של העסקים הקטנים נגד מתווה הסגר. התאגדות רשתות המסחר, האופנה וההסעדה החליטה ליזום את מה שהיא מגדירה כ"פרויקט שמ"ק", שכל כולו נועד לעקוף את הוראות הממשלה ולהמשיך לפעול בזמן הסגר, באמצעות מכירה באיסוף עצמי, ועל הדרך "להגחיך את החלטת הממשלה לאפשר משלוחים אך לא לאפשר טייק-אווי", כך לדברי ההתאגדות. 

הרשתות החברות הודיעו לציבור כי מי שירצה להזמין איסוף עצמי בתקופת הסגר יעשה זאת בדרך הבאה: "הלקוח יגיע לעסקי ההסעדה ויעמוד במרחק של כ-7 עד 10 מטר מפתח העסק, שם יחכה איש צוות, ומאחוריו שילוט ועליו הכיתוב "עמדת קבלת הזמנות שמ"ק". הלקוחות שיגיעו לנקודה, יתבקשו להעביר בקול למוכרן את הזמנתם ומוכרנים של בית העסק יעמדו בפתח החנות ויקבלו את הזמנתכם. לאחר מכן שליח, ייצא אל הלקוח, ימסור לו את ההזמנה, יקח אמצעי תשלום ,יחזור לעסק לבצע את התשלום ויחזיר ללקוח את האשראי והקבלה".

בין הרשתות שישתפו פעולה עם המהלך נמנות בורגראנץ, קפה קפה, פלאפל בריבוע, עד העצם אקספרס, הסושיה, BBB, אגאדיר, ריבר ועוד. 

לדברי דדי ריזל, יו"ר התאגדות רשתות המסחר, האופנה וההסעדה, אמר: "הקמפיין נועד לייצר 'מראה' לחוסר ההיגיון של החלטות משרד הבריאות. התאגדות רשתות המסחר קוראת לשמור על החוק, אבל אם החוק נכתב באטימות וללא היגיון, אנחנו נמשיך לפעול במסגרת החוק ונעניק לציבור את שירות השמ"ק במסגרת החוק. אנחנו בטוחים ששר האוצר ישראל כץ ויו"ר ועדת חוקה ח"כ יעקב אשר, יבינו את האבסורד ויאפשרו רכישת מזון גם בטייק-אווי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker