התשובה של דור אלון לעסקת פז-סופר יודה: תהפוך את אלונית לרשת מרכולים

בחנויות שיוסבו ל"מיני סופר אלונית" יימכרו בשרים וירקות ■ באחרונה חתמה פז המתחרה על מזכר הבנות לרכישת רשת סופר יודה התל אביבית

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלונית
אלוניתצילום: מוטי פישביין

חברות הדלק ממשיכות למצוא לעצמן אפיקי הכנסות נוספים מלבד הדלק: דור אלון הכריזה על הסבת רשת חנויות הנוחות אלונית הממוקמות בתחנות הדלק לרשת מרכולים תחת השם "מיני סופר אלונית". זאת לאחר שמתחרתה, חברת פז, הודיעה באחרונה שהיא רוכשת את סופר יודה המתחרה ב-am:pm השייכת לדור אלון.

במסגרת המהלך הורחב מגוון המוצרים לכ-4,000 מוצרים לעומת כ-1,500 מוצרים באלונית, ויימכרו בין היתר בשרים, פירות וירקות. 50 חנויות אלונית מתוך כ-145 חנויות הוסבו לפורמט החדש בשבועות האחרונים במסגרת פיילוט שביצעה החברה והיתר יוסבו בהדרגה בקצב של חנות לשבוע, בעלות של מאות אלפי שקלים עבור כל סניף. עלויות אלה יצטרפו להשקעה שיווקית ופרסומית במהלך של כ-11 מיליון שקל.

מניית דור אלון

"אנחנו הופכים מקיוסק משודרג למיני סופר. זה מהלך שחשבנו עליו והתחלנו להוציא לפועל עוד לפני משבר הקורונה, אבל אין ספק שהמצב הנוכחי חיזק את הצורך בכך", אומר עמית זאב, מנכ"ל קבוצת דור אלון. "אנשים כבר לא רוצים לבזבז שעה על חיפוש חניה או לעמוד שעה בתור לקופה – הם רוצים כאן ועכשיו". לדבריו, ההחלטה לא להסב את סניפי אלונית לסניפי am:pm, רשת הסופרים השכונתיים של הקבוצה הפעילה אף היא בסופי שבוע, נבעה מכך שאלונית הוא "מותג ותיק ואהוב", וכיוון שגם לאחר השינוי, סניפי am:pm ברובם יהיו גדולים יותר ויציעו מגוון גדול יותר.

עוד הוסיף כי המכירות של כל חנות אלונית שהוסבה לפורמט החדש צמחו בעשרות אחוזים באוגוסט.

ההכרזה של דור אלון מגיעה על רקע ההודעה של פז כי חתמה על מזכר הבנות לרכישת רשת המרכולים התל אביבים סופר יודה, המונה 17 סניפים ומתחרה ב-am:pm של דור אלון, לפי שווי של 120-100 מיליון שקל. גם בפז כמו בדור אלון מעוניינים לגוון את פעיליות החברה ולחזק את זרוע הקמעונאות של החברה, שמפעילה כיום 241 סניפי yellow, מתוכם 20 סניפי yellow מרקט, הדומים במתכונתם לסניפי סופר יודה ו-am:pm של דור אלון – סופרים שכונתיים עם מוצרי מכולת. לאחר שתרכוש את סופר יודה, מתכוונים בפז לפרוש את סופר יודה לרשת ארצית. הגדלת משקל הפעילות הקמעונית על חשבון חלקו של הזיקוק ומכירת תזקיקים, כמו בנזין, דלק סילוני ומזוט, הוא מענה של חברות הדלק לאיומים העסקיים בטווח הבינוני והארוך. כמו למשל, המעבר ההדרגתי למכוניות היברידיות וחשמליות, הגדלת יעד האנרגיה המתחדשת מכלל האנרגיה בישראל ל-30% עד 2030 ועוד. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker