היועץ של אל על: החברה תידרש להחזיר 80 מיליון דולר ללקוחות עד 1 באוקטובר

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה לקריאה שנייה ושלישית את התיקון לחוק התעופה, שלפיו חברות התעופה יתחילו להחזיר כסף לנוסעים ב-1 באוקטובר ■ נציג משרד הבריאות על פתיחת השמים ב-16 באוגוסט: "מקווה שנעמוד בזמנים. רשימת המדינות משתנה כל יום"

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס אל על בנתב"ג
מטוס אל על בנתב"גצילום: מגד גוזני

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (רביעי) לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה ממשלתית לתיקון חוק התעופה. המשמעות: חברות התעופה יתחילו להחזיר כסף לנוסעים שטיסתם בוטלה בתקופת הקורונה ב-1 באוקטובר. 

על פי ההצעה הקודמת, שאושרה בחודש שעבר, אמורות היו חברות התעופה להתחיל בהחזרים ב-14 באוגוסט, אך לא ניתן היה לעשות זאת לפני ההסכם בין משרד האוצר עם אל על. 

אל עלכל חברות התעופה יידרשו להחזיר את הכסף לצרכנים

בוועדה פירט פוגלמן את מבנה החובות של אל על, ואמר כי "הסכום שהיינו צריכים להחזיר עד 14 באוגוסט הוא 60 מיליון דולר. אם מוסיפים עוד 20 מיליון שקל על ספטמבר, זה מסתכם ב-80 מיליון דולר ללקוחות ישראלים עד-1 באוקטובר. החוב למחזיקי כרטיסים מסתכם ב-270 מיליון דולר כיום, ולכן יש פער בין הלקוחות הישראלים שהחוק רלוונטי אליהם, לבין לקוחות אחרים". כלומר, אחרי שאל על תחזיר את 80 מיליון השקלים, יישארו לה 190 מיליון דולר להחזיר לצרכנים. את זה היא תעשה בפריסה, לפי החודשים בהם נקנו הכרטיסים. 

לפתיחת השמים החד-צדדית של ישראל

"ב-16 באוגוסט המתווה אמור להיות מוכן, ואני מקווה שנעמוד בלוחות הזמנים בתיקון התקנות. המתווה עוסק ביכולת של אזרחים ישראלים להיכנס ולצאת מהמדינה ללא צורך בבדיקות או בידוד. כרגע יש רשימה שכל יום משתנה מעט.

"אין לנו כוונה לגרום לדחייה של מתווה המדינות הירוקות. המתווה הזה הוא מוגבל, וצריך לזכור שרוב מדינות העולם לא מאפשרות לישראלים להיכנס לשטחן. המטרה היא להגיע להסכמים עם אותן מדינות שיאפשרו, בתנאים כאלה או אחרים, כניסת ישראלים. עד שתוקם המעבדה בנתב"ג נאפשר לישראלים לקבל בדיקה מהמערך הלאומי ונעמוד על זה שהתוצאה תתקבל תוך 24 שעות".

לגבי המדינות האדומות אמר: "הנושא הוא כאוב ומורכב, וברור שמדינות כמו ארה"ב הן בסטטוס של מדינה אדומה. כרגע הבידוד המחייב עומד על 14 יום, ורוב מדינות ה-OECD לא קיצרו אותו. עלו מתווים של שילוב של בידוד מקוצר ובדיקות בימים שונים. זה לא מקובל ברוב המדינות, אבל אנחנו בוחנים אותו. לגבי אנשי עסקים – מדינות ירוקות לא תהיה בעיה, מדינות אדומות לא ניתן לאפשר כניסה ללא בידוד. יש פתרון ביניים לפגישות עסקיות במתחם בשדה התעופה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker