"לא אקדם את החוק הזה": יו"ר ועדת הכלכלה סירב לדון בהצעת חוק שירותי התעופה

יעקב מרגי סירב לדון בהצעת החוק שמטרתו לפעול לפצות ולסייע למי שבוטלה טיסתם או שנערך שינוי בתנאיה - כיוון שמנכ"לי משרד האוצר, הבריאות והתחבורה לא נכחו בדיון

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ יעקב מרגי
יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ יעקב מרגיצילום: אמיל סלמן

ועדת הכלכלה אמורה היתה לדון בהצעת החוק לדחיית ההחזר הכספי ללקוחות שטיסתם שתוכננה לאוקטובר בוטלה בשל הקורונה, אך יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב מרגי (ש"ס), סירב לעשות כן מבלי שמנכ"לי משרדי האוצר, הבריאות והתחבורה יגיעו לדיון. 

הצעת החוק הממשלתית נועדה לתקן את חוק שירותי תעופה, העוסק בפיצוי וסיוע לטסים בשל ביטול טיסה או שינוי בתנאיה. לפי ההצעה, חברת תעופה שברבעון השני של 2020 ירדו הכנסותיה ב-70% לעומת הרבעון המקביל ב-2019 - תחל להחזיר ללקוחות כסף על טיסות שבוטלו החל ב-1 באוקטובר 2020.

בתחילת אוגוסט פורסם מתווה משותף של שר הכלכלה, עמיר פרץ, שר המשפטים, אבי ניסנקורן ושרת התחבורה, מירי רגב - לפיו חברות התעופה יידרשו להחזיר את הכסף לצרכנים על כרטיסי טיסה שבוטלו בשל משבר הקורונה עד 1 באוקטובר. לפי המתווה, המהלך ישפיע בעיקר על אל על, שחייבת 1.1 מיליארד שקל לעשרות אלפי לקוחות שרכשו ממנה כרטיסים וטיסתם בוטלה. 

לפי המתווה, 1 באוקטובר הוא התאריך האחרון להשבת הכספים. חברות תעופה שלא יצליחו להוכיח כי נרשמה להן ירידה בהכנסות של 70% ייאלצו להחזיר את הכסף מיידית עוד לפני כן. אם אל על תגיע עד אז להסדר או שתנפיק את פעילותה, היא תיאלץ להחזיר את הכספים באופן מיידי.

רק לפני כשלושה שבועות אישרה ועדת הכלכלה של הכנסת לקריאה שנייה ושלישית את התיקונים (הוראת שעה) לחוק התעופה, שהאריכו את הזמן להחזר כספי על טיסה שבוטלה מ-21 יום מרגע הביטול ל-90 יום - או לאחר 30 יום מכניסת הוראת השעה לתוקף, המאוחר מביניהם. המשמעות של התיקון היא שהחברות חייבות היו להתחיל להחזיר כסף כבר החל ב-14 באוגוסט. מאחר שסביר כי הדיונים לגבי אל על לא יסתיימו עד אז, החליטו השרים להאריך את זמן ההחזר לאוקטובר.

כבר בפתח הדיון, במסגרת הכנת ההצעה לקריאה שנייה ושלישית, מתח מרגי ביקורת קשה על בקשת הממשלה לתקן שוב את החוק, ואמר: "אני מרגיש כאילו הייתי בסרט הזה, ואני בתחושות קשות של אשמה אפילו, שבכלל חוקקתי את התיקון הראשון שבעטיו אנחנו פה היום. הייתי צריך להגיד לאוצר ללכת עם החברות, לסגור את הפיצוי, לעלות לאוויר ורק אחר כך לדבר על העניין הזה. אמרו לי להתנות את כניסת החוק לתוקף עם גמר הסיוע לחברות. אם אני מעביר את זה עכשיו אף אחד פה לא יכול להתחייב שמחר יתחיל תהליך השבת כספים ללקוחות".

במהלך הדיון אף הבהיר מרגי כי אם יאשר את ההצעה, היא תחול על כל חברות התעופה, ולא רק על חברות שמחזורן ירד ברבעון השני של 2020 ב-70%, לעומת הרבעון המקביל. לאחר ששמע את כל הצדדים סיכם מרגי ואמר: "זה דיון שבו היו צריכים להיות שר האוצר, שרת התחבורה ושר הבריאות. אני מוכן לקיים את הדיון בכל יום ובכל שעה ומוכן להסתפק בנוכחות מנכ"לי המשרדים, אחרת לא אקדם את החוק הזה". בכוונתו של מרגי לקבוע את הדיון כבר למחר (רביעי) בבוקר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום