הדר קנה
הדר קנה

כמו בשנים קודמות, גם משבר הקורונה לא עוצר את תופעת מכירת אבוקדו בוסר: מועצת הצמחים פירסמה היום (שני) אזהרה שלפיה נמכר כעת בשווקים אבוקדו מזן גליל, שאינו בשל ולא יבשיל גם בעתיד. 

"לצערנו, המצוקה הכלכלית שאנו חווים במשבר הקורונה, כמו גם הביקוש הגדול של הצרכנים לאבוקדו, גורמים לכך שכמה מגדלי אבוקדו מזן גליל לא עמדו בפיתוי ומשווקים בימים אלה למכירה פרי מוקדם שלא יבשיל ויאכזב את הצרכנים", אומר ראובן דור, יו"ר שולחן האבוקדו במועצת הצמחים. 

אבוקדו מסוג "גליל"
אבוקדו מזן גלילצילום: מועצת הצמחים

דור מסביר כי "לנוכח ניסיון העבר, פנינו בתקופה האחרונה למגדלי ומשווקי האבוקדו וחידדנו את מועדי ומדדי ההבשלה והקטיף, במטרה למנוע הגעת פרי בוסר לשווקים". מועצת הצמחים ממליצה לא לקנות אבוקדו מסוג גליל שנקטף לפני 20 באוגוסט.

"אנחנו מבקשים מאותם חקלאים לחדול מהמעשה באופן מיידי. מעשה זה פוגע קודם כל בצרכנים, ובנוסף – גורם נזק גם למגדלי האבוקדו ההוגנים, שהם כמובן הרוב המכריע של המגדלים". לפי המועצה, יש כעת בשוק זן אחר של  אבוקדו שהוא בשל ומתאים למאכל - מזן ריד. הם ממליצים לצרכנים לקנות אותו. 

"האבוקדו נחשב לפרי מבוקש מאוד, שאין אפשרות לדעת את רמת בשלותו ומוכנותו לקטיף ללא בדיקת מעבדה", מסבירה ארנה סנדל, מנהלת איכות וסטנדרטים בענף הפירות במועצת הצמחים. "בימים האחרונים דווחנו על גניבות של פרי ממטעים, ואין ספק כי הפרי ימצא את דרכו לשווקים. אנו ממליצים לצרכנים - חפשו על המדפים את הפרי המסומן והממותג. חקלאי המסמן את תוצרתו אחראי לאיכותה".

ניתן להבדיל בין זני האבוקדו על פי צורתם. צורתו של אבוקדו מסוג ריד היא עגולה ככדור וקליפתו קשה ועבה, מחוספסת קלות. הזן הזה נקטף מאמצע מארס ונמצא על המדפים עד יולי. אבוקדו מסוג גליל, שאינו מומלץ לצריכה בימים אלה, הוא ארוך יותר, קליפתו ירוקה, חלקה, דקה ומבריקה. הוא מתחיל להבשיל לקראת סוף אוגוסט.

האבוקדו הוא אחד הפירות הפופולריים בישראל. על פי הערכות, הישראלי הממוצע צורך 8-6 ק"ג אבוקדו בשנה. התקופה הנוכחית (סוף יולי ותחילת אוגוסט) נחשבת לעונת מעבר בין זן ריד לבין הזנים המוקדמים של העונה החדשה. ענף האבוקדו הוא הגדול ביותר בענף הפירות (עם שטח נטוע של 110 אלף דונם ונטיעות חדשות של כ-10,000 דונם בשנה). צפי יבול האבוקדו לעונה הנוכחית (2021-2020) הוא כ-110 אלף טונה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker