מסעדת הבראסרי בת"א נסגרת. רותי ברודו: "מדיניות הממשלה חסרת ערך"

רותי ברודו, מבעלי רשת R2M אומרת: "50 מתוך 400 עובדי הקבוצה נמצאים בבידוד, מתוכם רק שני עובדים חולים מאומתים - וכל השאר שהוכנסו לבידוד לפי איכוני שב"כ וכדומה" ■ בתי האוכל אמנם יכולים להמשיך לפעול בהגבלה, אך רבים טוענים שההפעלה לא כלכלית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותי ברודו
רותי ברודוצילום: עידית בן עליאל

מסעדת הבראסרי נפלה קורבן לקורונה. רותי ברודו, הבעלים של רשת המסעדות R2M, הכוללת את הבראסרי, הודיעה כי המסעדה המוכרת ברחוב ברחוב אבן גבירול בתל אביב תיסגר עד להודעה חדשה.

"50 מתוך 400 עובדי הקבוצה נמצאים בבידוד, מתוכם רק שני עובדים חולים מאומתים - וכל השאר שהוכנסו לבידוד לפי איכוני שב"כ וכדומה", אמרה ברודו ל-TheMarker. "משכך, נצטרך לסגור זמנית מקום אחד, ולשנע את העובדים שלו למקום אחר".

 מסעדת בראסרי
מסעדת בראסריצילום: ניר כפרי

בעניין הבידודים אמרה כי "לא מספיק שההכנסות ירדו בכ-30%, בנוסף אנחנו צריכים לשלם לעובדים שבבידוד ולעובדים שמחליפים אותם. זאת עלות של חצי מיליון שקל בחודש עבורנו. המסעדות שעדיין עובדות עושות את זה רק כדי לשלם הוצאות ומשכורות, ולא כי אפשר להרוויח. בסוף נצטרך להוציא עובדים לחל"ת או לפטר עובדים בגלל מדיניות חסרת ערך ומחשבה של המדינה".

ברודו משקפת את המצב הקשה בענף המסעדות ובתי הקפה. בתי העסק אמנם יכולים להמשיך לפעול במקביל להגבלת מספר סועדים, אך רבים מבעלי העסקים טוענים כי עקב הירידה החדה בתפוסה וההגבלות – ההפעלה אינה כדאית, ועדיף היה להם לסגור את שעריהם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker