אילת לא נהנית מהעלייה בפדיונות - ומכירת קניון מלכת שבא מתעכבת

רשת הפארם Be ביקשה מקבוצת מליסרון לקזז את דמי השכירות והניהול לאפריל, כפי שעשתה עבור קמעונאים שהונחו לסגור את החנויות - וסורבה ■ בענף הקמעונות תהו האם במליסרון מעדיפים להימנע מפעולות שעלולות לפגוע באטרקטיביות של הנכס, לקראת מכירתו

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 קניון מלכת שבא באילת
קניון מלכת שבא באילת צילום: אוליבייה פיטוסי

בעוד מרכזים מסחריים ברחבי הארץ נהנו בחודש שעבר מעלייה בפדיונות, בעיר אילת המצב עדיין קשה מאוד.

אף שרשתות הפארם הוגדרו שירות חיוני ולכן נותרו פתוחות, ברשת Be מקבוצת שופרסל החליטו לסגור בתחילת אפריל את סניף טיילת מלכת שבא בעיר, בשטח השייך לקניוני עופר (מליסרון) — בטענה שהפדיון בסניף לא מצדיק את המשך הפעלתו.

משכך, ביקשה הרשת מקבוצת מליסרון לקזז את דמי השכירות והניהול לאפריל, כפי שעשתה עבור קמעונאים שהונחו לסגור את החנויות. ואולם במליסרון סירבו לבקשה. בענף הקמעונות תהו בימים האחרונים האם הסירוב של מליסרון קשור למשא ומתן שמנהלת הקבוצה למכירת קניון מלכת שבא שבבעלותה, ושבגינו מעדיפים במליסרון להימנע מפעולות שעלולות לפגוע באטרקטיביות של הנכס.

המשא ומתן אמור היה להסתיים זה מכבר, ואולם ל–TheMarker נודע כי אבי יוחנן, בעלי רשת המרכולים זול ובגדול, שהיה בתחילה חלק מקבוצת המשקיעים, החליט שלא להצטרף לעסקה. ממליסרון נמסר כי "המשא ומתן ממשיך. היה קצת עיכוב בגלל הקורונה וסגירת הקניונים". במליסרון סירבו להתייחס להחלטה שלא להיענות לדרישת Be לקיזוז תשלומי שכירות וניהול בגין אפריל.

בקניוני עופר של קבוצת מליסרון החלו בימים האחרונים בקמפיין פרסומי שבמסגרתו מחולקים שוברי קנייה על סך 50 שקל לרשתות שונות, כאשר כל לקוח זכאי לשלושה שוברים בסכום כולל של 150 שקל. השוברים נועדו למשוך לקוחות לקניונים ונועד גם לרצות את השוכרים, לאחר שבקבוצת מליסרון סירבו להחזיר להם את התשלומים בגין המחצית השנייה של מארס, שבה הקניונים היו סגורים (מליסרון ביטלה את תשלומי אפריל והעניקה הנחות עבור מאי ויוני). עד יום רביעי שעבר מומשו בקניוני הקבוצה 250 אלף שוברים על סך 50 שקל כל אחד.

במקביל למאבקים מול שוכרי החנויות ושטחי המסחר, מנהלות קבוצות הקניונים גם מאבק מול שוכרים של משרדים שבבעלותן. שוכרים לא מעטים דורשים החזרים על דמי השכירות עבור החודשים האחרונים. כך למשל, קבוצת עזריאלי, ש–34% מהנכסים שלה הם שטחי משרדים, נמצאת כעת בסכסוך עם שוכרים בבניין משרדים בקומפלקס שלה בקניון עזריאלי במודיעין.

"אנחנו קבוצה של כ–15 שוכרי משרדים בבניין, החל מעורכי דין ועד סוכני ביטוח ורואי חשבון, שמתארגנים בנושא השכירות", אומר עו"ד יואב יעקבסון, ממשרד דוברובסקי־יעקבסון, דייר משנה בבניין המשרדים. "כפועל יוצא מההגבלות שהוטלו על הציבור, לקוחות סירבו להגיע למשרד והוא חדל מלתפקד בתקופת המשבר". בקבוצת עזריאלי סירבו להתייחס לטענות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker