רשות התחרות: רשתות המזון מעלות מחירים בהתאם לרמה הכלכלית של הלקוחות

הרשות מצאה כי המחירים ברשתות המזון בפריפריה נמוכים בממוצע ב-2.5% מאשר במרכז ■ היא פסקה כי הסיבה המרכזית לפערים היא בתמחור של בעלי החנויות עצמם - שקובעים את המחירים בהתאם ליכולות הכלכליות של הלקוחות באזור

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
קונים בסניף רמי לוי בבני ברק. למצולמים אין קשר לכתבה
קונים בסניף רמי לוי בבני ברקצילום: עופר וקנין

רשות התחרות הכריעה בוויכוח בנוגע לפערים במחירי המזון במרכז ובפריפריה - שחוזר על עצמו רבות בשנים האחרונות. הרשות קבעה כי המחירים ברשתות השיווק בפריפריה נמוכים מאלה במרכז הארץ.

לפי בדיקת הרשות, ככל שמתרחקים מהמרכז המחירים יורדים, והפער מגיע ל-3.4% בממוצע באזורים המוגדרים מאוד פריפריאליים. בסך הכל, המחירים בפריפריה נמוכים בממוצע בכ-2.5% מבמרכז. הבדיקה התבססה על נתוני סטורנקסט, וכללה כ-20 אלף מוצרים ב-580 סניפים ברחבי הארץ, בין ינואר 2016 ליולי 2018.

הסיבה המרכזית לפערי המחירים טמונה בתמחור של רשתות השיווק עצמן. בחנויות שלקוחותיהן מגיעים מאשכולות כלכליים גבוהים יותר - המחירים גבוהים יותר, ואילו בחנויות בהן הלקוחות מגיעים מאשכולות כלכליים נמוכים יותר, המחירים נמוכים יותר בהתאם. כלומר, בעלי חנויות שחשים כי שלקוחותיהם אמידים יותר גובים מחירים גבוהים יותר, ולהיפך. לפי דברי הרשות, "ככל שהרמה הכלכלית ומוכנות הצרכנים לשלם גבוהות יותר, מחירי המזון בממוצע, גבוהים יותר גם הם".

נתח השוק

הרשות שללה את האפשרות לפיה פערי המחירים קשורים להבדלים בסל הקניות בין האזורים או בזהות הקמעונאים, וטענה שהממצאים מעלים שפער המחירים נשמר גם כאשר בין האזורים אין הבדלים בסל הקניות, בזהות הקמעונאי או ב"פורמט" הסניף.

בנוסף, בפריפריה ישנם פחות סופרמרקטים לכל 100 אלף תושבים מאשר במרכז, כך שרמת התחרות בפריפריה נמוכה יותר – מה שהיה באופן עקרוני אמור ליצור מחירים גבוהים יותר בפריפריה. מסקנת הרשות היא שלולא רמת התחרות הגבוהה יותר במרכז, פערי המחירים היו גדולים אף יותר.

בנוגע לעלויות התפעוליות, ידוע כי מחירי הנדל"ן בפריפריה נמוכים ביחס למחיריהם במרכז. עם זאת, מסבירים ברשות, ריחוק גיאוגרפי מאזור המרכז, בו ממוקמים לרוב המרכזים הלוגיסטיים של הקמעונאים וספקי המזון, גורר עלויות שינוע גבוהות יותר של סחורות לסניפי רשתות קמעונאות המזון הממוקמים בפריפריה, ביחס לעלויות השינוע לסניפי המרכז. על רקע השפעות מנוגדות אלו, נטען שלא ניתן לדעת מראש מהי תרומתן של העלויות התפעוליות לשונות המחירים בין הפריפריה למרכז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker