למסעדות נמאס לחכות לאישור: "יש כאן פקודה בלתי חוקית בעליל"

משרדי הכלכלה, האוצר והבריאות בדרך לסיכום עם איגוד המסעדות והברים על מתווה לפתיחת העסקים, אבל כ-1,000 מסעדות אינן מוכנות לחכות ■ "נפתח ב-31 במאי בלי קשר להחלטת הממשלה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים14
המסעדה סגורה
לא כל מסעדה משתלם לפתוח מחדשצילום: Ariel Schalit / אי־פי

התקדמות ניכרת בדיונים בין משרדי הכלכלה, האוצר והבריאות בנושא פתיחת המסעדות והברים. לדבריו של שי ברמן, מנכ"ל איגוד המסעדות והברים, המסעדנים ומשרדי הממשלה הרלוונטיים דנו בטיוטות אחרונות של מתווה פתיחת העסקים במטרה לפתוח לא יאוחר מסוף מאי.

עם זאת, ברמן מדגיש כי עדיין לא נסגר תאריך היעד, מאחר שלא ברור אם הוסרה התנגדותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו - שעמדתו היא שיש לפתוח את העסקים רק ב-14 ביוני. משרד הבריאות והמסעדנים יקיימו מחר פגישה נוספת בנושא.

בתוך כך, 1,000 מסעדות החליטו על פתיחה מחדש, בניגוד להחלטת הממשלה, ב-31 במאי. "אנחנו לא מחכים יותר", אמר ל-TheMarker תומר מור, מנכ"ל "מסעדנים חזקים יחד". מור סיפר כי "ההתארגנות שלנו כוללת בין היתר את לנדוור, ג'ירף, משיה, והמסעדות והרשתות של יונתן בורוביץ', עומר מילר, יובל בן נריה ושרון כהן. כולם יחזרו לעבוד ללא קשר להחלטת הממשלה. יש בצבא משהו שנקרא 'פקודה בלתי חוקית בעליל'. אין היגיון בכך שהמשק כולו יחזור לעבוד ועסקי המסעדנות יישארו סגורים ויקרסו".

מור הוסיף: "המסעדות לא מתכוונות להשית על עצמן הגבלות רבות עם פתיחתן. לא צריך יותר משמירה יתרה על היגיינה וריווח קל בין השולחנות. הצוותים שלנו שוטפים ידיים דרך קבע ועובדים עם מסכות. אנחנו התחום היחיד שמפוקח דרך קבע על ידי משרד הבריאות, משטרה, כיבוי אש ואגף לרישוי עסקים. גם בשגרה אנחנו נדרשים לעמוד בסטנדרטים גבוהים מאוד.

עסקים סגורים בירושלים, במארס
עסקים סגורים בירושלים, במארסצילום: אמיל סלמן

"אנשים לא שומרים על מרחק של שני מטרים בין אחד לשני בתור באיקאה, בקניונים, ברכבות או בחוף הים. חודשיים וחצי היו משלוחים וטייק אווי - ולא היתה אפילו הדבקה אחת". עם זאת, המתווה הרשמי של "מסעדנים חזקים ביחד" מדבר בין היתר על מרחק של מטר בין שולחנות, וחישוב שטחי ישיבה לפי מ"ר לאדם בשטח ישיבה נטו.

למרות פתיחת חלק גדול מהעסקים במשק, המסעדות והברים יכולים כיום לעבוד רק במתכונת של משלוחים וטייק אווי. בשבועות האחרונים נעשה מאמץ גדול מטעם המסעדנים למצוא מתווה לפתיחה מחודשת של המסעדות. ראש העיר תל אביב-יפו, רון חולדאי, הבטיח כי העיר תאפשר למסעדות להשתמש בשטחי מדרכות נרחבים כדי לייצר מרחק של שני מטרים בין שולחן לשולחן.

עיריית תל אביב-יפו היא שותפת פעילה במאבק לפתיחת המסעדות. בתגובה ל-TheMarker נמסר מהעירייה: "ראש העיר אמר לא אחת בחודש האחרון כי הוא תומך בפתיחת המסעדות והברים באופן מיידי. עיריית תל אביב-יפו הציגה לפני שבועיים מתווה המאפשר את חזרתם המיידית של עסקי המסעדנות לפעילות, בכפוף לעמידה בהנחיות משרד הבריאות.

"אנו סבורים כי אין שום מניעה לפתוח כבר היום את בתי הקפה והמסעדות". לגבי אכיפת התקנות הקיימות הוסיפו בעירייה: "כל עוד הממשלה לא משנה את התקנות, על אף האי היגיון שבהן, אנו נאלצים לפעול על פיהן ולאכוף נגד מסעדות המאפשרות ישיבה, בהתאם לכוח האדם המצוי בידי העירייה"

רון חולדאי, ראש העיר תל אביב-יפו
רון חולדאי, ראש העיר תל אביב-יפוצילום: תומר אפלבאום

בעיה נוספת היא הלוואות למסעדות. הבנקים דוחים את רוב הבקשות של המסעדות והברים להלוואות דרך הקרן בערבות מדינה. באחרונה דובר על כך שתוקם קרן הלוואות לעסקים בסיכון, אך היא עדיין לא הוקמה. לדברי ברמן, הבעיה העיקרית היא בעיה תזרימית. "העסקים, בניגוד להבטחות, לא קיבלו שום פיצוי או הלוואות בערבות מדינה ולכן אין להם את התזרים הדרוש לפתוח את העסקים מחדש", הוא אומר.

במקרה שבו המסעדות לא ייפתחו עד סוף מאי תהיה בעיה עם עובדים שגילם מתחת לגיל 28, כ-80 אלף עובדים צעירים שהזכאות שלהם לדמי אבטלה הסתיימה. הממשלה קיבלה החלטה להאריך את הזכאות עד סוף מאי - אך אם המסעדות לא ייפתחו עד מועד זה הם ייוותרו ללא הכנסה.

מסקירה של דן אנד ברדסטריט עולה כי תחום המסעדות, בתי הקפה והברים נפגע אנושות בעקבות משבר הקורונה. הצפי בענף הוא לסגירתם של כ-4,000 מבתי העסק במהלך 2020. גם בשגרה, מדובר בענף המסוכן ביותר במשק, שרק כ-60% מהעסקים הפועלים בו שורדים יותר משנתיים. ענף המסעדנות סובל מסף כניסה נמוך, מנאמנות נמוכה של לקוחות ומתלות בטרנדים. בנוסף, הוא ענף עתיר רגולציה, שמביאה עמה הוצאות תפעוליות רבות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker