לקראת חזרה לשגרה: מחר יתקיים פיילוט בנתב"ג לטיסות תחת ההגבלות החדשות

הפיילוט יתבצע על שתי טיסות היוצאות מישראל, והוא יכלול הגבלות וצעדי מניעה מוקדמים ■ הנוסעים היוצאים לחו"ל יחויבו בהגעה של כארבע שעות לפני הטיסה לטרמינל 3 ורק הנוסעים עצמם יורשו להיכנס לטרמינל, ללא מלווים, בשל חובת הריחוק החברתי

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמל תעופה בן גוריון
נמל תעופה בן גוריוןצילום: יעקב סער / לעמ

לקראת חזרת התעופה לשגרה, מחר (ה') יתקיים פיילוט בנתב"ג לקראת פתיחת השמים תחת הגבלות הריחוק החברתי ושמירה על היגיינה. הפיילוט יתבצע על שתי טיסות היוצאות מישראל, והוא יכלול הגבלות וצעדי מניעה מוקדמים.

כך למשל, הנוסעים היוצאים לחו"ל יחויבו בהגעה של כארבע שעות לפני הטיסה לטרמינל 3 - היחיד הפעיל לטיסות לחו"ל בשלב זה. רק הנוסעים עצמם יורשו להיכנס לטרמינל, ללא מלווים, בשל חובת הריחוק החברתי. בשערי הטרמינל  ייבדק כרטיס הטיסה של הנוסע וכרטיס העלייה למטוס, אשר יופק בצ'ק אין מוקדם מהבית, כולל הדרכון. כמו כן, תבוצע לנוסעים בדיקת חום ותידרש עטיית מסכה. 

נוסע עם חום לא יוכל להיכנס לטרמינל 3 והודעה על כך תועבר לחברת התעופה שבה אמור היה הנוסע לטוס. נוסע שלא ידפיס כרטיס עלייה למטוס בבית, יוכל לעשות זאת בקיוסקים הפזורים בטרמינל, כדי שיוכל להשלים את הליך הצ'ק אין.

העברת הנוסע לדלפקי חברת התעופה לצורך מסירת מזוודה, תעשה בשמירה על מרחק של 2 מטרים מנוסע לנוסע. דלפקי הצ'ק אין ישמשו לשליחת מזוודה בלבד. חיטוי יתבצע באופן תדיר, ובטרמינל יפוזרו בכל נקודה תכשירי חיטויי ידיים.

תהליך הכניסה לישראל טרם סוכם וכרגע, עד 30 במאי ממשיך תוקף האיסור על כניסת זרים לישראל. כמו כן, הישראלים החוזרים עדיין נכנסים לבידוד ביתי של שבועיים.

ברשות שדות התעופה פועלים כעת להכשיר את שדה התעופה כולו. בין הצעדים שננקטו: העובדים במחסומי האבטחה והעובדים שיבואו במגע עם הציבור, יעטו מסכות בכל עת, דלפקי הדיילות מוגנו בחציצת מגן, מדבקות ריחוק הוצמדו לרצפת הטרמינל, שלטי הכוונה לריחוק פוזרו בטרמינל ועל צגי דלפקי חברות התעופה, רובוטים לניקויי הוספו וברחבי הטרמינל פוזרו מתקנים רבים לחיטויי ידיים ומשטחים יעברו ניקוי בחומר מחטא ליתים קרובות. כלל עובדי החברות העובדות בנתב"ג ימוגנו על פי הנדרש במסכות פנים ובדיקת חום בכניסה לנתב"ג.

כמו כן, פתיחת חנויות הדיוטי פרי צפויה להיות מדורגת. בשבוע הבא, ייפתח  סניף מקדולנד'ס, המאפשר הזמנה בקיוסקים ובאפליקציה וקבלת המזון בדלפק. חנויות דיוטי פרי נוספות יועברו לעבודה עם אפליקציות בהזמנה מראש  ובהנחיית התו הסגול הישים לחנויות.

רחבת הדיוטי פרי בטרמינל 3
רחבת הדיוטי פרי בטרמינל 3צילום: מגד גוזני

ענף התעופה בעולם כולו נדרש כיום לתכנן וליישם תוכנית אשר תאפשר טיסה בטוחה ותמנע תפוצת תחלואה נוספת. גם נמל התעופה בן גוריון מצוי בעיצומם של הכנות לקראת חזרת הפעילות תוך כדי נקיטת אמצעי זהירות מקדימים.

"אנו מייחסים חשיבות עליונה למניעת התחלואה שתאפשר לעובדים והנוסעים להישמר ברמת בטיחות בריאותית גבוה בהגיעם לנמל התעופה ובדרכם ובחזרתם מחו"ל", אומר שמואל זכאי, מנהל נתב"ג.

לדבריו, "חלק מאסטרטגיית היציאה מהמשבר התעופתי הוא חידוש הטיסות הבינלאומיות לישראל וממנה. תעופה היא רכיב מרכזי בהתנעת הכלכלה בישראל. אנו ניישם את כלל הקווים המנחים, הן הבינלאומיים והן של הרשויות בישראל, ביניהם שמירת ריחוק, שמירת הגיינה מתחייבת, ציוד מגן וחבישת מסכה בכל נקודות השירות. חברות תעופה המבקשות לשוב ולטוס לישראל, תאלצנה לאמץ את המלצות משרדי הבריאות ורשות התעופה האזרחית, תוך נקיטת יישום מגוון רחב של אמצעים וצעדים המיועדים למניעת הדבקות. נמל התעופה בן גוריון מבצע צעדי מניעה מוקדמים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker