המכירות בעזריאלי ת"א נחתכו ב-66%, באייס מול באילת ב-70% - ברשתות מאיימים לסגור חלק מהחנויות

לפי נתוני חברת ריס, המכירות בקניונים בימים שישי ושבת היו נמוכות בכ-30% מהשגרה ■ בכיר ברשת גדולה: "מפסידים כסף על כל יום שפועלים"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קניון עזריאלי בתל אביב
קניון עזריאלי בתל אביבצילום: עופר וקנין

המכירות בקניונים המובילים נמוכות - ובחלק מהרשתות מתכוונים לסגור בימים הקרובים חלק מהחנויות. לפי נתוני חברת ריס, שהגיעו לידי TheMarker, המכירות בקניונים בימים חמישי ושישי היו נמוכות בכ-30% לעומת תקופה רגילה. מהנתונים עולה כי בחלק מהקניונים, גם כאלה שנחשבים לוותיקים ומצליחים במיוחד, המכירות ירדו בצורה חדה הרבה יותר.

בקניון עזריאלי בתל אביב (השלום) המכירות למ"ר היו נמוכות בכ-66% לעומת יום רגיל; בגרנד קניון בחיפה של קניוני עופר המכירות ירדו בכ-50%; בקניון איילון ברמת גן (עזריאלי) ובקניון הגדול של פתח תקווה (עופר) המכירות נחתכו בכ-43%; ובקריון מקבוצת קניוני עופר המכירות נחתכו בכ-40%.

שיא הירידה במכירות נרשם באילת, שם המסחר מושתת על תיירות, עם ירידה של כ-70% במכירות ב"אייס מול". לעומת זאת, בגרנד קניון באר שבע המכירות למ"ר ירדו בכ-18% (נתוני ריס מתבססים על המכירות למ"ר של כ-2,000 חנויות).

הקניון הגדול, פתח תקווהצילום: עופר וקנין

לאור העובדה שהציבור מעדיף לערוך את הקניות בפאוור סנטרים (מרכזי קניות פתוחים), המכירות בהם עלו בכ-15% - מה שהביא לכך שכלל המכירות במרכזים מסחריים (סגורים ופתוחים) היו נמוכות בשישי-שבת בכ-10% בלבד מאשר בימים רגילים.

"אנחנו רואים ירידה במכירות של כ-50% בממוצע בקניונים הסגורים בימים האחרונים ולכן כבר ביום שלישי הקרוב נסגור כ-15% מהחנויות שאנחנו מפעילים בקניונים. גם בקניונים של עזריאלי ומליסרון (קניוני עופר)", אומר בכיר ברשת גדולה. לדבריו, "לאור עלות ההעסקה של העובדים ויתר ההוצאות שבהפעלת החנויות אנחנו מפסידים כסף על כל יום שהן פועלות".

מקניוני עזריאלי נמסר כי מדי יום יש עלייה במספר המבקרים. היום (א') נספרו יותר מ-18 אלף מבקרים בקניון עזריאלי ירושלים, ויותר מ-17 אלף מבקרים בקניון עזריאלי תל אביב.

ביום חמישי הודיעו רשתות האופנה כי לא יפתחו חנויות בימי שישי ובמוצאי שבת עקב אי זמינות של התחבורה הציבורית. במכתב ששלחה התאגדות רשתות האופנה והמסחר לשר התחבורה בצלאל סמוטריץ', הודיעו הרשתות כי "כל עוד ביום שישי ובמוצאי שבת לא תפעל תחבורה ציבורית, אתם לא מותירים לחנויות רבות ברירה אלא לא לפתוח את שעריהן במוצאי שבת. ביום שישי תיסגרנה החנויות כבר ב-13:30".

עוד הוסיפו הרשתות: "כמה מצער ומאכזב לגלות כי עקב חוסר היערכות נכונה לא תהיה לעובדינו האפשרות להגיע לעבודה במוצ"ש או לחזור הביתה בסוף יום העבודה בשעה סבירה בשישי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker