"זה עצוב, מאוד מאכזב": הקניונים נפתחו, הציבור לא מסתער

ברשתות מספרים על מכירות חלשות, חלקן מתכננות לסגור את החנויות מוקדם ולא לפתוח במוצ"ש ■ בכיר בענף הקניונים: "התנועה סבירה. זה נכון שאין התנפלות, אבל מאז שעות הבוקר הגיעו אלפי אנשים לכל קניון, הקונים עומדים בהנחיות"

עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קניון קרית אונו
קניון קרית אונו

הקניונים נפתחו הבוקר (ה') אחרי מאבק ארוך. עמדות חיטוי הוצבו ושלטי הנחיות פוזרו ברחבי הקניונים - אך הציבור לא ממהר לחזור. ברשתות מספרים על תנועה דלילה יחסית ומכירות חלשות בקניונים רבים. חלק לא גדול מהקניונים הראו תנועה ערה יותר, כשבחנויות מעטות אף נרשמו תורים נקודתיים.

"זה מזכיר את המצב כמה שעות לפני כניסת הצום ביום כיפור, כשהקניון ריק. אין כמעט אנשים, החניון כמעט ריק", אומר מנהל חנות בקניון הגדול בפתח תקוה (אבנת) של קניוני עופר. לדבריו, "בדרך כלל ביום חמישי בשעות הצהריים הקניון מלא. עכשיו הוא כמעט ריק ועצוב, מאוד מאכזב".

קניון אבנת בפתח תקוה

לדברי מנכ"ל אופטיקנה, אלרועי תורג'מן, "באף אחד מהקניונים לא ניכרת תנועה גדולה מאוד. אבל כן ניכר שקניונים שהם יותר מצליחים בשגרה, מצליחים גם כעת להביא אליהם יותר לקוחות באופן יחסי, בעוד בקניונים חלשים ניכר שאין כמעט לקוחות. עם זאת, הקניונים נערכו בצורה מאוד רצינית להנחיות, ואנחנו מעריכים שהתנועה תתגבר".

מנהלי הרשתות שעמם שוחחנו סיפרו על תנועת לקוחות דלילה יחסית במרבית רחבי הארץ, וכי חלק מהחנויות עדיין לא נפתחו. כך, כפי שפורסם ב-TheMarker, ברשת המשביר לצרכן החליטו לחכות עם פתיחת החנויות עד לסוף החודש או לכל המוקדם לעוד עשרה ימים. גם במאק, הודיס, אפריל ועוד רשתות לא פתחו חנויות בחלק מהקניונים או בכולם.

קניון מלחה בירושלים

בחלק מהרשתות אף סיפרו כי הם מתכננים לסגור את החנויות בתקופה הקרובה בשעה שמונה בערב ולא בעשר בלילה כבשגרה, וייתכן כי ייקנסו על כך על ידי הקניונים. כך גם במוצאי שבת חלק מהרשתות מתכננות שלא לפתוח את החנויות. זאת כדי לא לעבוד בשעות שגם בשגרה נחשבות לחלשות יותר.

קניון שבעת הכוכבים בהרצליה

במקביל, בקבוצות הקניונים מנסים להציג תמונת מצב אופטימית. בקבוצת קניוני עופר שלחו תמונות של קונים בקניוני רמת אביב והקריון, המציגות קונים הממתינים מחוץ לחנות זארה. בכיר ברשת מתחרה הגיב לתמונות ואמר כי "רק בזארה יש הרבה קונים, ואפילו מפנים אנשים בשל התקהלות שנוצרה. כל השאר בבעיה".

לדברי בכיר בענף הקניונים: "התנועה סבירה. זה נכון שאין התנפלות, אבל מאז שעות הבוקר הגיעו אלפי אנשים לכל קניון, הקונים עומדים בהנחיות, מגיעים עם מסכות והתורים בקופות מסודרים. יותר מ-90% מהחנויות פתחו את שעריהן". הוא מסביר כי "חששנו מהתנפלות, אבל הציבור חוזר בצורה מתונה ואחראית וזה ישתפר בהמשך".

הקניונים נפתחו היום אחרי כחודשיים, כשלפי החלטת הממשלה הם יצטרכו לוודא שבכל עת לא ישהו אנשים בקניון ביחס של יותר מאדם אחד לכל 20 מ"ר ויוצב שלט לעניין מספר השוהים המותר בכל מקום. הקניונים יצטרכו גם להקפיד שלא יהיו במעלית יותר משני אנשים, ידאגו לחיטוי המקום ויציבו בקניון מתקני חיטוי. לא תתאפשר ישיבה לצורך אכילה בשטחי הקניונים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker