שכר עובדי המשביר לצרכן יקוצץ. רמי שביט: ננסה לפתוח ב-17 במאי

38 סניפי המשביר לצרכן נותרו סגורים ■ רמי שביט: "לוקח זמן להתארגן. נפתח עד סוף החודש. יש לי בור תזרימי של 240 מיליון שקל"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף של המשביר לצרכן בירושליםצילום: אמיל סלמן

קבוצת המשביר לצרכן לא פתחה הבוקר (חמישי) את החנויות - אף שהקניונים חזרו לפעול. 4,000 עובדי הקבוצה, המונה 38 סניפים, נמצאים עדיין בחל"ת.

רמי שביט, בעל השליטה בקבוצת המשביר לצרכן, שלח הערב מכתב לעובדים ובו כתב בין היתר:  "אני לא מצליח לישון בלילות, אנחנו נדרשים להחלטות קשות כדי לשמור על הבית". במכתב מודיע שביט לעובדים על קיצוץ שכר לחלק ניכר מעובדי החברה, על פי המתווה הבא: 

רמי שביט, בעל השליטה במשביר לצרכןצילום: עופר וקנין

עובדים שמשתכרים עד 7,000 שקל - שכרם לא ייפגע.

עובדים המשתכרים 7,001 שקל עד 10,000 שקל - שכרם יקוצץ ב-10% (עד למינימום של 7,000 שקל) 

עובדים המשתכרים 10,001 שקל עד 20 אלף שקל - שכרם יירד ב-15% 

עובדים המשתכרים מ-20,001 שקל ומעלה, שכרם יירד ב-20%.

בשיחה עם TheMarker, אמר שביט מוקדם יותר כי החנויות לא נפתחו בגלל תהליך התארגנות שלוקח זמן רב לעומת רשתות אחרות. "אנחנו חנות מולטי-ברנד עם 200 ספקים, 2,000 דיילות. בחנויות יש עדיין סחורת חורף, חצי מהמלאי שלי תקוע בנמל", אמר שביט.

"לפני יומיים הודיעו לנו שיפתחו את הקניונים, אבל זה לוקח לנו זמן להתארגן. ננסה לפתוח כבר ב-17 בחודש ולא רק בסוף החודש לפי התכנון הראשוני", הוסיף. לדבריו, בשלב הראשון יוחזרו מחל"ת כ-50% מעובדי החברה. במכתב מציין שביט כי הצפי בפתיחה הוא לפדיון של 50% מהרגיל. 

על העובדה שעצר תשלומים לספקים אומר שביט: "איך אני יכול לשלם לספקים כשיש לי בור בתזרים של כ-240 מיליון שקל אחרי מכיוון שלא עבדנו חודשיים? לאחר שנחזור לעבוד, נגיע להסדרים של פריסת החוב מחדש, זו לא הבעיה.

"נכנסנו למשבר עם 100 מיליון שקל בקופה, ועדיין יש בקופה עשרות מיליוני שקלים. אין לנו בעיה קיומית, אבל יש פה אתגר משמעותי, שצריך להתמודד איתו עקב ירידה צפויה בביקושים בתחום, חוסר ודאות לגבי מספר הלקוחות שיוכלו להיכנס לחנות ועוד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker