הקמעונאים נגד מיכל הלפרין: "הרשות 'לתחרות' תביא לעליית מחירים"

רשות התחרות הזהירה את התאגדות הקמעונאים, שהוקמה באחרונה וכוללת 300 רשתות, שלא תתאחד מול הקניונים ■ הקמעונאים מאשימים את הרשות בכך שבמשך שנים נתנה לדואופול מליסרון ועזריאלי "לגדול למפלצת" ■ הרשות: "כל אחד יצטרך לנהל בעצמו מו"מ מול הקניונים"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קניון עופר בבאר שבע
קניון עופר בבאר שבעצילום: אליהו הרשקוביץ

ברשות התחרות דרשו מהקמעונאים לקחת צעד אחורה במאבק המשותף שלהם נגד הקניונים, בטענה שהדבר עלול לפגוע בתחרות. כעת הקמוענאים תוקפים את הרשות, וטוענים כי במקום להגן על עליהם ועל הצרכנים, הרשות מגינה על הדואופול הלא מוכרז של עזריאלי ומליסרון (קניוני עופר).

במכתב ששלחה הרשות בימים האחרונים להתאגדות הקמעונאים, שהוקמה באחרונה במטרה להתאגד מול הקניונים והמדינה וכוללת 300 רשתות, נטען כי "פעילות ההתאגדות בימים האחרונים כללה גם קריאות של נציגיה להימנע מתשלום שכירות ודמי ניהול וכן גיבוש מדיניות אחידה בדבר חידוש הסכמי השכירות ותנאיהם". ברשות המליצו להתאגדות "לכלכל את צעדיה העתידיים", שכן הדבר עשוי להיחשב בגדר הסדר כובל.

"הזעקה של הממונה על התחרות, מיכל הלפרין, לא במקומה", אומר יעקב הלפרין, מנכ"ל אופטיקה הלפרין, שחבר בוועד המייצג את ההתאגדות. "ההתעסקות בשמירה על הקניונים מפני איום לכאורה מצד הרשתות – היא פשוט מגוחכת. הקמעונאים לא מנסים לנצל את המגפה כדי להגדיל רווחים, אלא לשרוד בתקופה זו. אנחנו מנסים לחשוב ביחד איך ביום שאחרי, כשהקניונים ייפתחו, נוכל להניע את המנועים במציאות החדשה של קהל מצומצם יותר עם כיסים מכווצים שיפקוד את הקניונים. הרשות 'לתחרות' במו ידה תביא לעליית מחירים ועלייה ביוקר המחיה, שכן דמי שכירות וניהול גבוהים כשהמכירות נמוכות יגולגלו לצרכנים, ויביאו לעליית מחירים". 

מיכל הלפרין
הממונה על התחרות, מיכל הלפריןצילום: אמיל סלמן

לדברי בכיר ברשת אופנה גדולה, במשך שנים רשות התחרות (לשעבר רשות ההגבלים העסקיים) נתנה לדואופול עזריאלי ומליסרון "לגדול למפלצת", ודמי הניהול שגובות החברות לא מפוקחים, ועלו ב-50% בשמונה השנים האחרונות. "החוזה הוא דרקוני ואחיד לכל השוכרים והוא אחת הסיבות להעלאת יוקר המחיה בישראל. הרשות לא בודקת את החוזים", אומר הבכיר. "בגרמניה, דמי הניהול הממוצעים הם מחצית מבישראל. לדבריו, במדינות אחרות כל המשכורות של אנשי השיווק והניהול של הקניונים משולמות על ידי החברה שמשכירה את הנכסים, בעוד שבישראל השוכר הוא זה שמשלם את המשכורות.

"להבדיל מכל המדינות המערביות בעולם, בישראל שכר הדירה נמצא במגמת עלייה", מוסיף הבכיר. "בחו"ל גם אסור למנכ"ל קבוצת קניונים לנהל משא ומתן מסחרי מול שוכרים כדי שהוא לא יפעיל את כוחו, ולכן המשא ומתן מתנהל מול כל מנכ"ל כל קניון בנפרד. בישראל זה נעשה מול מנכ"לי הקבוצות, מה שמאפשר להם לכרוך חוזה בקניון מצליח עם חוזה בקניון לא מצליח. איפה רשות התחרות בכל הדברים האלה?"

בעוד שהקבוצות ביג ומגה אור הודיעו שיבטלו את דמי השכירות והניהול בתקופה שבה הקניונים לא עובדים, ויגבו במאי ויוני דמי שכירות לפי אחוזים ממכירות ולא לפי הסכום הקבוע בחוזה, בשתי הקבוצות הגדולות - עזריאלי ומליסרון (קניוני עופר) - הודיעו שיקפיאו את דמי השכירות והניהול. לאחר תום המשבר ינוהל משא ומתן לגבי התשלום עבור התקופה שבה החנויות היו סגורות.

בסביבת רשות התחרות דוחים את טענות הקמעונאים ואומרים כי "הכוונה שלנו היא לא להגן על עזריאלי וקניוני עופר. צריך לזכור שלא כל הקניונים זה עזריאלי ועופר, וכי יש הרבה קניונים קטנים שמבחינתם רשתות כמו קסטרו או פוקס הן בעלות הכוח. מותר לקמעואנים לשתף פעולה ולחשוב באופן כללי על הקלות כמו פריסת תשלומים, חלוקת הסיכון ועוד, אבל בסוף - כל אחד יצטרך לנהל בעצמו את המשא ומתן שלו מול הקניונים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker