שופרסל ורמי לוי יציעו סלים קבועים תמורת זמני משלוח מקוצרים

הסל של שופרסל יכלול 130 מוצרים ושל רמי לוי 50 מוצרים ■ שר הכלכלה: "פנינו לכל הרשתות הגדולות. שופרסל ורמי לוי הסכימו - יינות ביתן לא"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
קונים בסניף רמי לוי בבני ברק. למצולמים אין קשר לכתבה
קונים בסניף רמי לוי בבני ברק. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: עופר וקנין

כדי לקצר את זמני המשלוחים, יתחילו שופרסל ורמי לוי שיווק השקמה להציע סל מוצרים אחיד במחיר קבוע. ברשת שופרסל יציעו סל שיכלול 130 מוצרים וברמי לוי שיווק השקמה הסל יכלול 89 מוצרים. מדובר ביוזמה משותפת של הרשתות ומשרד הכלכלה. עלות הסל בשופרסל עדיין לא ידועה ועלות הסל של רמי לוי תסתכם ב-780 מיליון שקל. הסלים יכללו בין השאר מוצרי חלב, ירקות ובשר.

ברשתות השיווק מתקשים לעמוד בעומס ההזמנות, ומי שינסה להזמין משלוח מהרשתות הגדולות יקבל אותו בעוד כשבועיים לפחות. כלומר, רוב הסיכויים שהמזמין או המזמינה לא יקבלו את המשלוח לפני חג הפסח. ברשתות אומרים שהקושי נובע מליקוט המוצרים וסל קבוע יחסוך לרשתות זמן עבודה רב.

מתחילת השבוע הבא יופיע באתר של שופרסל ורמי לוי הסל הקבוע. מי שיזמין את הסל יקבל אותו הביתה בזמני משלוח מקוצרים. ניתן יהיה לוותר על מוצרים הנמצאים בסל, אבל לא ניתן יהיה להוסיף מוצרים שלא מופיעים בו. כמו כן, ניתן יהיה לרכוש מספר סלים קבועים.

שר הכלכלה, אלי כהן
אלי כהן צילום: מגד גוזני

שר הכלכלה, אלי כהן, אמר כי "ניסינו לחשוב על פתרונות שיצמצמו את זמן האספקה למזמיני האונליין. אחד הרעיונות שקרם עור וגידים הוא שיהיה סל קבוע שמי שיזמין אותו יקבל אותו תוך זמן אספקה מקסימלי של 72 שעות - ואף פחות מכך".

לדבריו של כהן, נעשתה פנייה לכל הרשתות הגדולות במטרה שישתפו פעולה עם היוזמה, אבל בינתיים רק שופרסל ורמי הצטרפו אליה. "יינות ביתן אמרו שיצטרפו ואז חזרו בהם. אני אבל מעריך שרשתות נוספות יצטרפו".

למרות הבטחתו של כהן כי הסל יסופק תוך 72 שעות, ברשתות אמרו כי זמן האספקה יהיה שבעה ימים לכל היותר. "הרעיון המקורי כלל סל אחיד של כל הרשתות, אבל מכיוון שפסח מעבר לפינה ואין זמן להיערכות לוגיסטית ניתנה לכל רשת האפשרות להציע סל קבוע משל עצמה. במקביל, ננסה לרתום את הרשתות כדי שיתנו עדיפות לקשישים במשלוחים", הוסיף כהן.

שופרסל בבני ברק
שופרסל בבני ברקצילום: עופר וקנין

במקביל, ביקשו רשתות כמו רמי לוי שיווק השקמה וויקטורי מהממשלה שעובדי הרשת יקבלו בנוסף לשכר גם דמי אבטלה, על מנת שיהיה להם תמריץ להמשיך לעבוד. הרשתות טוענות כי הן מתקשות לאתר עובדים מכיוון שהזכויות של אלה הנמצאים בחופשה ללא תשלום (חל"ת) ייפגעו במקרה שיחזרו לעובד.

לטענת הרשתות, מכיוון ששכרם של העובדים הנמצאים בחל"ת נמוך באחוזים משמעותיים מהשכר הרגיל שלהם, המדינה צריכה לאפשר למעוניינים לעבוד לקבל גם חל"ת – עד תקרת שכר מסוימת. ברשתות הוסיפו כי הן צריכות עובדים נוספים על מנת לעמוד בכמות המשלוחים הגדולה. מנגד נטען כי רשתות המזון נהנות מהכנסות גבוהות מאז פרוץ המשבר, ולכן אין סיבה שלא יעלו את השכר של העובדים על מנת לגייס עובדים נוספים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker