רשות שדות התעופה מודיעה על צעדי התייעלות נוספים

בעקבות ירידה דרסטית בהכנסות הרשות כתוצאה מעצירה כמעט מוחלטת של הפעילות בנתב"ג, הוחלט על שורה של צעדי התייעלות נוספים שכוללים הוצאת יותר עובדים לחל"ת ופרישה מוקדמת

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מסעדה ריקה בנתב"ג
מסעדה ריקה בנתב"גצילום: תומר אפלבאום

בעקבות משבר הקורונה בנתב"ג, פעולות נכון להיום שלוש חברות תעופה זרות בלבד, מתוך 140 שפעלו בישראל. מדובר בחברות אירופלוט הרוסית, יונייטד ואתיופיין, הפועלות באופן מצומצם מאוד. בנוסף, ארקיע, ישראייר ואל על מפעילות טיסות חילוץ בלבד, על פי הנדרש ממשרד החוץ והתחבורה. בטיסות הפנים ארציות שומרת חברת ישראייר על טיסות יומיות לאילת בתדירות נמוכה.

מרשות שדות התעופה (רש"ת) נמסר: "כתוצאה מירידת הפעילות התעופתית בישראל ובעיקר בנמל התעופה בן גוריון - מתבצעות פעולות התייעלות מהחמורות שידעה רשות שדות התעופה, הן בקרב תעסוקת העובדים והן בתחום הפיתוח".

על פי נתוני הרש"ת, הכנסות הרשות מהזכיינים ומשירותי התעופה ירדו לכמעט אפס - בעקבות החלטת הממשלה על סגירת מקומות בילוי. חנויות הדיוטי פרי נסגרו מה-15 במארס, ואובדן ההכנסות הישירות של רש"ת מסתכמות ביותר מ-500 מיליון שקל. וכן נפגעו ההכנסות העקיפות של רש"ת ביותר ממיליארד וחצי שקל.

לאור זאת, מנכ"ל רשות שדות התעופה יעקב גנות, יחד עם נציגות העובדים, הורו על נקיטת שורה של צעדים נוספים: מתחילת אפריל ועד סוף יוני, יוצאו לחל"ת כ-600 עובדים, בנוסף ל-2,000 שכבר הוצאו; קיצוץ רוחבי של 15%-10% בשכר העובדים המוגדרים כחיוניים למערכת ואשר ישובו לעבודה ב-19 באפריל; קיצוץ נוסף בשכר הבכירים, לאחר שכבר הוחלט לפני כשבועיים על קיצוץ של 10%; הרשות תגדיל את מספר הפורשים לפנסיה והקדמת שנתונים ליציאה לפנסיה מוקדמת; עובדי היום יאריכו את החופשה שלהם עד סוף יוני על חשבון העובד ועובדי משמרות יעבדו רק 9 משמרות בחודש.

על פי הרשות, הצעדים נעשו "מתוך כוונה לשמור על היכולת להתאושש לאחר המשבר ושמירה על נתיבי טיסה פתוחים ואפשרות לנחיתת מטוסי מטען בנתב"ג, יוצאת לפעול תוכנית התייעלות, שכאמור גובשה בהתדיינות ובהסכמה עם נציגות העובדים".

מאז התפרצות הנגיף, והצעדים שנקטו מדינות העולם, חברות התעופה סבלו מירידה חדה ברמת הביקושים לטיסות, אשר בא לידי ביטוי בביטולי טיסות ובירידה באחוזי התפוסה של המטוסים. רש"ת וחברות התעופה הן הנפגעות העיקריות מהמשבר, אולם גם שותפי הפעילות, הזכיינים וחברות שרותי הקרקע, תדלוק, קייטרינג ושותפי פעילות נוספים, נפגעים קשות מהמשבר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker