הרשתות הודיעו לקניונים: לא נשלם דמי שכירות וניהול

התאגדות הקמעונים למשבר קורונה - שמייצגת 400 רשתות מסחר קמעוניות - פנתה למנהלי המרכזים המסחריים ודרשה משא ומתן גם בנוגע לתשלומים לאחר תום המשבר ■ בעוד שביג ומגה אור ביטלו את דמי השכירות והניהול, במליסרון ועזריאלי רק הקפיאו

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
קניון עופר בבאר שבע
קניון עופר בבאר שבעצילום: אליהו הרשקוביץ

הרשתות הודיעו לקניונים: לא נשלם דמי שכירות. גם לאחר תום המשבר - הן לא ישובו לשלם כפי ששילמו לפניו. "כולנו צריכים לחשוב גם על היום שאחרי, שבו נצא כולנו מהמשבר", כתבה התאגדות הקמעונים למשבר הקורונה, שמייצגת 400 רשתות מסחר קמעוניות, למנהלי המרכזים המסחריים.

"משיחותינו עם חברי ההתאגדות עולה כי בתקופה שבה החנויות סגורות עקב המשבר, רובן המכריע של רשתות המסחר לא יוכלו לשלם לכם את דמי השכירות ודמי הניהול. אנו קוראים לכם להיפגש עמנו בימים הקרובים ולנהל משא ומתן על התקופה, שתחל ביום שבו המדינה תאפשר לנו לפתוח את החנויות לקהל הרחב". כלומר, בתקופה שבה החנויות לא פועלות לא ישולמו דמי השכירות והניהול, והשוכרים דורשים לדון עם הקניונים לגבי התשלום בתקופה שאחרי המשבר.

על המכתב חתומים הראל ויזל, בעל השליטה בקבוצת פוקס; יעקב הלפרין, בעלי אופטיקה הלפרין; גבי רוטר, מנכ"ל משותף בקבוצת קסטרו-הודיס; רביב ברוקמאייר, מנכ"ל קבוצת גולף; שחר תורג'מן, יו"ר בריל; אבי שומר, מנכ"ל צומת ספרים; רונן נמני, בעלי קבוצת קפה קפה; קרן שהם לוי, בעלת מיננה; וגיא יקר, בעלי פלאפל בריבוע.

בכך מיישרות כל הרשתות קו עם ויזל, שהודיע להנהלות בקניונים כבר בתחילת המשבר כי אין בכוונתו להמשיך לשלם דמי שכירות וניהול. ואולם בעוד שויזל הוא השחקן הגדול והדומיננטי ביותר בענף, שיכול לקבוע לקניונים עובדה גמורה, רשתות רבות לא יכלו לעמוד לבדן מול הקניונים.

קבוצת ביג וקבוצת מגה אור הודיעו שיבטלו את דמי השכירות והניהול בתקופה שבה הקניונים לא עובדים, אבל בשתי הקבוצות הגדולות - קבוצת עזריאלי וקבוצת מליסרון (קניוני עופר) - הודיעו כי יקפיאו את דמי השכירות והניהול. כלומר, לאחר תום המשבר ינוהל משא ומתן לגבי התשלום עבור התקופה שבה החנויות היו סגורות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker