עוקץ בימי קורונה: הרשויות בישראל מזהירות מפני עלייה בהונאות האשראי

משטרת ישראל והרשות להגנת הצרכן ולסחר מתריעות מפני נוכלים המתחזים לנציגי חברות פיננסיות ומנסים להשיג פרטי מידע חיוניים ■ מהרשויות נמסר: "אנחנו מבקשים מהציבור להגביר ערנות, במיוחד כשאתם נדרשים להזין אמצעי זיהוי, פרטי חשבון בנק או כרטיס אשראי"

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: Kacper Pempel/רויטרס

משטרת ישראל והרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן הוציאו היום (ה') הודעת אזהרה לציבור מפני נוכלים המנסים לעקוץ ישראלים על ידי קבלת פרטי חשבונות בנק ואשראי. הרשויות מדווחות כי ישנה עלייה בעת האחרונה בדיווחים על עוקץ פיננסי, ומתחילת התפרצות נגיף קורונה בישראל, התקבלו במשטרה וברשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן מעל 40 תלונות חדשות בנושא.

העוקץ מתבצע באמצעות שליחת מייל או מסרוני SMS שבהם קישור לאתר הנחזה לחברה לגיטימית. המשתמשים מתבקשים להשאיר פרטים בנושא הלוואות חוץ-בנקאיות בריביות אטרקטיביות ברשתות החברתיות או שיחות טלפון יזומות על ידי מוקדן, כמו גם באנרים ודפי נחיתה ברשת. קורבן העבירה משאיר פרטים ולאחר זמן קצר מקבל שיחת טלפון מנציג ייעוץ פיננסי למתן הלוואות פיננסיות.

במהלך ההתקשרות המתבצעת רובה ככולה באמצעות מכשיר הטלפון, מתבקשים האנשים להעביר סכום של מאות ולעיתים אלפי שקלים לחשבון בנק שנמסר לו עבור פתיחת תיק הלוואות תוך אימות פרטים אישיים בהם פרטי מספר כרטיס האשראי וסיסמה לחשבון הבנק.

המשטרה והרשות מדווחים כי הבחינו בעלייה באירועי הונאה שונים ולכן מבקשים מהציבור לשים לב: "אנחנו מבקשים מהציבור להגביר ערנות בעיקר בעת הזאת, בכל קבלה של הודעת דואר אלקטרוני או הודעת סמס בהם מבקשים להזין אמצעי זיהוי, פרטי חשבון בנק או כרטיס אשראי. לא למהר להתחייב ולהעביר כספים".

לפני כל העברת כספים הם ממליצים לבדוק באיזה חברה מדובר ואם היא מוכרת ואמינה. ניתן לבדוק באתר משרד האוצר, במאגר נותני שירותי מטבע, כי זו חברה במאגר רישיונות שירותים פיננסיים במשרד האוצר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker