מרכזי ביג מסרבים לסגור את החנויות: "מה יעשה מי שתישרף לו נורה? יישב חודש בחושך?"

הקבוצה עידכנה את השוכרים ששגרת הימים האחרונים נמשכת כרגיל, וכי היא עומדת בתקנות העדכניות של משטרת ישראל ■ השוכרים אינם מחוייבים לפתוח את העסקים, וההחלטה היא בידיהם

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרכז ביג בבאר שבע
מרכז ביג בבאר שבעצילום: אליהו הרשקוביץ

ביג מרכזי קניות הודיעה לשוכרים כי המרכזים המסחריים של הקבוצה ימשיכו לפעול, למרות ההנחיות החדשות של משרד הבריאות שלפיהן ייסגרו חנויות שאינן מתחומי המזון, בתי המרקחת והטואלטיקה, כחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה.

"לאור סימני השאלה שעולים והבלבול שנוצר בעקבות המסמך של משרד הבריאות, יש להדגיש שהמסמך הקובע הוא צו ההנחיות שיצא היום על ידי משטרת ישראל", כתבה הקבוצה, שמפעילה בעיקר מרכזי קניות פתוחים. "המסמך של משרד הבריאות מהווה המלצה או הנחיה, ולא מחייב.

"לפיכך, מבחינתנו השגרה של הימים האחרונים ממשיכה. מרכזי ביג הפתוחים מאפשרים פתיחת חנויות תוך הקפדה ועמידה בהגדרות ובתקנות העדכניות של משטרת ישראל". ביג עידכנה את השוכרים שאינם מחוייבים לפתוח את העסקים, וכי ההחלטה היא בידיהם. מקומות בילוי, בתי קפה ומסעדות יישאר סגורים, למעט משלוחים.

בקבוצת ביג טוענים כי משרד הבריאות לא פועל בהיגיון. "מה יעשו האזרחים אם מחר יסגרו את כל החנויות לחודש? אם הטלפון סלולארי נשבר או הטלוויזיה התקלקלה? אנשים אמורים להיות חודש בלי טלפון או טלויזיה? אם למישהו נשרפה נורה אז הוא יישב חודש בחושך? זה לא הגיוני שבמשך חודש שלם אנשים יוכלו לקנות רק מזון, שתייה ותרופות", אומר חי גאליס, מנכ"ל ביג.

על האפשרות לרכוש מוצרים אונליין אומר גאליס כי: "אי אפשר להסתמך רק על אונליין. קהל מבוגר פעמים רבות לא יודע לבצע קניות אונליין והאתרים לא יוכלו לעמוד בביקושים. אפשר להגדיר לחנות לא להכניס למעלה מעשרה אנשים בחנות וכולם יישמו את זה".

בקבוצת עזריאלי, לעומת זאת, הודיעו כי בהמשך להוראת משרד הבריאות החדשות, גם קניוני האאוטלט של עזריאלי בהרצליה וברעננה ייסגרו למבקרים, וזאת בנוסף לקניונים שכבר נסגרו. עם זאת, מעזריאלי נמסר כי המרפאות, רשתות הפארם והמזון בקניונים יישארו פתוחות לרווחת הציבור, ומסעדות יהיו פתוחות למשלוחים בלבד. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker