צרכנות בימי קורונה: עלייה חדה בעסקות אונליין

בסוף השבוע האחרון חלה עלייה של 5.3% ברכישות המקוונות של הצרכנים ■ חלק גדול מהעסקות הן הזמנת מזון ■ כבר בפברואר נרשם זינוק של 18.2% ברכישות אשראי ב-20 רשתות המזון הגדולות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כרטיסי אשראי
כרטיסי אשראיצילום: Martin Meissner/אי־פי

מה עושים הישראלים כשהם לחוצים? רוכשים.

נתוני חברת שב"א (שירותי בנק אוטומטיים), המפעילה את מערכת התשלומים הלאומית בכרטיסי אשראי, מעידים כי למרות משבר הקורונה, ואולי דווקא בגללו, בסוף השבוע האחרון (14-12 במארס) חלה עלייה בפעילות העסקית בכרטיסי האשראי בישראל ביחס לסופ"ש הקודם (7-5 במארס).

מהנתונים שנאספו על ידי חברת שב"א עולה כי במהלך סוף השבוע האחרון גיהצו הישראלים בארץ בכרטיסי אשראי בסכום כולל של 2.222 מיליארד שקל. מדובר על עלייה של 1.4% ביחס לפעילות בסוף השבוע הקודם (2.191 מיליארד שקל).

עלייה גדולה יותר מורגשת בעסקות אונליין: הסכום הכולל שהוצא בסוף השבוע האחרון היה 849.08 מיליון שקל – עלייה של 5.3% לעומת הסכום הכולל שהוצא בסוף השבוע הקודם (806.08 מיליון שקל). סך ההוצאה בעסקות ללא הצגת כרטיס מהווה 38.2% מהסכום הכולל שהוצא בכרטיס אשראי.

ככל הנראה, רבות מהעסקות קשורות במזון, בשל הבהלה מנגיף הקורונה. כבר בפברואר נרשם זינוק של 18.2% ברכישות בכרטיסי אשראי שביצעו הישראלים ב-20 רשתות המזון הגדולות.

ההוצאה הכוללת בכרטיסי אשראי בחודש שעבר הגיעה ל-2.58 מיליארד שקל. ביחס לסוף השבוע הראשון של פברואר, בסוף השבוע הראשון של מארס חלה עלייה של 5.6% בהוצאות שנעשו בכרטיסי אשראי, בצד עלייה כוללת של 4.2% בפעולות.

בקניונים לעומת זאת, חלה ירידה במכירות בסוף השבוע האחרון, לפי נתוני חברת ריס. הנתונים מגלים נפילה של 50% לעומת סופי שבוע רגילים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker