מדידת חום בכניסה לסופר - כך מתמודדות קמעוניות המזון עם הקורונה

בסניפי רמי לוי התחילו למדוד חום בכניסה לסניפים, ורשת שופרסל מציבה מחוץ לחנויות עמדות חיטוי ■ החל מיום ראשון, ברמי לוי לא יקבלו בקבוקים ריקים עבור פיקדון

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תורים בכניסה לסניף רמי לוי בקדימה
תורים בכניסה לסניף רמי לוי בקדימהצילום: רועי דובניקוב

בסניפי הקמעונית רמי לוי התחילו היום (שישי) למדוד חום בכניסה לסניפים. "החלטנו להציב עובדים בכניסה לסניפים ולמדוד חום לחולים, כדי למנוע הדבקה", אמר רמי לוי, בעלי רמי לוי שיווק השקמה. "אם אנחנו מוצאים שלמישהו שרוצה להיכנס לחנות יש יותר מ-37.5 מעלות חום, אנחנו מבקשים ממנו שייתן לנו את הרשימה שלו ואנחנו נלקט עבורו את ההזמנה, בזמן שהוא מחכה מחוץ לחנות".

לוי הוסיף כי "אם מישהו לא ירצה שימדדו לו את החום - לא נכריח אותו", לגבי המחסור בסחורות אמר: "יש כרגע סחורות זמינות אצל הספקים ובמחסנים, אבל מכיוון שהביקוש הוא פי שניים-שלושה יותר מאשר בימים רגילים, אנחנו שוקלים צעדים שונים כדי להיות יעילים יותר ולחסוך בזמן. כרגע, יש מחסור נקודתי של מוצרים מסויימים". 

לקוחות שהגיעו הבוקר לסניפי הרשת סיפרו על תורים ארוכים בכניסה. הרשת מווסתת את העומסים בחנויות ולא מאפשרת כניסה חופשית, וזאת כדי למנוע צפיפות בחנויות. 

מדידת חום בכניסה לסניף רמי לוי, היוםצילום: רועי דובניקוב

ל-TheMarker נודע כי החל מיום ראשון, רשת רמי לוי שיווק השקמה לא תקבל יותר בקבוקים ריקים עבור פיקדון, למעט בסניפים שבהם מוצבות מכונות - וזאת כדי למנוע הדבקה בנגיף. 

על פי הנחיות משרד הבריאות, רשתות המזון אינן מחוייבות למנוע התקהלות של יותר  מ-100 איש. ברשת שופרסל אמרו ל-TheMarker כי הרשת "מבצעת הערכות רציפות של המצב, כספק שירות חיוני של מזון ומוצרי צריכה בכל רחבי ישראל - ומצויה בתיאום מלא מול משרד הבריאות. החברה ממשיכה לפעול כרגיל וללא מגבלות של התקהלות. שופרסל מציבה בכניסה לסניפים חומר חיטוי לידיים ואמצעי היגיינה שונים". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום