עיכובים נוספים במשלוחים מאתרי הקניות הסיניים

העיכובים במשלוחים, שהורגשו עד כה בקניות באתרים מסין, צפויים להתרחב גם למשלוחים מאתרים אחרים בשל החלטת משרד הבריאות לחייב בבידוד את החוזרים מכמה מדינות באירופה ■ ירידה של 50% ברכישות הישראלים בעלי אקספרס

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חבילות שממתינות לאיסוף
הדר קנה
הדר קנה

ביטולן של אלפי טיסות נוסעים לישראל - בשל החשש מהתפשטות נגיף הקורונה - מאתגרת את ענף המשלוחים והלוגיסטיקה בארץ. לשינויים בתנועה האווירית השפעה מכרעת על הענף משום שכ-90% מהמטענים המגיעים לארץ מגיעים בטיסות נוסעים רגילות, ורק אחוזים בודדים מהחבילות מגיעים בטיסות מטען. 

עד כה, המשבר הורגש בקניות באתרים הסיניים, ובראשם עלי אקספרס. המוכרים באתר הודיעו ללקוחות על על עיכובים בהגעת המשלוחים מבעוד מועד, מה שהביא לירידה דרסטית במכירות - ועל פי הודעת האתר - היקף המכירות העולמי מעלי אקספרס ירד בכ-70%. בישראל נרשמה ירידה של כ-50%, על פי נתוני חברת כרטיסי האשראי MAX.

למרות ביטול הטיסות והעיכובים במשלוח החבילות, אלה שיצאו מסין הגיעו בטפטופים לצרכנים הישראלים. משלוחים מאתרים פופולריים אחרים, ובהם אמזון, אסוס, נקסט, iHerb ואייביי המשיכו להגיע כמעט ללא שינוי באמצעות הדואר או חברות המשלוח. העמידה בלוחות הזמנים, למרות הביטולים, התאפשרה על ידי תגבור תדירותן של טיסות המטען, קבלת עזרה מחברות מסחר מקבילות ושימוש בטיסות מעבר.  

יונתן איבגי, סמנכ"ל סחר DHL אקספרס, מסביר כיצד נערכו בחברה: "ביטולי הטיסות המזרח הרחוק וכעת מאירופה מאתגרת, משום שרוב חברות המשלוחים והמטענים משתמשות בטיסות נוסעים. בבעלות DHL אקספרס שני מטוסי מטען, שמטיסים בטיסות יומיות משלוחי יבוא ויצוא אל ישראל וממנה. הפעילות תוגברה כדי לתמוך במשק הישראלי". 

מרכז מיון לוגיסטי בדואר ישראלצילום: גיל כהן מגן

בחברות אחרות נעזרו גם בטיסות מעבר או בחברות אחרות כפי שמספר בכיר בענף המשלוחים: "חטפנו מכה בשל ביטול הטיסות. חלק מחברות הבלדרות המשיכו להפעיל מטוסי מטען מהמדינות הנגועות, ובראשן סין. הטייסים פשוט לא יצאו מתא הטייס ולא נקלטו במדינה, לכן הרגולציה לא חלה עליהם והם יכלו להמשיך לטוס בין מדינות. חלק מהחברות שאין להם מטוסי מטען נעזרו באחרות". 

לדבריו, "שיטה רווחת נוספת, שגם בדואר ישראל השתמשו בה, היא דרך טיסות מעבר. לא כל המדינות עצרו את הטיסות באופן גורף כמו ישראל - באירופה ובארה"ב ההתנהלות פחות מחמירה ולא מיהרו להפסיק טיסות ליעדים בצורה כזו. כך יכלו החברות פשוט להטיס את המשלוחים מסין דרך טיסות מעבר למדינה אחרת ומשם לישראל".

בדואר ישראל אומרים כי עד כה "אין השפעה מהותית" ומאשרים כי המשלוחים מגיעים כרגיל כי הם נעזרים בטיסות לא ישירות מסין. 

לדברי הבכיר, הוראות משרד הבריאות להרחיב את הבידוד לחוזרים מאירופה מחמש מדינות נוספות: גרמניה, צרפת, ספרד, שווייץ ואוסטריה, תציב אתגר חדש לחברות שנעזרו בטיסות מעבר. המשמעות המיידית היא צמצום הטיסות מיעדים אלה, ובהתאם האפשרות להסתמך על טיסות מעבר מיעדים אלה.

מדואר ישראל נמסר: " אנחנו לומדים ועוקבים אחרי ההתפתחויות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker