הקארפול מתייקר: ווייז משנה את תמחור הנסיעות המשותפות

מעתה התמחור יהיה דינאמי וייקבע על ידי הנוסעים והנהגים ■ התגובות בקבוצת הפייסבוק של ווייז קארפול זועמות: "בשורה נוראית... חבל שהרסתם רעיון טוב" ■ ווייז: "עם צמיחתה של קהילת הקארפול בישראל, החלטנו לסיים את מחירי ההיכרות שלנו"

שגיא כהן
שגיא כהן
הנתיב המשותף סמוך למחלף קוממיות
הנתיב המשותף סמוך למחלף קוממיותצילום: DroneImageBank

וייז הודיעה (ד') על שינוי שיטת התמחור בשירות הנסיעות המשותפות וייז קארפול. מעתה התמחור יהיה דינאמי וייקבע על ידי הנוסעים והנהגים. המשמעות היא גם שווייז תפסיק לסבסד את מחיר הנסיעות – כך שהנוסעים ישלמו יותר על הנסיעות והנהגים יקבלו עבורו פחות. המהלך מגיע דווקא בתקופה שבה המדינה מעודדת נסיעות משותפות באמצעות נתיבי הקארפול.

ווייז קארפול הוא שירות של חברת ווייז שבבעלות גוגל, אשר מחבר בין אנשים שנוסעים במסלולים דומים. האפליקציה מציעה לנהגים שנוסעים ליעד מסוים, לאסוף על הדרך טרמפיסטים. עד היום, התמחור בווייז היה קבוע ונקבע על ידי ווייז בהתאם למרחק ולזמן הנסיעה, ובאופן מסובסד.

מעתה, התמחור יהיה דינאמי: ווייז תציג מחיר "מומלץ" – ואילו הנוסע והנהג יוכלו לקבוע את המחיר המתאים מבחינתם לקבל או לשלם על הנסיעה. רק אם תהיה הסכמה על המחיר משני הצדדים, הנסיעה תתבצע. על פי ווייז, אם יקבעו מחיר נמוך מדי או גבוה מדי – ייתכן שלא יצליחו למצוא שותפים לקארפול.

וייז. מחירי ההיכרות הסתיימו
וייז. מחירי ההיכרות הסתיימוצילום: אמיתי זיו

בשורה נוספת היא שהסבסוד שהיה עד כה מצד ווייז ייפסק. המחיר שישלם הנוסע הוא המחיר שיקבל הנהג, ללא הפרשים. המשמעות היא התייקרות מהצד של הנוסעים, וחשש מצד הנהגים שייאלצו להוריד מחירים כדי לאסוף נוסעים ויקבלו פחות. 

"המחירים צפויים לרדת לנהגים ולעלות לנוסעים. אנו מעוניינים לוודא שהשירות או הבר קיימא", אמרו בווייז. "בימים הקרובים יופסקו מחירי הפרומו וכן יחולו שינויים בתמחור לנהגים והן לנוסעים".

יש לציין כי גריפת הרווחים על נסיעות משותפת אינה מותרת כיום בישראל. כלומר, ווייז תהיה מוגבלת בתקרת הסכום שתוכל החברה והנהג לגבות מהנוסעים. רפורמה שמשרד האוצר והתחבורה מובילים, שהיתה אמורה להיכנס לתוקף כבר לפני כמעט שנה וטרם יושמה, אמורה להסדיר את הסוגיה ולאפשר מודל מסחרי של נסיעות משותפות, גם לנהגי מוניות.

מהלך זה הוא חלקה השני של רפורמת תעריפי המוניות, שלגביה ניהלו נהגי המוניות מחאות בחודשים האחרונים. בעקבות כוחם הפוליטי של הנהגים, דחה נתניהו את הרפורמה לאחר הבחירות, כדי לא לאבד את קולותיהם. חלקה השני של הרפורמה - הנסיעות המשותפות, נדחה מסיבות אחרות: היעדר מוכנות מצד חברות המונים החכמים.

התגובות בקבוצת הפייסבוק של ווייז קארפול זועמות: "בשורה נוראית... חבל שהרסתם רעיון טוב", אמר משתמש אחד.  "בשבילי כנהג המחיר כרגע הוא על סף המינימום שאני מוכן לקבל", כתב אחר. 

מווייז נמסר: "עם צמיחתה של קהילת הקארפול בישראל, החלטנו לסיים את מחירי ההיכרות שלנו ולהתקדם אל עבר מודל מחירים דינמי, המבוסס ביו היתר על מידע מהנוסעים והנהגים. מעורבותם של המשתמשים תמיד הייתה ב-DNA שלנו כחברה ולכן, נהגים ונוסעים יכולים לבחור את המחיר המתאים עבורם באמצעות הפיצ'ר הזמין לקביעת המחיר (Set Price), במטרה לזהות את האיזון הנכון בין הסכום שהנוסע משלם לסכום שהנהג מקבל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker