הרבנות שלחה לרמי לוי, בעלי רמי לוי שיווק השקמה, מכתב התראה לפני הטלת קנס מינהלי, לאחר שהסיר את תעודות הכשרות מסניפי סופר קופיקס והסניפים השכונתיים שלו, הפועלים תחת השם רמי לוי בשכונה. מדובר ב-30 סניפים סך הכל.

ברמי לוי שיווק השקמה הסבירו כי מכיוון שבסניפי רמי לוי בשכונה וסופר קופיקס אין מעדניות וקצביות, והירקות והפירות מגיעים מהמרכז הלוגיסטי של הקבוצה, שנמצא תחת השגחת הרבנות, אין צורך בהשגחה נוספת. לטענת החברה, ביטול ההשגחה יחסוך 720 אלף שקל בשנה, מאחר שהיא משלמת עבור כל סניף 2,000 שקל בשביל לקבל תעודת כשרות.

במכתב ההתראה שהגיע לידי TheMarker, נכתב כי הסניף בראש העין מוצג ככשר בלי שיש ברשותו תעודת כשרות בתוקף מהרבנות, וכי הוא "נדרש להסיר באופן מיידי את המכשלה". גובה הקנס בגין הצגת תעודת כשרות בניגוד לחוק נע בין 1,000 שקל ל-2,000 שקל.

ברשת רמי לוי שיווק השקמה טוענים כי לא הציגו את הסניף ככשר, אלא כתבו מפורשות כי מדובר בתעודת פיקוח, להבדיל מתעודת כשרות, ולכן אין הצדקה להתראה. גם בסניף אשדוד של סופר קופיקס ביקר מפקח מטעם הרבנות והשאיר דו"ח, שבו נכתב כי "לאחר שנעשו שינויים במרכול התבקשתם להגיע למשרד מכיוון שלא היה מענה מצדכם. בהוראות מנהל המחלקה, משגיח הכשרות מפסיק לבקר אצליכם וכידוע לכם המקום אינו פועל תחת כשרות הרבנות".

בסביבת רמי לוי אמרו כי לא מן הנמנע שהרבנות מפעילה עליו לחץ כדי שלא יעזוב את השגחתה והיא הציעה לקבוצה תעריף מופחת. 

הודעת הקנס שקיבל הסניף של רמי לויצילום: עדי דברת

מרבנות אשדוד נמסר: "הסניף של קופיקס עבר לבעלות של רמי לוי, שלא חידש את הכשרות. עם זאת, משגיח הכשרות מטעם הרבנות המשיך להגיע למקום ולהשגיח על המוצרים בו, אף על פי שרמי לוי לא שילם את אגרות הכשרות ולא חידש את ההשגחה. לאור זאת, הוצא מכתב שבו נכתב כי המקום אינו תחת השגחתנו. הכשרות לא עוברת בירושה ומהרגע שיש בעלות חדשה צריך להסדיר את נושא הכשרות".

מרבנות ראש העין לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker