בקשה לייצוגית נגד דואר ישראל: מסרבת לשלוח חבילות בדואר ים

בבקשה נטען כי "בסניפי חברת הדואר מציעים כברירת מחדל שירות באוויר ולא שירות בים, שהוא זול יותר. הדבר נראה כמדיניות מוכתבת. החברה נמנעת מלספק שירות דואר בסיסי, שאליו היא מחויבת על פי חוק הדואר"

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף דואר ישראל באום אל-פאחם
הדר קנה
הדר קנה

בים, באוויר וביבשה? בקשה לתביעה ייצוגית הוגשה אתמול (יום ג') נגד דואר ישראל, בטענה כי נציגי הדואר מציעים ללקוחות שמבקשים לשלוח חבילות לחו"ל (עד 2 קילו) בשירותי דואר אוויר בלבד ולא בדואר ים - שהוא זול יותר. 

הבקשה הוגשה לבית המשפט המחוזי בלוד על ידי עו"ד ליאמן מסאלחה ממשרד  אחמד מסאלחה, המייצג את הישאם עבד אלג'ני, תושב נצרת, המפעיל חנות למסחר אינטרנט באיביי. 

מסאלחה מציג 22 מקרים, בין התאריכים מארס עד דצמבר 2019 - בהם פנה לסניפים שונים של הדואר בהם: סניף מגדל העמק, רמת פולג בנתניה, קרית חיים, צ'ק פוסט בחיפה, וניסה לשלוח חבילה שמשקלה פחות משני קילוגרמים בדואר רשום דרך הים, אך סורב על ידי נציגי הדואר ולא קיבל את השירות המבוקש. 

בבקשה נכתב: "בכל סניפי המשיבה (חברת הדואר) שביקר בהם מציעים כברירת מחדל שירות באוויר ולא שירות בים. הדבר נראה כמדיניות מוכתבת על ידי המשיבה עצמה". עוד נטען כי חברת הדואר נמנעת מלספק שירות דואר בסיסי, שאליו היא מחויבת על פי חוק הדואר, תקנות הדואר והרשיון שלה. 

חבילות במרכז המיון של דואר ישראל במודיעיןצילום: גיל כהן מגן

לטענתו מדובר בהטעיה צרכנית: "קשה להתעלם מהתנהלותם המחפירה של נציגי המשיבה הפועלים מתוך הנחיה ברורה להציע שירות דרך האוויר ולא דרך הים מטעמים של כדאיות למי שמבקש זאת, ותוך הערמת קשיים. אין ספק כי מדובר בהטעיה וחוסר תום לב ברורים הננקטים באופן מכוון, כדי להסתיר מהלקוחות את האפשרות לקבל שירות במחיר זול יותר". 

עבד אלג'ני מעריך את הנזק הכספי הראשוני שנגרם לו ב-388 שקל, תוך חישוב הפרש המחיר בין השירות המבוקש לבין השירות שסופק בפועל על-ידי הנתבעת. 

הוא טוען כי בשלב זה קשה להעריך את מספר הנפגעים בקבוצה ומספר ההפרות שהתבצעו במיוחד כי זו "חברה ממשלתית גדולה ומובילה בתחומה", לשון הבקשה. לכן הסכום הראשוני לתביעה עומד על 2.5 מיליון שקל כנזק המצרפי של הקבוצה. 

מדואר ישראל נמסר: "התביעה טרם התקבלה במשרדנו. כשתגיע, נלמד אותה ונאמר דברינו בבית המשפט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker