בפעם השנייה בשנה האחרונה: יוניליוור שוב מעלה מחירים

יוניליוור תייקר את המוצרים של מותג "גלידות שטראוס" שבבעלותה ב-1.5% בממוצע ■ בחברה מסבירים שהסיבה להעלאה היא עלייה בתשומות "שהחברה ספגה בשנים האחרונות"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלגוני מגנום
שלגוני מגנום

יוניליוור מבצעת עליית מחירים נוספת במוצריה. החברה פירסמה כי היום (ד') תבשר לקמעונאים על עליית מחירים של 1.5% בממוצע בקטגוריית הגלידות תחת המותג "גלידת שטראוס" שבבעלותה.

מארזי סולרו יתייקרו בשיעור של 4.3%, טילוני קורנטו יתייקרו ב-3.1%, שלגוני מגנום ב-2.7% ושלגוני סולרו ב-1%. עליית המחיר תיכנס לתוקף בתחילת פברואר ולדברי יוניליוור היא מגיעה "כתוצאה מעלייה מתמשכת בתשומות הייצור".

מפעל של יוניליוור
מפעל של יוניליוורצילום: Bloomberg

בהודעת יוניליוור נכתב כי "החברה ספגה בשנים האחרונות את העלייה בתשומות ונקטה בפעולות התייעלות על מנת להימנע מעליות מחירים נוספות. עליית המחיר נעשתה לאחר בחינה יסודית וכמוצא אחרון, ואינה מגלמת את מלוא העלייה בתשומות". מהחברה נמסר עוד כי לא תייקר את מוצרי קרמיסימו, גלידונית, מארזי מגנום, מארזי קורנטו וקרטיבי אסקימו.

מדובר בהעלאת המחירים השנייה שיוניליוור מבצעת בשנה האחרונה, והשלישית בשנה וחצי האחרונות. באוקטובר 2019 הודיעה החברה על העלאת מחירים בקורנפלקס ומגוון חטיפים. במסגרת המהלך הוקטנו אריזותיהם של כמה מוצרים, ובהם כריות, קליק ונשנושים. כך, החברה לא שינתה את המחיר הנקוב, אבל בפועל המחיר ל-100 גרם עלה. המחיר ל-100 גרם של סדרת מוצרי כריות עלה בכ-9%, בשל הקטנת האריזה, וכך גם של דגני בוקר קוקומן 500 גרם (15%) קורנפלקס בטעם דבש (12%), קינמונים (11%), ונשנושי קרקר 350 גרם (17%). כמו כן, התייקרו סדרת מוצרי קליק בתפזורת וסוגים נוספים של נשנושים. באוגוסט 2018 העלתה יוניליוור את מחיר הקרמבו ב-7.5%.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker