משבר הטונה: ארומה ת"א מחליפה את ויליגר בסטארקיסט

נטו, בעלת ויליגר, הודיעה כי בכוונתה לתבוע את ארומה תל אביב נוכח התנהלותה ■ העיסוק התקשורתי בפרשה הותיר את חותמו, ובכירים ברשתות שיווק גדולות מדווחים על ירידה משמעותית במכירות הטונה

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
סניף ארומה תל אביב שנסגר לאחר ההרעלה
סניף ארומה ברחוב מנחם בגין בתל אביב. לאחר ההרעלהצילום: עופר וקנין

יותר משבועיים לאחר הרעלת הטונה בסניף ארומה תל אביב: הסכסוך בין רשת בתי הקפה לקבוצת נטו, בעלי טונה ויליגר, עולה מדרגה. ל-TheMarker נודע כי הצדדים הפסיקו את ההתקשרות ביניהם וכי בארומה תל אביב התחילו להגיש טונה של המותג סטארקיסט במקום טונה ויליגר.

נתחי טונה של ויליגר שהוחרמו על ידי משרד הבריאות מסניף ארומה מנחם בגין בת"א
נתחי טונה של ויליגר. לא אשמים בהרעלה צילום: משרד הבריאות

לפני כשבועיים פירסם דובר בית החולים איכילוב, אבי שושן, הודעה על שני מטופלים שהגיעו לחדר המיון עם תסמיני הרעלה - לאחר שאכלו סלט טונה וכריך עם טונה בסניף ארומה תל אביב שבדרך מנחם בגין בעיר.

לפי הודעת הדובר, אחת מהם, אשה בת 41, הגיעה "במצב קשה מאוד, לאחר איבוד הכרה ובמצב של שוק עמוק"; והשני היה במצב קל. 

משרד הבריאות פירסם למחרת המקרה הודעות עדכון בדבר ממצאי הבדיקות, שהצביעו על כך שההרעלה אירעה ככל הנראה בשל טיפול לקוי בטונה (כלומר, בארומה תל אביב). ביום שישי כבר פירסם המשרד הודעה שניקתה סופית את ויליגר ונטו מכל אשמה, שלפיה "כל תוצאות בדיקות המעבדה שנלקחו מהיצרן ויליגר יצאו תקינות. לפיכך ניתן להסיק כי ההיסטמין הגבוה נבע מאופן הטיפול בטונה לאחר פתיחתה". 

ירידה משמעותית במכירות

העיסוק התקשורתי הרב הותיר את חותמו, ובכירים ברשתות שיווק גדולות סיפרו ל-TheMarker על ירידה של כ-40% במכירות הטונה בימים שלאחר פרסום הידיעות על ההרעלה, ועל כך שהמותג ויליגר ספג את הירידה המשמעותית ביותר במכירות, שבחלק מהרשתות הגיעה אף ליותר מ-50%.

בשבוע שעבר הודיעה קבוצת נטו כי בכוונתה להגיש תביעה נגד ארומה תל אביב על הנזקים שזו גרמה לה לטענתה במהלך הפרשה: "ניסיתם להרחיק מכם את האחריות ולהטילה בין השאר על ויליגר כמי שיצרה ומכרה את הטונה" - טענה נטו כלפי ארומה תל אביב במכתב ששלחה באמצעות עורכי דינה. "עקב האמור, נגרמו וממשיכים להיגרם לטונה ויליגר נזקים כספיים כבדים". נטו דרשה מארומה תל אביב "לפרסם בעיתונות לאלתר הכחשה של הטענה לקיומו של כל פגם במוצר אשר יוצר ושווק על ידי שולחתי (ויליגר; עד"מ ור"ל), במודעה בגודל הולם, שנוסחה יתואם מראש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker