לנדוור עוברת לקשיות נייר: "יכולים לייצר שינוי"

בחברה הסבירו כי בבית קפה ממוצע בישראל משתמשים בכ-65 אלף קשיות בשנה, ומעריכים כי תוך חודשיים כל הסניפים ייפרדו מקשיות הפלסטיק, למרות שהמחיר הוא פי חמישה ■ בדצמבר יתחילו בלנדוור בהחלפת כלים למשלוחי מזון

הדר קנה
דפנה מאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הקשיות החדשות של לנדוור
הקשיות החדשות של לנדוורצילום: Hai Dorany

מודעות לסביבה: רשת קפה לנדוור הודיעה כי תפסיק להשתמש בקשיות הפלסטיק החד-פעמיות, ותעבור לקשיות נייר מתכלות

הרשת מונה כ-77 סניפים בפריסה ארצית. מטעמה הסבירו כי מתחילת השנה ביקשו לקדם את המעבר לשימוש בחומרים ידידותיים יותר, "על מנת לתרום לצמצום השימוש בקשיות פלסטיק בישראל. מהחישוב שלנו, בבית קפה ממוצע בישראל משתמשים בכ-65 אלף קשיות בשנה, ומהלך ברשת גדולה כמו שלנו יכול לייצר שינוי של ממש".

ברשת הסבירו כי בחנו כמה חלופות ולבסוף מצאו ספק שהשביע רצון מבחינת איכות המוצר ועמד גם בדרישות הרשת להתאמה למשקאות שונים וכן במחיר.

לפני כחודש וחצי עידכנה הרשת את אנשי השטח והזכיינים על המהלך והרציונל שמאחוריו: "הפסקנו לספק קשיות פלסטיק והתחלנו לספק אך ורק קשיות מתכלות בסניפים. במקביל העברנו הנחיה כי שתייה קלה ומיצים יוגשו מעתה ללא קש. רק אם לקוח יבקש אותו - הוא יקבל קש מתכלה. במשקאות מיוחדים כגון שייקים ואייס קפה, יוגש מראש קש מתכלה". עוד נמסר כי "המטרה היא לצמצם למינימום את השימוש של לקוחותינו בקשיות".

כיום 75% מהסניפים כבר עברו לקשיות מתכלות ובחברה מעריכים כי תוך חודשיים תהיה הטמעה מלאה ברשת. ואולם, מדובר במהלך יקר יחסית: "למרות שהמחיר הוא פי חמישה, מרבית הזכיינים קיבלו את השינוי. מי שפחות התחבר מקבל את הפידבקים מהאורחים ומתחיל להבין את החשיבות".

בדצמבר יתחילו בלנדוור בהחלפת כלים שבהם נעזרים במשלוחי מזון: "בשלב ראשון יוחלפו הכלים עצמם ובהמשך נחפש גם פתרון למכסים".

בישראל המעבר לקשיות מנייר עוד בחיתוליו, אך בעולם רשתות רבות כבר מודעות לנושא. הגדולה ביותר היא סטארבאקס, שהודיעה בספטמבר 2018 שתנסה קשיות חלופיות, והשנה הכריזה כי תחליף כליל את השימוש בקשיות פלסטיק. במקום זאת תציע ספלים עם מכסים עם פתח.

רשת פן דיינינג הודיעה בתחילת 2018 כי תחליף קשיות מפלסטיק לקשיות נייר. סוטון דיילי, חברה סינית, מהיצרניות הגדולות בעולם של קשיות פלסטיק, עוברת לייצר קשיות מנייר. נסטלה תשווק במלזיה שוקו עם קשיות נייר, ובאוסטרליה וניו זילנד יש סטארט אפים שמפתחים תחליפים, כמו קשיות מגבעולי שיפון, במבוק או נייר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker