אמזון בצעד נוסף בדרך לישראל: חתמה על הסכם הפצה עם דואר ישראל

בשלב זה ההסכם כולל הפצת חבילות של מוכרים ישראלים בלבד ■ במקביל, יפעלו חברות הפצה מקומיות נוספות, שעובדות עם אתרי משלוחים שונים

הדר קנה
הדר קנה
חבילה של אמזון
חבילה של אמזוןצילום: MIKE SEGAR/רויטרס

כיצד יקבלו הישראלים את המשלוחים מאמזון? חברת דואר ישראל חתמה עם אמזון על הסכם הפצה באמצעות מערך השליחים של החברה. בשלב זה מדובר על הפצה של חבילות שיוזמנו מאמזון ישראל (כלומר, המוכרים הישראלים שימכרו דרך אמזון). 

במקביל לדואר יפעלו עוד חברות הפצה מקומיות שעובדות עם אתרי משלוחים שונים, כמו געש, שדרכה מופצים מוצרי אמזון במקרים שבהם המשלוחים הוזמנו מהאתר מחו"ל, קבוצת בר, UPS, DHL, Gcx ואחרים. חבילות שעוברות דרך חברות כמו eCommunity, המספקת שירותים לליווי עסקים עם תו תקן של אמזון - יגיעו ליעדן באמצעות משלוח של חברת UPS.

כפי שפורסם ב-TheMarker, ענקית המסחר המקוון מתעתדת לערוך ב-19-18 בספטמבר השקה רכה לגרסה העברית של האתר. על פי מקור המקורב לחברה, אמור לצאת דיוור המיועד ללקוחות הקיימים של אמזון, שקורא להם "להיכנס ולחוות קניות בדרך חדשה".

בשלב זה אמזון אינה מתכננת לפתוח בישראל מחסנים לוגיסטיים, ולכן מדובר בכניסה חלקית בלבד של החברה לישראל. המשמעות היא שאמזון לא תספק את הסחורה באופן ישיר לצרכנים הישראלים, אלא תשמש בעיקר פלטפורמה למוכרים.

מדואר ישראל נמסר בתגובה: ״החברה מנועה מלהגיב בנושאים עסקיים". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker