"אחרי ההודעה של אמזון למוכרים, עשרות חברות פנו אלינו בבקשה להצטרף"

המייל השיווקי בעברית ששלחה הבוקר אמזון למוכרים הישראלים מבשר כי השקת הגרסה המקומית של ענקית הקמעונות קרובה מתמיד ■ אמזון: "יש לספק את המוצרים בתוך 5 ימים לכל היותר. הלקוחות נוטים יותר לקנות מוצרים המציעים משלוח בחינם"

הדר קנה
הדר קנה
בעלי eCommunity, אודליה אורבך וניר זיגדון
בעלי eCommunity, אודליה אורבך וניר זיגדון

המייל השיווקי בעברית ששלחה הבוקר אמזון למוכרים הישראלים מכה גלים בישראל, לקראת השקת הגרסה המקומית של ענקית הקמעונות. זו נראית קרובה מתמיד.

"לעומת המייל הקודם מאפריל, שהיה מיועד למוכרים שעבדו עם אמזון בעבר, המייל הנוכחי עלה באתר הרשמי ומיועד לכל המוכרים הפוטנציאליים. יש פה הצהרת כוונות, אבל עדיין אין תאריך רשמי", אומרת אודליה אורבך, בעלים משותפים של חברת איקומיוניטי. היא ושותפה, ניר זיגדון, מזכירים כי לראשונה עלה "עמוד נחיתה" של אמזון בעברית, וכי מאז ההודעה, "פונות אלינו עשרות חברות המעוניינות להצטרף לתוכנית ולמכור דרך אמזון".

מתוך האתר החדש של אמזון בעברית
מתוך האתר החדש של אמזון בעברית

גורמים ישראלים שעובדים בצמוד לענקית המסחר, אמרו ל-TheMarker כי ההשקה נראית קרובה מתמיד, אף שאמזון שומרת על חשאיות ומודיעה על צעדיה באופן רשמי רק קרוב מאוד לתאריך היעד. במייל ששלחה למוכרים צירפה החברה חלק של שאלות אפשריות ותשובות עליהן, שבו היא מדריכה את המוכרים לעתיד וממליצה להם להפעיל את אופציית השירות המקומי בהצעות המכירה שלהם. כמו כן, היא מגדירה סטנדרט למשלוחים וכותבת כי אספקת המוצרים צריכה להיערך תוך חמישה ימים לכל היותר, וכי מומלץ להציעה בחינם.

"תתבקשו להציע זמן הובלה של יומיים עד שלושה ימים או שלושה עד חמישה ימים בתוך ישראל", כותבים באמזון. "תוכלו להגדיר דמי משלוח לפי ספק שירותי המשלוח שתבחרו. הלקוחות נוטים יותר לקנות מוצרים המציעים משלוח בחינם". 

בהנחיות למוכרים צוינו גם הקטגוריות הפופולריות בקרב לקוחות אמזון, ובהן מוצרי חשמל, טלפונים ניידים, ציוד למחשבים, מחשבים ניידים, ציוד ספורט, ציוד למטבח, אוזניות בלוטות' וועוד. אמזון גם ממליצה למוכרים לבדל את מוצריהם באמצעות "זמן אספקה מהיר יותר וכן באמצעות חיסכון בדמי המשלוח". עם זאת, להבדיל ממדינות אחרות שבהן לאמזון יש מחסנים פעילים והיא מציעה שירותים של אספקה דרכה (Fulfillment by Amazon), כאן היא מבהירה בפירוש כי בישראל יצטרכו המוכרים לספק את ההזמנות בעצמם. 

אמזון
אמזוןצילום: PASCAL ROSSIGNOL/רויטרס

השקת האתר הקרבה מעוררת מחדש גורמים פיננסיים גדולים כבנק הפועלים ובנק לאומי. בנק הפועלים הודיע כי הוא משיק חבילת שירותים והטבות שנועדו לסייע לעסקים קטנים ובינוניים בכניסה לעולם האי-קומרס. במסגרת חבילת ההטבות והשירותים, הבנק יציע ללקוחותיו העסקיים מגוון סדנאות ותכנים מקצועיים, קופון לייעוץ ראשוני שיינתן על ידי יועצים למסחר אלקטרוני גלובלי והלוואה ייעודית להיערכות העסק לסחר מקוון - פתיחת חנות או העמקת פעילות קיימת.

דודו וקנין, ראש המערך לעסקים קטנים בבנק לאומי, אמר היום: "מדובר בבשורה של ממש לעסקים הקטנים. דרך ערוץ ההפצה המקוון, עסקים יוכלו להגיע לפוטנציאל קונים אדיר. עם זאת, חשוב לזכור שלא לכל אחד מתאים להיות מוכר באמזון. בעלי עסק השוקלים להיכנס כמוכרים באמזון חייבים לבדוק את שולי הרווח שלהם ולבחון את העלויות, וכן לוודא שהם מסוגלים לעמוד בתנאי השילוח הקשיחים ובסטנדרטים הקפדניים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker