עיריית חיפה עושה שוק: תפרסם מכרז לזירת מסחר דיגיטלית לפירות וירקות

החברה הכלכלית לחיפה תפרסם בימים הקרובים מכרז להקמה ותפעול של זירת המסחר, שתפעל מהעיר ומיועדת לחקלאים ולעסקים ■ המערכת תתבסס על טכנולוגיית בלוקצ'יין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עובר אורח עם עגלה חולף על פני דוכן פירות בשוק תלפיות בחיפה
דוכן פירות בשוק תלפיות בחיפהצילום: רמי שלוש

עיריית חיפה, באמצעות החברה הכלכלית בעיר, תפרסם בימים הקרובים מכרז פומבי להקמה ותפעול של זירת מסחר דיגיטלית לפירות וירקות טריים. על פי החברה, הזירה - המיועדת לחקלאים ולעסקים - צפויה לספק פלטפורמה מקוונת שבה חקלאים יוכלו להציע תוצרת לפי מחיר מבוקש. במקביל לכך יוכלו בתי קפה, מסעדות, בתי מלון, שווקים, מכולות, קמעונאים קטנים ועוד, להתעדכן בזירה ולהזרים ביקושים לתוצרת חקלאית ולמחיר שירצו לשלם. 

התנאי לכך הוא שרק עסקים רשומים יוכלו לסחור בתוצרת החקלאית המוצעת מדי יום, לקבוע את איכותה, את כמותה ומחיריה, ולבחור בהצעה האטרקטיבית ביותר עבורם.

עוד מוסיפים בחברה הכלכלית לחיפה כי החברה שתזכה במכרז להקמת והפעלת אתר האינטרנט תזכה להשקעה בסך 2.5 מיליון שקל. בתמורה תתחייב החברה הזוכה לכך שמרכז הניהול ועובדי החברה ימוקמו בחיפה, בנוסף להקמת מרכז לוגיסטי מתאים עם אמצעים לשינוע, קירור ואחסנה של תוצרת חקלאית טרייה, שבו יושלמו העסקות שנסגרו באתר הייעודי. כמו כן, החברה שתיבחר תידרש להחתים חקלאים ועסקים לשירות, שהשימוש בו יתבצע באמצעות האתר ואפליקציה שתוקם במקביל.

 יו״ר החברה הכלכלית לחיפה וסגן ראש עיריית חיפה, דוד עציוני
יו״ר החברה הכלכלית לחיפה וסגן ראש עיריית חיפה, דוד עציוניצילום: יח"צ

שיטת העבודה צפויה להיות כך שלקוח המעוניין בכמויות שונות של פירות וירקות יקבל הצעה מתאימה מחקלאי באמצעות האתר; התוצרת תועבר אל המרכז הלוגיסטי - ומשם עוד באותו היום עד לפתח העסק של הרוכש. עוד ציינו בחברה הכלכלית כי התשלום במערכת יתבסס על טכנולוגיית בלוקצ'יין, כך שהעסקות ייחתמו באופן דיגיטלי ולא יהיו ניתנות לשינוי לאחר ביצוען.

עו"ד דוד עציוני, סגן ראש עיריית חיפה ויו"ר החברה הכלכלית לחיפה, אמר ביחס למיזם כי "פלטפורמה מתקדמת כזו היא העתיד של המסחר בתוצרת חקלאית. הזירה תאפשר לחקלאים למכור תוצרת טרייה ולא להיות תלויים בגורמים בודדים ששולטים בשוק ומכתיבים מחירים, ומצד שני תאפשר לעסקים לקנות במחירים שלא יכבידו עליהם – דבר שיוריד גם את המחיר הסופי לצרכן".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום