זה הזמן להקפיא שניצלים: צפי למחסור בעוף טרי בשבוע הבא

החל ביום רביעי הבא ועד יום ראשון לאחריו צפוי מחסור בעוף טרי. הסיבה: חג הקורבן המוסלמי, שבמהלכו עובדי המשחטות המוסלמיים לא מגיעים לעבודה ■ קיים החשש שרשתות השיווק ינצלו את המצב לניפוח רווחיהן

שניצל
שניצלצילום: מגד גוזני

משרד החקלאות הודיע היום (ג׳) כי בשבוע הבא ייתכן מחסור בעופות טריים ברשתות השיווק השונות בעקבות חג הקורבן - עיד אל-אדחא - שבגינו צפויה היעדרות של עובדי המשחטות המוסלמים.

במשרד החקלאות מפרטים כי התקופה שבה יש חשש לחוסרים היא זו שבין יום ד' 14 באוגוסט ליום א' 18 באוגוסט - אז צפויה לחזור האספקה באופן מלא וסדיר. עוד מציינים במשרד כי לא צפויים חוסרים בעופות קפואים, בשלל חיי המדף הארוכים של מוצרים אלה. זאת, לעומת חיי המדף הקצרים של עופות טריים - כחמישה ימים בלבד.

גם במאי נוצר מחסור בעוף טרי, בעקבות חג שבירת צום הרמדאן - עיד אל-פיטר, כשגם אז הסיבה למחסור היתה היעדרות של עובדי משחטות מוסלמים. נראה כי אף שמדובר בתופעה חוזרת על עצמה בחגים המוסלמיים, לא נמצאו עד כה פתרונות במשחטות. כך, בכל פעם מחדש עולה חשש ממשי כי רשתות השיווק ינצלו את הסיטואציה ולהעלות את המחירים ללא שום הצדקה.

גם הפעם, רשתות השיווק לא נשארות אדישות ומנסות למקסם את רווחיהן מהסיטואציה שנוצרה. כך למשל, שופרסל, רשת השיווק הגדולה בישראל, שלחה בשעות האחרונות הודעה לצרכנים המעדכנת על המחסור הצפוי ומזמינה להקדים את הקניות לשבוע הנוכחי באתר המכירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker