נערכים להשקה: אלקטרה צריכה ובנק הפועלים מקימים פלטפורמה לעסקים באמזון

פלטפורמת weforce תספק שירותים למסחר באמזון - ובהם מימון, בניית אסטרטגיה, בחירת המוצרים ושיווק ■ אמזון לא צפויה להקים בשלב הראשון מערך משלוחים בישראל ■ eCommunity השיקה בשיתוף UPS מרכז שירות לוגיסטי למשלוח המוצרים ללקוחות

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משלוחים של אמזון
הדר קנה
הדר קנה

לכבוד כניסתה הצפויה של אמזון לישראל עד סוף 2019, אלקטרה צריכה מקימה זרוע שתשתף פעולה עם אתר אמזון. מדובר בפלטפורמה שתספק שירותים לעסקים קטנים ובינוניים, שתיקרא weforce. היא תספק מכלול שירותים לעסקים - בניית אסטרטגיה, מחקר ובחירת המוצרים, שירותי תרגום, קידום, שיווק, ייעוץ פיננסי וליווי משפטי. 

אלקטרה תשקיע במיזם 3 מיליון שקל בשנתיים הראשונות. באלקטרה צריכה הגדירו את המיזם אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים לשנים הקרובות. על פי הערכות, בפלטפורמה ינוהלו מאות אלפי פריטים של לקוחות מישראל, והיא צפויה לתרום עשרות מילוני שקלים למחזור החברה מדי שנה.

אלקטרה צריכה אף מדווחת כי היא נמצאת בימים אלה במגעים מתקדמים עם בנק הפועלים בנוגע לפתרון מימון ייעודי לעסקים קטנים ובינוניים שמעוניינים לסחור בפלטפורמת המסחר הגלובלית.

פלטפורמת Weforce שהקימה אלקטרה צריכה כוללת ארבע חבילות של שירותים ומוצרים, המותאמות לגודל העסק ויכולותיו, מספר המוצרים שהוא מעוניין למכור, הזירה שבה הוא יבחר להציע את מוצריו ועוד. החבילות יתומחרו בהתאם להיקף הפעילות - עלות חבילת הבסיס, המיועדת לעסקים המעוניינים למכור עד חמישה מוצרים שונים, תהיה 99 שקל לחודש (עם התחייבות לשנה), ו-15% שייגבו מהמכירה בפועל; ועלות חבילה של עד 100 מוצרים תהיה 499 שקל לחודש ו-15% מהמכירות. לעסקים שיציעו יותר מ-100 מוצרים באמזון, התמחור יבוצע בהתאמה אישית. העלות שתגבה אלקטרה צריכה מתווספת לנתח שגובה אמזון - כ-15%, כך שמדובר בעמלות מכירה של כ-30%.

בספטמבר תקיים אלקטרה צריכה כנס לקוחות גדול עבור עסקים קטנים ובינוניים בתל אביב בשיתוף עם נציגי חברת אמזון ושותפים אסטרטגיים נוספים.

צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה, אמר כי "ה-eCommerce המסורתי כפי שהכרנו אינו רלוונטי יותר. אמזון, זירת המסחר הגדולה בעולם, מקימה בישראל זירת מסחר מקומית, אך לא צפויה בשנים הקרובות להעניק את שירותי הלוגיסטיקה, התפעול והשירות שלה. זאת הזדמנות עבורנו ועבור בעלי העסקים הקטנים והבינוניים לאחד כוחות ולהפוך כל עסק קטן ומקומי לעסק גדול וגלובלי באמזון. ככל הידוע לנו, נהיה הראשונים בעולם להציע את השירות במודל חדשני זה".

במקום מחסנים של אמזון - מרכז שירות לוגיסטי מקומי

תאריך ההשקה של אמזון בישראל לא נקבע עדיין, אך הוא צפוי להיות עד סוף 2019. חברות ישראליות פנו לאמזון וביקשו שהאתר יושק בישראל בספטמבר, לפני החגים, אולם לא ידוע אם אמזון אכן תשיק את האתר לפני החגים. בשלב הראשון אמזון לא תספק שירותים לוגיסטיים (FBA) בישראל, ולנעליה תנסה להיכנס חברת eCommunity, שבבעלות אודליה אורבך וניר זיגדון וזכיינית UPS בישראל, שהשיקה הבוקר מרכז שירות לוגיסטי.

"הנושא הלוגיסטי משמעותי ביותר בפעילות בזירת המסחר הדיגיטלית בכלל, ואל מול אמזון בפרט. חברות רבות עלולות להיתקל בבעיות מגוונות בתפעול הלוגיסטי, שמחייב שיח אחיד וסנכרון 24/7 בין המחסן, המשלח, חנות אמזון והלקוח. מענה בלתי מתאים עלול להוביל להקפאת חשבון אמזון, ירידה בדירוג המוכר, פגיעה במכירות ופגיעה בשם המותג באמזון", אמרה אורבך.

החברה פיתחה אוטומציה ייחודית, שתתממשק עם אתר אמזון והמחסן הלוגיסטי של UPS, ותסנכרן ביניהם משלב ההזמנה עד שלב אספקת המשלוח ללקוח, כולל עדכון אמזון על סטטוס המשלוח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker