בגלל סכסוך עם שרגא ברוש: בעלי ויסוצקי התפטר מתפקידו כיו"ר איגוד המזון

שלום זיידלר החליט להתפטר לאחר שהתאחדות התעשיינים בראשות ברוש לא הסכימה לממן 20% מעלות קמפיינים של חברות המזון, נגד הכוונה לסמן מזון והאשמות הממשלה על חלקן ביוקר המחיה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בעלי תה ויסוצקי,
שלום זיידלר
שלום זיידלרצילום: דן קינן

יו''ר איגוד המזון בהתאחדות התעשיינים, שלום זיידלר, הודיע היום (ה') לנשיא ההתאחדות, שרגא ברוש, על סיום תפקידו בסוף יוני. זיידלר, בעלי חברת ויסוצקי, נימק את ההתפטרות בכך שברוש לא מוכן להקצות 20% מכספי ההתאחדות לקמפיינים לטובת חברות המזון, שמטרתו להפריך את טענות הממשלה ומשרד הבריאות נגדן. זיידלר מכהן בתפקיד לבקשת ברוש מנובמבר 2016.

"בהמשך לשיחתנו ביום שלישי, ולאחר ששקלתי את צעדי, הריני להודיעך על התפטרותי מתפקיד יו"ר איגוד המזון", כתב זיידלר לברוש. לדבריו, תעשיית המזון מתמודדת עם שתי חזיתות מטרידות ביותר. הראשונה היא עלויות יקרות בעקבות הכבדת נטל הרגולציה והתנהלות הממשלה, שמציגה את תעשיית המזון כאחראית ליוקר המחיה.

החזית השנייה היא "המתקפה התקשורתית המתמשכת של משרד הבריאות, שפוגע בתדמית של תעשיית המזון ויוצר סכסוך בין הצרכנים לבין יצרני המזון". לדבריו, מדיניות זו מתבצעת למרות שיתוף הפעולה המלא של תעשיית המזון עם מנכ"ל משרד הבריאות וצוותו.

"הקמפיין בסכנת ביטול"

זיידלר כתב כי על מנת להתמודד עם חזיתות אלה, החליטה הנהלת איגוד המזון "לצאת להגנתה של תעשיית המזון ולהציג את העובדות בנושא העלויות היקרות שמהן סובלת התעשייה לעומת שאר העולם; השבחת המוצרים שהיא מייצרת; ותרומתה לכלכלה".

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים
שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשייניםצילום: עופר וקנין

לאחר תהליך בהשתתפות ברוש, הוכן קמפיין בנושא יוקר המחיה. בנוסף, קמפיין נוסף שיעלה לקראת כניסתו לתוקף של הפעלת חוק הסימון המוצרים בינואר 2020 נמצא בהליכי הכנה. 

המחלוקת בין זיילדר לברוש נוגעת למימון הקמפיינים. לדבריו של זיידלר, איגוד המזון, כמו איגודים אחרים, מעביר 50% מדמי החבר לכיסוי הוצאות המטה של התאחדות התעשיינים. בשל כך, אין לאיגוד רזרבות רבות לכיסוי מיליוני השקלים הנדרשים לקמפיינים חשובים ולפעולות חירום אחרות. 

"על פי שיחותינו הרבות, בניתי תוכנית חירום לגיוס כספים וקיבלתי הסכמה למימון 80% מעלות הקמפיינים", הוסיף זיידלר, "ההתאחדות, עם רזרבות כספיות הנאמדות במיליוני שקלים, חייבת לעמוד בשעה קשה זו לצדה, מתוך מחויבות לתעשיית המזון העומדת בחזית המאבק. סירובך לכך מסכן את אפשרות העלאת הקמפיין ופוגע ביכולתי כיו"ר להגן על תעשיית המזון".

מהתאחדות התעשיינים סרבו להגיב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker