שינויים בחברה המרכזית: טל רבן עוזב את טרה

רבן ימונה לתפקיד בכיר בתחום פיתוח וחדשנות בקבוצה ■ מחליפו בתפקיד מנכ"ל טרה, יהודה פורטה, יצטרך להתמודד עם הפסדים כבדים בשל אי העלאת מחירי מוצרים מפוקחים

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טל רבן
טל רבןצילום: עופר וקנין

שינויים בהנהלת החברה המרכזית: טל רבן, מנכ"ל טרה, עוזב את תפקידו לאחר שלוש שנים וחצי. במקומו ימונה לתפקיד יהודה פורטה, המשמש מנכ"ל יצרנית האריזות אמרז שבשותפות החברה המרכזית. קודם לכן כיהן פוטה כמנכ"ל נביעות, גם היא חלק מהקבוצה.

לדברי גורמים בחברה המרכזית, רבן, ששימש בעבר מנכ"ל קוקה-קולה ישראל ועובד בחברה המרכזית לייצור משקאות קלים כ-25 שנה, ימשיך לתפקיד ניהולי בכיר בקבוצה בתחום פיתוח עסקים וחדשנות ויהיה כפוף לנשיא יורם שגיא. רבן חתום על מהלכים כמו השקת מעדני מולר רייס ומולר אקטיב, השקת גבינות נעם - מוצרלה ואמנטל, השקת סדרת משקאות חלב ללא תוספת סוכר, כשרות בד"ץ העדה החרדית ועוד.

פורטה יצטרך להתמודד עם אתגרים רבים הניצבים בפני המחלבה השלישית בגודלה בישראל. על מצבה של טרה אפשר ללמוד בין היתר מפנייתה לבג"ץ ביוני האחרון, בנושא מחירי מוצרי החלב המפוקחים, ששר האוצר, משה כחלון, סירב לחתום על צו לייקורם. טרה כתבה בפנייתה שאם כחלון לא יחתום על הצו להעלאת מחירי מוצרי החלב המפוקחים ב-3.4%, היא תצמצם את ייצור המוצרים המפוקחים ותתמקד בייצור מוצרים לא מפוקחים, שהרווחיות עליהם גבוהה יותר.

בטרה טענו אז כי מתחילת 2017 ועד ליוני 2018 הפסידה החברה עשרות מיליוני שקלים על ייצור מוצרים מפוקחים. לפי הערכות בענף, ההפסד בתקופה זו הסתכם בכ-45 מיליון שקל. בחודשים שלאחר מכן טרה אכן צימצמה ייצור של מוצרים מפוקחים כמו חמאה, לא קידמה שיווק של מוצרים מפוקחים ולא ערכה עליהם מבצעים רבים – מה שהביא לירידה במכירותיה בחודשים הראשונים של 2019.

גורמים בענף מעריכים כעת כי בכל חודש שעובר מפסידה טרה על אי העלאת מוצרי החלב המפוקחים מיליוני שקלים, מה שמביא את ההפסד המצטבר שלה עד כה לעשרות רבות של מיליוני שקלים. הירידה במכירות בכדי לא לשחוק רווחיות מקבלת חשיבות גדולה יותר לאור העובדה שטרה השקיעה סכום עתק של כחצי מיליארד שקל בהשקת המחלבה החדשה שלה בנתיבות, שהכפילה את כושר הייצור שלה.

רבן מסר בתגובה: "מחלבת טרה חרטה על דגלה להציע לצרכן מגוון מוצרים בריאים ללא חומרים משמרים ובטעמים מצויינים. אסטרטגיה זו ליוותה אותנו בטיפול בשלושת הנכסים החשובים של המחלבה, הכוללים את מותגי טרה, מולר ומשק צוריאל. אני חש סיפוק גדול גדול מהעשייה של המחלבה, שתמשיך להיות גורם דומיננטי בשוק החלב, ונכון לאתגרים הבאים עבורי".

יורם שגיא מסר בתגובה: "לטל רבן תרומה משמעותית לקידומה של טרה והפיכתה לחברה חדשנית ופורצת דרך בקטגוריות רבות, כולל בפעילות ייעודית מול הקהל החרדי והקהל הערבי, וזאת בתקופה של חוסר וודאות רגולטורית, בדגש על הנעשה בשוק המוצרים המפוקחים. מנכ"ל טרה הנכנס, יהודה פורטה, ימשיך בהובלת המחלבה ליעדים הבאים שלה, תוך ביסוסה כמעניקת ערך מוסף לצרכן בייצור מותגים ללא חומרים משמרים. אני מאחל לטל וליהודה הצלחה גדולה באתגרים החדשים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker