הישראלים רכשו השנה מטבחי חוץ בכ-36.5 מיליון שקל

טרנד מטבחי החוץ תופס תאוצה, והשנה נרשמה עלייה של 17% במכירות לעומת השנה הקודמת ■ מחיר של מטבח חוץ יכול להגיע ל-100 אלף שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דירה במודיעין שעיצבה קרן ניב טולדנו
דירה במודיעין שעיצבה קרן ניב טולדנוצילום: גלעד רדט

ענף הריהוט בישראל סובל מחוסר יציבות כבר שנים לצד כך שלא מעט חברות בתחום ממשיכות לקרוס. למרות זאת, הביקושים בתחום רק גדלים במגוון תחומים הקשורים לבית והישראלים מוכנים להוציא לא מעט כסף עבור שיפוצים ועיצוב הבית, כאשר אחד התחומים המתפתחים בישראל הוא מטבחי חוץ.

לפי סקירה של חברת המחקר CofaceBdi, הישראלים רכשו השנה מטבחי חוץ בכ-36.5 מיליון שקל, גידול של 17% ביחס לשנה קודמת. עוד עולה כי שוק מטבחי החוץ מאופיין בקשת מחירים רחבה והמחיר יכול להגיע עד למעלה מ-100 אלף שקל, בהתאם למבנה המטבח, ציוד הבישול שנכלל, איכות המוצרים ועוד. לפי הסקירה, חודשי האביב והקיץ הינם חודשי שיא במכירות המהוות כ-40% מההכנסות השנתיות בענף, כאשר כ-54% מסך מטבחי החוץ שנמכרו השנה הותקנו בחצרות, והשאר בגגות ומרפסות.

כמו בתחומים אחרים, גם במקרה זה בישראל המחירים יקרים יותר; מחירם של מטבחי החוץ המיוצרים בישראל גבוה בממוצע בכ-15%-20%, בהשוואה למטבחים המיובאים, בשוק בו קיימים בסך הכל 40-35 שחקנים המשווקים מטבחי חוץ, רובם ללקוחות פרטיים. שחקני השוק כוללים יצרנים של פריטים כגון ארונות וטאבונים, יבואנים של פריטים כגון גרילים ומעשנות, יבואנים של מטבחי חוץ מוכנים, וכן ספקים הרוכשים מהיצרנים והיבואנים של פריטים, ומשווקים ללקוח הסופי מוצר מוגמר. מבנה המטבח כולל, בין היתר: מגירות, ארונות, משטחי חיפוי ועוד. החלק השני במטבחים כולל בעיקר את ציוד הבישול, הכולל גרילים, מעשנות, מקררים, כיריים, שרובו ככולו מיובא מחו"ל.

תהילה ינאי, מנכ"לית CofaceBdi מציינת כי "אנו רואים בשנים האחרונות גידול הדרגתי בהיקף ההכנסות של שוק מטבחי החוץ. כך לדוגמא בשנת 2016 היקף ההכנסות השנתי בשוק עמד על כ-27.4 מיליון שקל, והיום כאמור הוא כבר עומד על 36.5 מיליון שקל. אנו צופים כי בשנתיים הקרובות שוק מטבחי החוץ ימשיך לצמוח בקצב גידול שנתי ממוצע של כ-16%. הגידול בשוק מטבחי החוץ הינו חלק ממגמה של יציאת שטחי האירוח של הבית לגינות ולמרפסות וחלק מהמגמה של ההתפתחות בתחום הקולינריה. הישראלים מתעניינים יותר בבישול, באירוח ומטבחי החוץ הפכו לסמל סטטוס שהינו חלק ממגמה זו. מטבחי החוץ כוללים לרוב כיורים, משטחי עבודה, גרילים, מעשנות, טאבונים וכדומה. טווח המחירים הרחב מאפשר כמעט לכל אחד להתקין מטבח חוץ הכולל אלמנט זה או אחר, והיום אנו רואים שגם אדריכלים בוחרים להוסיף מטבחי חוץ למפרט הטכני של פרויקטים מסוימים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker