רשת TNT מתקרבת לסוף דרכה: הגישה בקשה להקפאת הליכים

חובות הרשת מסתכמים ב-5.2 מיליון שקל. בבקשה להקפאת ההליכים נכתב בין היתר: "העונה האחרונה התאפיינה בקריסה של רשתות אופנה וקיטון משמעותי במחזורי המכירות אשר נובע בין השאר מהתחזקות אתרי המכירות באינטרנט"

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
סניף של TNT בדיזנגוף סנטר
סניף של TNT בדיזנגוף סנטר צילום: מוטי מילרוד

שנה אחרי שיצאה ממשבר הוניגמן, רשת האופנה TNT נמצאת לקראת סוף דרכה: הרשת הגישה אמש (ד') בקשה רשמית להקפאת הליכים, ולמנות את עו"ד מיכאל חינצ'ין כנאמן החברה - על מנת לשמר את מצבה לשם מכירת הפעילות בהקדם.

לפני שנה, לאחר שרשת הוניגמן לא הצליחה להתאושש ונסגרה, עברה TNT לבעלותו של זכיין עבר ברשת בסניף סח'נין - עלי חיאדרה - שהפעיל בשנה האחרונה את החנויות. כעת הן עתידות להיסגר.

פרסומת ל-TNT, 2011
פרסומת ל-TNT, 2011

בבקשה להקפאת הליכים שהוגשה על ידי בעלי השליטה לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד הכונס הרשמי, בנק מזרחי טפחות, רשות המיסים ו-48 עובדי החברה התבקש בית המשפט להורות על הצו. זאת, "במטרה לאפשר שהות לביצוע מהלך של מכירת פעילות החברה או חלק ממנה, כעסק חי, טרם לא יעלה בידה להמשיך ולפעול בשל נקיטת הליכים על ידי נושים שונים של החברה ובכלל זה על ידי הנהלות מכרזי קניות, כפי שכבר מתרחש בפועל". עוד נכתב בבקשה כי היא מוגשת בהסכמת 48 עובדי החברה המהווים כ-70% מהעובדים.

ברקע הדברים נכתב כי TNT שבעבר היתה חלק מרשת הוניגמן-TNT פועלת במסגרת הסדר נושים שאושר על ידי בית המשפטת ובו רכש חיאדרה באפריל 2018 את פעילות המותג TNT שהתקיימה במסגרת 26 חנויות אופנה. בשנה האחרונה נסגרו 13 חנויות והבעלים החדשים הפעילו 11 חנויות באופן ישיר ו-2 נוספות באמצעות זכיינים.

עוד נכתב כי השנה שחלפה היתה קשה מאוד לענף האופנה, במיוחד לעסקי אופנה אשר פועלים במרכזי קניות: "העונה האחרונה התאפיינה בקריסה של רשתות אופנה וקיטון משמעותי במחזורי המכירות אשר נובע בין השאר מהתחזקות אתרי המכירות באינטרנט".

מהבקשה עולה עוד כי חובות החברה נאמדים ביותר מ-5 מיליון שקל. מתוך זה, החוב לעובדים כולל החוב לקרנות הפנסיה נאמד בכ-800-600 אלף שקל. מבחינת מע"מ ומס הכנסה, ניכוייים וביטוח לאומי – נוצרו פיגורים מחודש ינואר השנה בסך המוערך בכ-495 אלף שקל. דמי השכירות החייבים מוערכים ב1.15מיליון שקל, בנוסף לארנונה המוערכת ב-233 אלף שקל. בנוסף קיים חוב מובטח בשעבוד שוטף לבנק מזרחי טפחות בסך 1.7 מיליון שקל וכן חובות לנושים רגילים בסך מיליון שקל.

עוד נכתב בבקשה כי על מנת לאפשר מקסום התמורות של פעילות החברה ונכסיה ועל מנת לשמר את מקומות העבודה של חלק מעובדי החברה ולנסות להשיג עבורם מקדמות על חשבון משכורות אפריל האחרון וחלק יחסי מחודש מאי, עובדי החברה הסכימו לבקשה בכפוף לכך כי הנאמן יפעל לשלם את המשכורות. אם תתקבל הבקשה יינתנו לכל העובדים שלא ימשיכו לעבוד בה מכתבי פיטורים תוך 24 שעות, מכתב שחרור קופות תוך 14 יום, טופס 161 תוך 30 יום וטפסים הדרושים לקבלת דמי אבטלה תוך 30 יום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker