מעריצי האירוויזיון זועמים: "קניתי כרטיס ב-800 שקל - והיום הוא עולה פחות מחצי"

אלפי כרטיסים נותרו למופעים השונים - ותאגיד השידור מציע מבצעים והנחות שהוזילו חלק מהכרטיסים ביותר מ-50% ■ כרטיס לחזרת השופטים של הגמר שנרכש ב-1,250 שקל נמכר כיום ב-590 שקל

רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נציגי המשלחות לאירוויזיון באירוע הגאלה שהתקיים השבוע במרינה בהרצליה
נציגי המשלחות לאירוויזיון באירוע הגאלה במרינה בהרצליהצילום: אבישג שאר ישוב

"רכשתי ארבעה כרטיסים לחזרה של הגמר. כל אחד מהם עלה 800 שקל ועכשיו אותם כרטיסים עולים 360 שקל. זה נראה לכם הוגן?" תהה עודד הלוי בפוסט שהעלה בקבוצת הפייסבוק כאן אירוויזיון. הלוי שאל בקבוצה אם יש דרך לבטל את ההזמנה ולרכוש במחיר הנמוך יותר.

לאחר שבתאגיד ראו כי כרטיסים רבים למופעי האירוויזיון ולחזרות הגנרליות לא נמכרים בקצב המצופה - והם נותרים עם אלפי מושבים ריקים - הוחלט להציע הטבות לרכישת הכרטיסים באמצעות שיתופי פעולה עם גופים שונים, ובכך לחתוך את המחירים בחדות - לכ-50% ואף פחות מהמחירים המקוריים. בדרך זו הם שמרו על מחיר הכרטיסים הרשמי אך הורידו את מחיר השוק של הכרטיסים בעקיפין.

כך, בשבוע שעבר הציעה עיריית תל אביב-יפו לתושבי העיר המחזיקים בכרטיס דיגיתל מבצע 1+1, ועוד 10% הנחה על התשלום הכולל; אתר ההיכרויות אטרף הציע קוד הנחה לחבריו, שבאמצעותו ניתן לרכוש כרטיסים בחצי מחיר; מחזיקי כרטיס אשראי מסוג אמריקן אקספרס יכולים לקנות כרטיס במבצע 1+1 ולקבל 5% הנחה נוספים על התשלום הסופי; וגם ללקוחות בנק הפועלים הוצעה הטבה לרכישת כרטיסים 1+1 עם הזנת קוד הטבה ותשלום בכרטיס אשראי של הבנק. ההנחות האלה מיועדות לקהל הישראלי, והתיירים לא יכולים לדעת עליהן וגם לא יוכלו ליהנות מהן.

רבים ממעריצי האירוויזיון שרכשו כרטיסים במחירים הגבוהים מבעוד מועד, כשעוד חשבו שהכרטיסים יאזלו במהירות, הספיקו לבטל את ההזמנה המקורית, מכיוון שניתן לבטל את העסקה עד שבעה ימים ממועד המופע - והזמינו מחדש במחיר נמוך יותר. ואולם אלה שלא ידעו על ירידת המחירים נשארו עם כרטיסים יקרים ביד ועם תרעומת בלב.

מירה בר אל כותבת אף היא בקבוצת הפייסבוק: "אני מבואסת מאוד שקניתי את הכרטיס ב-800 שקל בפברואר והיום הוא עולה פחות מחצי. בעולם נורמלי, המקדים לקנות מקבל הנחה, והמאחר לקנות הוא זה שמשלם יותר - ולא הפוך. אני מקווה מאוד שיזכו אותנו בהפרש שבין המחירים, כי התחושה שלנו אכן קשה לאור המצב".

מעריצי האירוויזיון זועמים
מעריצי האירוויזיון זועמיםצילום: צילום מסך

מעריץ אירוויזיון נוסף רכש אף הוא שני כרטיסים לחזרת השופטים של הגמר במחיר של 1,250 שקל לכרטיס, וכיום המחיר צנח ל-590 שקל באמצעות הטבות שונות. "נוצר מצב לא הגיוני שאנשים קנו כרטיסים זהים בפערים עצומים. כל ההתנהלות קלוקלת", הוא אומר.

גם היום, ימים ספורים לפני האירוויזיון, אלפי כרטיסים מוצעים למכירה באתר לאן. למופע החי של חצי הגמר מחר הכרטיסים הוא 1,250-500 שקל, כשהמחירים הגבוהים הם עבור המושבים הטובים ביותר בטבעת הזהב (גולדן רינג). לחזרות השופטים של חצאי הגמר מחירי הכרטיסים נעים בין 100 שקל ל-400 שקל.

כרטיסי החזרות לגמר נעים מ-400 שקל ל-1,250 שקל לכרטיס במושבי הפרימיום. ואולם לאירוע הגמר נותרו רק הכרטיסים היקרים ביותר - הגרין רום - בעלות של 2,000 שקל לכרטיס.  

מעריצי האירוויזיון זועמים
מעריצי האירוויזיון זועמיםצילום: צילום מסך

מכאן נמסר בתגובה כי "בדומה להפקות גדולות אחרות שנעשו בישראל, ניתנו הנחות לוועדי עובדים וארגונים גדולים בלבד. אף שהחוק מחייב החזרת כסף עד 14 יום, ניתן היה להחזיר כרטיסים עד שבעה ימים לפני המופע".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker