5 שקלים הנחה על עוף: זו הפשרה בתביעה נגד שופרסל

התובעים טענו כי הרשת חייבה את רוכשי העוף באתר שלה בסכום גבוה יותר מהמחיר הנקוב על המוצר עצמו ■ לפי ההסכם, שופרסל תעניק הטבה בשווי כולל של יותר מ-645 אלף שקל לאורך תקופה של שנה ללקוחות האתר באמצעות הנחות על מוצרי העוף הטרי

מוצרי עוף ביינות ביטן
עוף

הסכם פשרה בתביעה ייצוגית שהוגשה נגד רשת המזון שופרסל, יקנה ללקוחות אתר המכירות שלה 5 שקלים הנחה בשנה הקרובה בעת רכישת מוצרי עוף טריים.

ההסכם שהוגש כבר בינואר לבית המשפט המחוזי מרכז-לוד ואושר כעת, עסק בתביעה ייצוגית שהוגשה נגד שופרסל בטענה כי היא מחייבת צרכנים הרוכשים מוצרי עוף טרי באמצעות אתר המכירות שלה במשקל גבוה מזה שמופיע על מדבקת המוצר שמגיע במשלוח. לכן לפי הנטען, הצרכנים בעצם משלמים סכום גבוה יותר עבור המוצרים האלה, שעולים על המחיר הנקוב על גבי המוצרים עצמם.

סניף שופרסל
סניף שופרסלצילום: אמיל סלמן

לפי הסכם הפשרה, הפיצוי יחול על "כל מי שרכש מהמשיבה (שופרסל) בתקופה הרלוונטית (כהגדרתה בהסכם הפשרה – בין מארס 2016 ועד ינואר 2018) באמצעות אתר האונליין מוצרי עוף טרי לפי משקל, וחויב ביתר מעבר למשקל הנקוב על גבי המוצר".

שופרסל תעניק הטבה בשווי כולל של 645,183 שקל לאורך תקופה שלא תעלה על 12 חודשים ללקוחות האתר של החברה באמצעות הנחות על מוצרי העוף הטרי. כך עבור כל סל מוצרי עוף תינתן הנחה של 5 שקלים. הנחות אלו יימשכו עד שכל הסכום שעליו התחייבה הרשת ימוצה, כאשר היא גם התחייבה כי הן לא יבואו על חשבון הנחות שעשויות להינתן על ידה על מוצרים אלה ללא קשר להסכם.

במידה שבמשך 12 החודשים בהן אמורה שופרסל לתת את ההנחה על מוצרי העוף כפי שהוסכם לא יסופקו סך כל ההנחות בהתאם לסכום שהוגדר, תוכל הרשת לבחור אם להמשיך את תקופת מתן ההנחה ללקוחות האונליין או לתרום את הסכום הנותר לקרן לניהול ולחלוקת כספים שהוקמה לחוק תובענות ייצוגיות.

בנוסף, שופרסל התחייבה להקפיד מעתה בכל הנוגע לקיזוז משקל האריזה ממשקל מוצרי העוף הנמכרים באתר. כמו כן היא גם תישא בהוצאות הקשורות להסדר הפשרה כמו פרסום הודעות לציבור וגמול ושכר טרחה למבקשים ועורכי הדין המייצגים אותם, שלפי בית המשפט הומלצו על סך של כ-195 אלף שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker