דקטלון בדרך לפתח תקוה: תפתח את החנות השישית בישראל

רשת ציוד הספורט הצרפתית הודיעה כי תפתח חנות במרכז מסחרי של BSR ברחוב ז'בוטינסקי בעיר ב-2021 ■ כיום פועלות שתי חנויות של דקטלון בארץ, ושלוש נוספות צפויות להיפתח בקרוב

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
סניף דקטלון בישראל. חלק מהמוצרים התייקרו באופן ניכר, וגם פער המחירים בין צרפת לישראל התרחב
סניף דקטלון בישראל. חלק מהמוצרים התייקרו באופן ניכר, וגם פער המחירים בין צרפת לישראל התרחבצילום: עופר וקנין
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

תחרות המחירים על מוצרי ספורט מגיעה לפתח תקוה. רשת הספורט הצרפתית דקטלון (Decathlon) הודיעה על פתיחת החנות השישית שלה בישראל. החנות צפויה להיפתח ב-2021.

החנות , שתוקם בציר התחבורה המרכזי ברחוב ז'בוטינסקי, תמוקם בחלקו התחתון של המרכז המסחרי שמוקם בימים אלה תחת השם "דן טאון" בחלק התחתון של מגדלי בסר סיטי, בשטח בו פעל בעבר מפעל אסם. הפרויקט מוקם על ידי קבוצת משקיעים מחו"ל בשם הכיכר הלבנה, שמיוצגת על ידי חברת רושו הנדסה ויזמות, והוא ישתרע על שטח של כ-3,300 מ"ר.

מרכז העסקים יכלול ארבעה בנייני משרדים, בנוסף למרכז המסחרי שבו תפעל החנות. כיום מפעילה דקטלון שתי חנויות בישראל - במתחם G בראשון לציון ובמרכז ביג קריות. החברה כבר הודיעה על כוונתה לפתוח חנויות בכפר סבא, בתל אביב ובבאר שבע.

דקטלון פתחה את הסניף הראשון בישראל בספטמבר 2017 בראשון לציון, והפכה את ישראל למדינה ה-34 בעולם שבה פועלות חנויות של הרשת. החברה נוסדה ב-1976 בעיירה אנגלו הנמצאת ליד ליל שבצרפת, ומונה כיום כ-1388 סניפים ב-42 מדינות.

דקטלון נחשבת לרשת שמציעה מגוון רחב מאוד של מוצרי ספורט, בענפים רבים ומגוונים ובמחירים אטרקטיביים. בבדיקה שביצע TheMarker בפתיחת החנות של הרשת בביג קריות בדצמבר 2018, עלה כי בחלק מהמוצרים חלה התייקרות של עשרות אחוזים בהשוואה למחירים בעת פתיחת הסניף הראשון ב-2017. עם זאת, לרוב עדיין מדובר במחירים אטרקטיביים ביותר ביחס למחירים של מותגים ורשתות מוכרות בישראל.

בבדיקה נבדקו שישה מוצרים, שמחירם נבדק לראשונה בעת פתיחת החנות בראשון לציון. מתוך שישה מוצרים, ארבעה התייקרו. כך למשל, אוהל "נפתח בשתי שניות" לשני אנשים עלה אז 315 שקל, בעוד בבדיקה שנערכה שלשום נמצא כי מחירו 420 שקל - התייקרות של כ-33%; בגד ים לנשים, שנמכר באוגוסט 2017 ב-14 שקל עולה כעת 22 שקל. אמנם מדובר בסכום נמוך בהשוואה למחיריהם של בגדי ים בישראל, אך עדיין מדובר בהתייקרות של 57%.

נראה כי גם פערי המחירים בין ישראל לצרפת התרחבו, וזאת אף שבשנה שעברה טענו בחברה כי "מחירי המוצרים בישראל יהיו יקרים בממוצע ב–2% לעומת המחירים באירופה". כך למשל, הבדיקה מצאה כי קסדת אופניים לילדים עלתה 38 שקל באוגוסט 2017 - מחיר נמוך ב-7% ממחירה בצרפת, שהיה 42 שקל. כיום, בעוד המחיר בישראל נותר זהה, בצרפת מחירה של הקסדה ירד ל-34 שקל - כך שמחיר המוצר בישראל גבוה כיום ב-12%. גם במוצרים חדשים שנבדקו, נראה כי הפערים בין המחירים בישראל למחירים בצרפת הם של 10%–15%, ולא 2% כפי שציפו בחברה. כך למשל, שק שינה שנמכר כיום בישראל ב,340 שקל, נמכר בצרפת ב-296 שקל - 13% פחות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום