דיון בית המשפט בסוגיית קואופ נקבע לשבוע הבא

על רקע הטענות שהושמעו מצד נאמני הרשת כלפי הממונה על ההגבלים, ולהיפך, אמר השופט אלכסנדר רון: "אין לבית המשפט בדל ספק בטוהר הכוונות של הממונה על ההגבלים ובחשיבות היתרה הגלומה בתחרות העסקית. אבל התחרות אינה חזות הכל"

הדר קנה
הדר קנה
קואופ שופ
קואופ שופצילום: גבריאלה דוידוביץ

השופט אלכסנדר רון מבית המשפט המחוזי בירושלים קבע את הדיון בסוגיית קואופ ל-23 בינואר, וניסה ליישב נאמני הרשת לבין הממונה על ההגבלים, לאחר שכל צד השמיע טענות קשות כלפי הצד השני.

"אין לבית המשפט בדל ספק בטוהר הכוונות של הממונה על ההגבלים (עו"ד מיכל הלפרין), ברמתה המקצועית הגבוהה ביותר, ובחשיבות היתרה הגלומה בתחרות העסקית, על כל היבטיה למשק ולציבור. עם כל זאת, התחרות אינה חזות הכל, ובמקום שעל הפרק חברה שנקלעה להקפאת הליכים במגמה לשקמה, ראוי לנקודת האיזון שתשתנה מעט".

הרקע לדברים הוא הלחץ שמנסים להפעיל נאמני קואופ על הממונה על ההגבלים. הנאמנים, ד"ר שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב, הגישו אתמול (ג') בקשה בהולה לדיון דחוף בבית המשפט המחוזי בירושלים, לאחר שנאמר להם על ידי הממונה כי הליך הבדיקה למכירת קואופ יכול להימשך "לפחות חודשיים".

הלחץ מופעל כיוון שהנאמנים מבקשים למכור את הרשת תוך שבועות ספורים, ועוד לפני חג הפסח שחל באפריל. הרוכש המועדף עליהם הוא רמי לוי , שהציע את ההצעה הגבוהה ביותר. ואולם דווקא מכירת הרשת לרמי לוי מעוררת קשיים אצל הממונה, ותצריך בדיקה מעמיקה יותר מרשתות אחרות, בשל מיקומם של סניפי קואופ ורמי לוי שיווק השיקמה באזורים חופפים בירושלים.

השופט רון הבטיח כי ילווה את ההליך, "לרבות אבני הדרך", וכתב בהחלטתו כי ייקח בחשבון את כלל השיקולים, לרבות העובדה כי ספק אם קואופ תוכל לשרוד עוד חודשיים בתוך הקפאת הליכים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker