עובדי קואופ: זרזו את עסקת המכירה, אחרת ניפגע

במכתב לממונה על ההגבלים טענו: "חוסר היכולת להתקדם מסכן את המכירה ועלול לפגוע בניסיון להציל 1,000 עובדים" ■ ההערכה היא כי הנאמנים מפעילים לחץ בשל רצונם למכור את קואופ לרשת רמי לוי, אך העסקה עלולה לעורר קשיים

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
קואופ שופ בירושלים
קואופ שופ בירושליםצילום: אמיל סלמן

ברשת קואופ ממשיכים להפעיל לחץ על הרשות להגבלים עסקיים על מנת לזרז את הבדיקות בעסקת המכירה. עורכי הדין המייצגים את עובדי רשת קואופ שלחו מכתב לממונה על ההגבלים העסקיים, עו"ד מיכל הלפרין, ובו ביקשו כי תטפל בנושא ללא שיהוי.

"בשם העובדים ובשם כל האלפים הנוספים שנפגעו מנפילת קואופ, נודה לך אם תדאגי כי משרדך יפעל בבהילות, ללא דיחוי ויטפל בנושא", כתבו עו"ד גלילה הורנשטיין ואלון הורנשטיין המייצגים את עובדי קואופ. עוד נכתב כי "חוסר היכולת להתקדם מסכנת את כל הליך המכר ועלולה לגרום לפגיעה ולנזק בלתי הפיך בניסיון להציל 1,000 עובדים ישירים ויותר מ-3,000 נפשות קשורות, ומאות עסקים קטנים וגדולים שגורלם קשור בעתיד קואופ".

ההערכה היא כי נאמני רשת קואופ - עו"ד שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב - מבקשים למכור את הרשת תוך שבועות ספורים, כשהרוכש המועדף עליהם הוא רמי לוי - שהציע את ההצעה הגבוהה ביותר.

עם זאת, דווקא מכירת הרשת לרמי לוי מעוררת קשיים אצל הממונה ותצריך בדיקה מעמיקה יותר מרשתות אחרות בשל מיקומם של הסופרמרקטים של קואופ ושיווק השיקמה של רמי לוי, באזורים גיאוגרפיים חופפים באזור ירושלים.

עד כה התקבלו לא פחות מעשר הצעות לרכישת הפעילות, בין היתר מהרשתות ויקטורי בבעלות איל רביד, זול ובגדול בבעלות אבי יוחנן ומחסני השוק בבעלות האחים שלום ושאול נעמן. הסיבה להתעניינות הגדולה בקואופ היא המיקומים האטרקטיביים של הסניפים בתוך הערים.

באופן פורמלי סדר ההליך הוא שהנאמנים יבחרו מבין ההצעות את הצעת הרכישה המתאימה ביותר, ואז יעבירו את הפרטים לבדיקת רשות ההגבלים. עם זאת, על מנת לזרז את ההליך ברשות הסכימו לפתוח דיון לא פורמלי עם הנאמנים כדי להתריע מראש על הגבלות מסוימות בנוגע למציעים השונים.

מבין המציעים ישנן רשתות שלא יעוררו קשיים ויאפשרו הליך מכירה מהיר (תוך כמה שבועות), ורשתות אחרות שבחירתן תצריך בדיקה מעמיקה יותר - כמו של רמי לוי. רשות ההגבלים לא פסלה אף מתחרה מראש ורק הודיעה כי חלק מהם ידרשו הליך ארוך יותר מאחרים. ההערכה היא כי הנאמנים מבקשים לבחור דווקא באותם מתחרים.

קואופ ישראל היא אגודה צרכנית שהתאגדה ב-1950 ורשומה בירושלים. הרשת, שבבעלות האגודה השיתופית קואופ ישראל, הגישה לבית המשפט בנובמבר 2018 בקשה להקפאת הליכים, לאחר שנקלעה למצוקה תזרימית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker