הדר קנה
הדר קנה

יוניליוור מצטרפת לגל העלאות המחירים במשק? החברה מסרה כי היא בוחנת העלאת מחירים נקודתיות בכמה מוצרים. עד כה, העלתה יוניליוור את המחיר של מוצר אחד - הקרמבו.

באוגוסט, הודיעה גלידות שטראוס שבבעלות יוניליוור כי תעלה את מחיר אריזות החיסכון של 32-20 יחידות, ב-8 אגורות לכל יחידה. כעת היא שוקלת העלאות במוצרים נוספים, אך עדיין לא החלטה סופית על הסכומים ובאילו מוצרים. בנוסף, גם גלידת הפרימיום בן אנד ג'ריס תעלה את מחיר הגלידות בכ-5%.

בכך מצטרפות החברות לגל ההתייקרויות במשק על מוצרי מזון, חשמל, מים וארנונה, שהביא להתעוררות ציבורית. בצהרי יום שישי, השתתפו כ-1,000 בני אדם בהפגנת המחאה בתל אביב נגד ההתייקרויות במשק. המשתתפים חסמו לסירוגין את צומת עזריאלי, כשהם לבושים אפודים צהובים, לבקשת המארגנים, בדומה למפגינים בצרפת.

אתמול התכנסו מארגני המחאה, והודיעו כי במוצאי שבת הקרובה, תתקיים הפגנה בתל אביב, מול קריית הממשלה ובמקביל קראו לחרם צרכנים ענק על מוצרי חברת אסם, תחת הקריאה "זה שוד - זה אסם".

לא פחות מעשר חברות מזון מרכזיות הודיעו בארבעת החודשים האחרונים על העלאות מחירים. זה התחיל בהודעה מנומקת של תנובה, על ייקור חלק ממוצרי החלב הלא-מפוקחים שלה, בשל עלייה מתמשכת במחיר החלב הגולמי. חברות המזון והפארם האחרות, שראו כי ההודעה של תנובה התקבלה בשקט יחסי בציבור, החלו להכריז בזו אחר זו על העלאות מחירים. טרה, מחלבות גד, ויסוצקי, מלח הארץ, קימברלי קלארק, החברה המרכזית למשקאות קלים (קוקה קולה ישראל) וטמפו. כמו כן, חברת החשמל הודיעה כי מחירי החשמל צפויים להתייקר בכ-10% ומחירי המים יעלו ב-4.5%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker